EKONOMIKA / Podniky

25.1.2012

Ostravar k 115. výročí založení uvaří speciální pivo

OSTRAVA

Limitovanou edici narozeninového piva chystá ke 115. výročí založení pivovar Ostravar. Půjde tak o čtvrtý typ nabízeného piva, čepovat se bude ale jen po dobu dvou měsíců. Naposledy ostravský pivovar uvařil narozeninové pivo před deseti lety.

„Na pultech obchodů a v hospodách se objeví v březnu, vychutnat si ho lidé budou moci do konce dubna,“ řekl mluvčí Ostravaru Pavel Barvík.

S přípravou výročního piva pivovar začal už na podzim. „Půjde o originální recepturu inspirovanou našim nejúspěšnějším pivem. Vychází z tradice Ostravaru, je hořké, s určitou silou, protože náš region je zvyklý na 12stupňové pivo,“ přiblížil Barvík s tím, že jméno piva chce společnost tajit až do února.

Narozeninové pivo bude ostravský pivovar podle manažerky Zuzany Cieciotkové stáčet do sudů i skleněných lahví. „Se stáčením do PET lahví a plechovek pro limitovanou edici neuvažujeme,“ řekla.

Ostravar byl založen v roce 1897. „Během svého vývoje jsme se zařadili mezi 10 největších pivovarů u nás. Z novodobé historie byl pro nás důležitý rok 1997, kdy jsme se stali součástí společnosti Pivovary Staropramen, do které patříme dodnes,“ uzavřel Barvík.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM