EKONOMIKA / Firmy

Započal 12. ročník soutěže České pivo, účastní se 72 piv z 18 pivovarů

Celkem 72 piv v pěti kategoriích z 18 největších i malých pivovarů započalo své zápolení o titul “České pivo 2012“.

Dvanáctý ročník tradiční soutěže “České pivo 2012“ ve středu zahájil dvoudenním prvním kolem v pivovaru Velké Popovice. Celkem 24 pivovarských expertů z malých i velkých pivovarů a dalších odborných institucí bude degustovat 72 pivních vzorků. To představuje druhý nejvyšší počet v historii soutěže.

Největší zájem je o kategorii nejprestižnější, světlé ležáky, kde je přihlášeno celkem 19 piv. V kategorii světlá výčepní piva potom 18 a v kategorii světlý ležák 11 stupňů 14 piv. Soutěžit budou i tmavá piva, kde je přihlášeno dohromady 11 tmavých ležáků a výčepních piv. Nealkoholických piv se soutěže zúčastní 10. Vyhlašovatelem soutěže České pivo je Český svaz pivovarů a sladoven.

„Rostoucí zájem o soutěž si ceníme zvláště proto, že signalizuje důvěru malých i velkých pivovarů v objektivnost hodnocení a současně tak potvrzuje prestiž samotné soutěže,“ řekl Ing. Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven. Podle jeho slov pivovary chápou celou akci jako příležitost porovnat kvalitu u nich vyráběných piv s konkurencí. „Zároveň je to pro ně i příležitost komunikovat o dosažených úspěších, které pozitivně ovlivňují i zájem spotřebitelů,“ doplnil Veselý.

Druhé kolo soutěže České pivo 2012 proběhne 20. - 21. června 2012 opět v pivovaru Velké Popovice. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 26. září v Praze během Svatováclavské slavnosti českého piva 2012. Nejúspěšnější piva a jejich výrobci získávají zlatou plaketu s označením „České pivo“.

Akce je součástí dlouhodobého projektu Českého svazu pivovarů a sladoven České pivo naše pivo. Jeho základním smyslem a úkolem je seznamovat nejširší veřejnost s historií i současností výroby piva v českých zemích, s tím, co pivo obsahuje a jakým způsobem ovlivňuje lidský organismus, a rovněž dále zlepšovat image piva.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.