EKONOMIKA / Práce a kariéra

29.6.2010

Městem pro byznys 2010 je ve Středočeském kraji Beroun

BEROUN

Nejlepší podmínky pro podnikatele nabízí ve Středočeském kraji Beroun, který se stal Městem pro byznys 2010. Vyhlašovatelem srovnávacího průzkumu je týdeník Ekonom.

Druhé místo srovnávacího průzkumu Město pro byznys 2010 ve Středočeském kraji obsadilo Kladno, a na třetím místě se umístila Příbram. Čtvrté a páté místo pak získaly Benešov a Dobříš. Celkem bylo v průzkumu srovnáváno 26 středočeských měst.

Město Beroun se může pochlubit vysokým počtem podnikatelů, kterých zde působí o třetinu více, než v ostatních sledovaných městech tohoto regionu. Ze všech 26 středočeských měst disponuje Beroun třetí nejvíce ekologicky vyváženou krajinou, která ovlivňuje podnikatelské prostředí v tomto městě. Místní podnikatelé rovněž vyjádřili největší spokojenost s prací své radnice.

„Ocenění, kterého naše město dosáhlo, má jednoho společného jmenovatele. Je to dlouhodobá práce radnice s vedením krajem a jednotlivými ministerstvy,“ řekl Jiří Besser, starosta města Beroun. „V minulém roce jsme byli kritizováni za nedostatek v komunikaci mezi radnicí a podnikateli. Do roka a do dne jsme se stali městem pro byznys 2010 ve středních Čechách,“ dodal Besser.

Průzkum probíhá na celonárodní úrovni. Celkem se v něm hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských správních obvodů. Každé město je hodnoceno podle 50 kritérií rozdělených do šesti dílčích témat, jako jsou podnikatelské prostředí, kvalita lokality, pracovní trh, přístup veřejné správy, cenové podmínky a průzkum mezi podnikateli. Celorepublikové pořadí českých a moravských měst bude vyhlášeno v září. V minulém roce se celkovým vítězem stalo město Klatovy ležící v Plzeňském kraji.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Spánková laboratoř ve zlínské nemocnici navýšila počet lůžek, pacienti se tak dočkají pomoci dříve

Ze dvou na pět navýšila počet lůžek spánková laboratoř Plicního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o reakci na obrovský zájem o vyše

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

Pátek bude znovu patřit farmářskému trhu na náměstí

Každé dva týdny nabízejí lokální prodejci své zboží v rámci farmářských trhů na valašskomeziříčském náměstí. Nejinak tomu bude v pátek 19. července.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA