EKONOMIKA / Firmy

Ostravar k 115. výročí založení uvaří speciální pivo

OSTRAVA

Limitovanou edici narozeninového piva chystá ke 115. výročí založení pivovar Ostravar. Půjde tak o čtvrtý typ nabízeného piva, čepovat se bude ale jen po dobu dvou měsíců. Naposledy ostravský pivovar uvařil narozeninové pivo před deseti lety.

„Na pultech obchodů a v hospodách se objeví v březnu, vychutnat si ho lidé budou moci do konce dubna,“ řekl mluvčí Ostravaru Pavel Barvík.

S přípravou výročního piva pivovar začal už na podzim. „Půjde o originální recepturu inspirovanou našim nejúspěšnějším pivem. Vychází z tradice Ostravaru, je hořké, s určitou silou, protože náš region je zvyklý na 12stupňové pivo,“ přiblížil Barvík s tím, že jméno piva chce společnost tajit až do února.

Narozeninové pivo bude ostravský pivovar podle manažerky Zuzany Cieciotkové stáčet do sudů i skleněných lahví. „Se stáčením do PET lahví a plechovek pro limitovanou edici neuvažujeme,“ řekla.

Ostravar byl založen v roce 1897. „Během svého vývoje jsme se zařadili mezi 10 největších pivovarů u nás. Z novodobé historie byl pro nás důležitý rok 1997, kdy jsme se stali součástí společnosti Pivovary Staropramen, do které patříme dodnes,“ uzavřel Barvík.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.