EKONOMIKA / Firmy

Společnost Dudr Tools v Sazovicích otevřela novou výrobní halu. Zdvojnásobí tak své kapacity
V sobotu zahájili v sazovické firmě Dudr Tools oficiálně provoz v nové výrobní hale. Slavnostní akt pojali netradičně - firmě, zaměstnancům i nové části provozu požehnal salesiánský kněz Dan Žůrek. 
Autor / zdroj foto: Kateřina Martykánová

Sazovice

V sobotu 17. září se slavnostně otevřela nová hala rodinné strojírenské firmy Dudr Tools v Sazovicích u Zlína. Výrobce pilových pásů do výstavby a vybavení haly investoval celkem 53 milionů korun. Otevření se zúčastnil nejen majitel a zaměstnanci firmy s rodinami, ale také kněz Dan Žůrek, který hale i celé firmě požehnal.

 Po tříměsíčním zkušebním provozu se v sazovickém Dudr Tools spoustila do ostrého provozu nová hala o výměře 2000 m2. Její výstavba byla zahájena v říjnu loňského roku s cílem rozšíření výrobních kapacit, vybudování centra pro vlastní vývojové aktivity, zlepšení logistiky a vytvoření nových pracovních míst. Firma patří ke světové špičce v oblasti výroby a servisu pilových pásů. Ve srovnání s původní halou teď disponuje dvojnásobnou plochou výrobních i nevýrobních prostor.

Do nové haly jsme přesunuli střediska Kotouče, Úzké kmenové pásy, Údržba a vývoj a experimentální středisko vývoje složené z moderního soustruhu a obráběcího centra. Vznikly zde i nové skladové kapacity,“ uvedl majitel firmy Tomáš Dudr a doplnil: „Ke změnám došlo i v původní hale, kde jsme využili prostor pro rozšíření stávajících oddělení a reorganizaci strojů.“

Investice přinesla také zlepšení podmínek pro stávající zaměstnance v podobě možnosti volby přejít ze třísměnného provozu na dvousměnný. Další pracovní místa jsou pak otevřena novým zájemcům o zaměstnání u perspektivní rodinné firmy.

Současnou investicí plány rozvoje Dudr Tools nekončí. „V horizontu jednoho roku plánujeme rozšíření horního patra nad skladovacími prostory v přístavbě. Vzniknou zde nové kanceláře, středně velká zasedací místnost, sociální zázemí, další pánské šatny a rozšíření jídelny,“ nastínil nejbližší budoucnost Tomáš Dudr.

Společnost Dudr Tools patří mezi přední dodavatele pilových pásů na světě a spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 zemích po celém světě, kam směřuje 65 % produkce. Denně opustí výrobní halu v Sazovicích kolem 1000 ks pilových pásů různých rozměrů. V roce 2021 byl roční obrat firmy 154 mil. Kč a letos firma míří k obratu 200 mil. Kč, což by byl 30% nárůst. Společnost se zaměřuje na vlastní vývoj a inovace výrobních technologií, do kterého v loňském roce investovala částku přes 10 mil. Kč.

Autor / zdroj: Kateřina Martykánová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.