EKONOMIKA / Podniky

25.4.2012

Započal 12. ročník soutěže České pivo, účastní se 72 piv z 18 pivovarů

Celkem 72 piv v pěti kategoriích z 18 největších i malých pivovarů započalo své zápolení o titul “České pivo 2012“.

Dvanáctý ročník tradiční soutěže “České pivo 2012“ ve středu zahájil dvoudenním prvním kolem v pivovaru Velké Popovice. Celkem 24 pivovarských expertů z malých i velkých pivovarů a dalších odborných institucí bude degustovat 72 pivních vzorků. To představuje druhý nejvyšší počet v historii soutěže.

Největší zájem je o kategorii nejprestižnější, světlé ležáky, kde je přihlášeno celkem 19 piv. V kategorii světlá výčepní piva potom 18 a v kategorii světlý ležák 11 stupňů 14 piv. Soutěžit budou i tmavá piva, kde je přihlášeno dohromady 11 tmavých ležáků a výčepních piv. Nealkoholických piv se soutěže zúčastní 10. Vyhlašovatelem soutěže České pivo je Český svaz pivovarů a sladoven.

„Rostoucí zájem o soutěž si ceníme zvláště proto, že signalizuje důvěru malých i velkých pivovarů v objektivnost hodnocení a současně tak potvrzuje prestiž samotné soutěže,“ řekl Ing. Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven. Podle jeho slov pivovary chápou celou akci jako příležitost porovnat kvalitu u nich vyráběných piv s konkurencí. „Zároveň je to pro ně i příležitost komunikovat o dosažených úspěších, které pozitivně ovlivňují i zájem spotřebitelů,“ doplnil Veselý.

Druhé kolo soutěže České pivo 2012 proběhne 20. - 21. června 2012 opět v pivovaru Velké Popovice. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 26. září v Praze během Svatováclavské slavnosti českého piva 2012. Nejúspěšnější piva a jejich výrobci získávají zlatou plaketu s označením „České pivo“.

Akce je součástí dlouhodobého projektu Českého svazu pivovarů a sladoven České pivo naše pivo. Jeho základním smyslem a úkolem je seznamovat nejširší veřejnost s historií i současností výroby piva v českých zemích, s tím, co pivo obsahuje a jakým způsobem ovlivňuje lidský organismus, a rovněž dále zlepšovat image piva.


Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM