EKONOMIKA / Práce a kariéra

29.6.2010

Městem pro byznys 2010 je ve Středočeském kraji Beroun

BEROUN

Nejlepší podmínky pro podnikatele nabízí ve Středočeském kraji Beroun, který se stal Městem pro byznys 2010. Vyhlašovatelem srovnávacího průzkumu je týdeník Ekonom.

Druhé místo srovnávacího průzkumu Město pro byznys 2010 ve Středočeském kraji obsadilo Kladno, a na třetím místě se umístila Příbram. Čtvrté a páté místo pak získaly Benešov a Dobříš. Celkem bylo v průzkumu srovnáváno 26 středočeských měst.

Město Beroun se může pochlubit vysokým počtem podnikatelů, kterých zde působí o třetinu více, než v ostatních sledovaných městech tohoto regionu. Ze všech 26 středočeských měst disponuje Beroun třetí nejvíce ekologicky vyváženou krajinou, která ovlivňuje podnikatelské prostředí v tomto městě. Místní podnikatelé rovněž vyjádřili největší spokojenost s prací své radnice.

„Ocenění, kterého naše město dosáhlo, má jednoho společného jmenovatele. Je to dlouhodobá práce radnice s vedením krajem a jednotlivými ministerstvy,“ řekl Jiří Besser, starosta města Beroun. „V minulém roce jsme byli kritizováni za nedostatek v komunikaci mezi radnicí a podnikateli. Do roka a do dne jsme se stali městem pro byznys 2010 ve středních Čechách,“ dodal Besser.

Průzkum probíhá na celonárodní úrovni. Celkem se v něm hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských správních obvodů. Každé město je hodnoceno podle 50 kritérií rozdělených do šesti dílčích témat, jako jsou podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, přístup veřejné správy, cenové podmínky a průzkum mezi podnikateli. Celorepublikové pořadí českých a moravských měst bude vyhlášeno v září. V minulém roce se celkovým vítězem stalo město Klatovy ležící v Plzeňském kraji.


Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

LETECTVÍ19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

VĚDA19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

ŠKOLA19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

POZVÁNKA OBRAZEM