EKONOMIKA / Bydlení

Valašskomeziříčská radnice podpoří výstavbu bydlení
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Valašské Meziříčí

Představitelé města schválili Zásady pro výkup technické infrastruktury od soukromých investorů. Jejich cílem je zejména podpora individuální rodinné a bytové výstavby ve Valašském Meziříčí a jeho místních částech.

Původní Zásady schválilo v květnu 2008 tehdejší zastupitelstvo. Po několika revizích se však rozhodlo jejich účinnost pozastavit. „Došli jsme k názoru, že je potřeba tyto myšlenku oprášit a upravit zásady tak, aby odpovídaly potřebám dnešní doby a finančním možnostem města. Podpora individuální a bytové výstavby je naším dlouhodobým cílem a toto je jedna z možností, jak soukromým investorům pomoci,“ je přesvědčen starosta Robert Stržínek.

Valašskomeziříčští zastupitelé tak nyní rozhodli, že od příštího roku bude moci stavebník – fyzická nebo právnická osoba požádat o výkup nově vzniklé technické infrastruktury v katastrálním území Valašské Meziříčí – město, Křivé, Brňov, Hrachovec, Krásno nad Bečvou, Bynina, Juřinka a Lhota u Choryně. „Podpora se bude týkat vybudování takzvané páteřní infrastruktury, nikoliv jednotlivých odboček k rodinným a bytovým domům. Jedná se například o místní a účelové komunikace, parkoviště, chodníky a cyklostezky, vodovody či kanalizace. Podrobné podmínky naleznou žadatelé na webu města www.valmez.cz,“ uvedl David Černoch, vedoucí odboru komunálních služeb.

Pro výkupy počítá radnice v chystaném rozpočtu na příští rok s částkou pět milionů Kč. „Maximální výše podpory bude činit 250 tisíc korun v případě rodinného domu a 100 tisíc na bytovou jednotku v bytovém domě. O konečné výkupní ceně však budou rozhodovat zastupitelé, aby byly podmínky pro všechny žadatele stejné. Je samozřejmé, že další náklady spojené s provozem a údržbou zmíněné infrastruktury poté půjdou za městem,“ doplnil starosta Stržínek.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.