EKONOMIKA / Firmy

Všichni zaměstnanci Synotu prošli testováním negativně
Celkem testem prošlo bezmála 200 zaměstnanců. Všechny vzorky byly vyhodnoceny jako negativní. 
Autor / zdroj foto: Magda Pekařová

Uherské Hradiště

V sídle skupiny Synot v Uherském Hradišti se dnes uskutečnilo první velké testování zaměstnanců na přítomnost antigenu viru SARS-COV-2.  Otestováni byli všichni s výjimkou osob, pracujících v režimu „home office“, případně těch, které jsou doma na ošetřovném. Celkem tak testem prošlo bezmála 200 zaměstnanců. Všechny vzorky byly vyhodnoceny jako negativní.

„Výsledek mne samozřejmě potěšil. Byl jsem od začátku přesvědčen o tom, že počet pozitivních případů bude na naší firmě buď naprosto minimální, nebo vůbec žádný. Pracují u nás zkrátka zodpovědní a odolní jedinci,“  říká s úsměvem majitel skupiny Synot Ivo Valenta a dodává:  „Od počátku v rámci možností maximálně dbáme na prevenci. Hned v první vlně pandemie jsme proto v prostorách areálu firmy nainstalovali bezpečnostní termokamerový systém, měřící všem příchozím teplotu. Pakliže naměřená hodnota překročí určitou hranici, systém okamžitě spustí zvukový a světelný alarm. Samozřejmostí jsou již prakticky rok také stojany s dezinfekcí na mnoha místech areálu, nošení roušek, popř. respirátorů, rozestupy, změna režimu stravování a podobně.“

Antigenní testování zaměstnanců jednotlivých společností skupiny Synot prováděla externí, certifikovaná firma, která je schopna otestovat až 80 osob za hodinu. Výsledky byly známy během pár minut. Další testování proběhne opět za týden.

Skupina Synot tak naplnila vládní nařízení, přikazující povinné testování ve firmách s více než padesáti zaměstnanci.

Autor / zdroj: Magda Pekařová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.