EKONOMIKA / Podniky

25.4.2012

Započal 12. ročník soutěže České pivo, účastní se 72 piv z 18 pivovarů

Celkem 72 piv v pěti kategoriích z 18 největších i malých pivovarů započalo své zápolení o titul “České pivo 2012“.

Dvanáctý ročník tradiční soutěže “České pivo 2012“ ve středu zahájil dvoudenním prvním kolem v pivovaru Velké Popovice. Celkem 24 pivovarských expertů z malých i velkých pivovarů a dalších odborných institucí bude degustovat 72 pivních vzorků. To představuje druhý nejvyšší počet v historii soutěže.

Největší zájem je o kategorii nejprestižnější, světlé ležáky, kde je přihlášeno celkem 19 piv. V kategorii světlá výčepní piva potom 18 a v kategorii světlý ležák 11 stupňů 14 piv. Soutěžit budou i tmavá piva, kde je přihlášeno dohromady 11 tmavých ležáků a výčepních piv. Nealkoholických piv se soutěže zúčastní 10. Vyhlašovatelem soutěže České pivo je Český svaz pivovarů a sladoven.

„Rostoucí zájem o soutěž si ceníme zvláště proto, že signalizuje důvěru malých i velkých pivovarů v objektivnost hodnocení a současně tak potvrzuje prestiž samotné soutěže,“ řekl Ing. Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven. Podle jeho slov pivovary chápou celou akci jako příležitost porovnat kvalitu u nich vyráběných piv s konkurencí. „Zároveň je to pro ně i příležitost komunikovat o dosažených úspěších, které pozitivně ovlivňují i zájem spotřebitelů,“ doplnil Veselý.

Druhé kolo soutěže České pivo 2012 proběhne 20. - 21. června 2012 opět v pivovaru Velké Popovice. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 26. září v Praze během Svatováclavské slavnosti českého piva 2012. Nejúspěšnější piva a jejich výrobci získávají zlatou plaketu s označením „České pivo“.

Akce je součástí dlouhodobého projektu Českého svazu pivovarů a sladoven České pivo naše pivo. Jeho základním smyslem a úkolem je seznamovat nejširší veřejnost s historií i současností výroby piva v českých zemích, s tím, co pivo obsahuje a jakým způsobem ovlivňuje lidský organismus, a rovněž dále zlepšovat image piva.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Nová fotografická kniha vás provede Opavou

Místa notoricky známá, ale i nevšední pohledy, které vedou k zamyšlení. To vše nabídne nová publikace, kterou město Opava rozšiřuje svou knižní nabídk

Otrokovické náměstí letos zpestří umělé kluziště

Do poslední možné chvíle čekalo vedení města společně s vedením Otrokovické BESEDY, zda bude bezpečné vzhledem ke koronavirové epidemii nainstalovat u

Navzdory koronaviru dárci krve o tradiční Mikulášský odběr nepřijdou

Mikulášský odběr připravila AGEL Transfúzní služba v Bruntále pro své dárce i v současném období koronavirové epidemie. Uskuteční se ve čtvrtek 3. a p

DNES SE STALO

HISTORIE

29. listopadu 1378

po smrti krále Karla IV. se ujímá vlády nad Českými zeměmi Václav IV.

VYNÁLEZY

29. listopadu 1877

poprvé představil Thomas Alva Edison svůj fonograf na veřejnosti.

OBJEVY

29. listopadu 1929

přeletěl americký admirál Richard Evelyn Byrd jako první člověk jižní pól.