EKONOMIKA / Podniky

24.1.2012

Podnikatelem roku Jihomoravského kraje se stal Jaroslav Klíma z firmy Tescan

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

V soutěži Podnikatel roku Jihomoravského kraje 2011 zvítězil Jaroslav Klíma, předseda představenstva společnosti Tescan. Jaroslav Klíma se zabývá elektronovými mikroskopy – nejdřív jako zaměstnanec servisu a posléze vývojového oddělení tehdejšího podniku Tesla Brno.

Impulzem pro začátek podnikání byl rozpad podniku a seznámení se s technologií počítačového zpracování obrazu. Jak sám říká, podnikat začal s kolegy vlastně z nouze a za podnikatele se začal považovat až s přijetím prvních zaměstnanců.

V současné době jeho firma zaměstnává přes 100 techniků, vývojářů a vyvíjí a vyrábí elektronové mikroskopy a s nimi související speciální software a další zobrazovací přístroje. Téměř 100 procent produkce jde na export, přístroje značky Tescan používají například kriminalistické laboratoře v USA či Rusku, firmy v Asii i Evropě.

"Soutěž Podnikatel roku považuje náš kraj za prestižní a důvěryhodnou akci. To byl důvod, proč jsem jí udělil svoji záštitu,"
uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD).

V Jihomoravském kraji byl regionální vítěz vyhlášen posedmé, loni zvítězil Václav Muchna z firmy Y Soft Corporation. Jméno držitele titulu Ernst & Young Podnikatel roku 2011 České republiky bude, spolu s vítězi v dalších kategoriích, vyhlášeno 15. února 2012. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2012 v Monte Carlu.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tři góly na Chelsea na postup Slávii nestačily

Slavia prohrála s Chelsea v Londýně 3:4, a s UEFA Europa League se tak loučí. Po bojovném výkonu v druhém poločasu odchází však sešívaní se vztyčenou

Post

Třinec vyhrál úvodní zápas v Liberci a ve finále se ujal vedení

Finálový souboj o Masarykův pohár se naplno rozhořel, úvodní bitvu hostila liberecká Home Credit Aréna. Oceláři dokázali zaskočit domácí Bílé Tygry a

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA