EKONOMIKA / Firmy

Ministr Marian Jurečka navštívil firmu Dřevojas ve Svitavách, aby si prohlédl unikátní umyvadlovou skříňku pro tělesně handicapované
 
Autor / zdroj foto: Václav Rendl

Svitavy

Svůj pracovní týden zahájil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka ve Svitavách návštěvou rodinné firmy Dřevojas, která se specializuje na koupelnový nábytek vyráběný na míru. Zde se setkal společně s poslancem a starostou Svitav Davidem Šimkem a vedením firmy. Cílem návštěvy byla prohlídka a představení patentu na prvek do bezbariérové koupelny, konkrétně speciální umyvadlové skříňky. Produkt nemá na evropském trhu konkurenci a do budoucna zjednoduší každodenní pohyb v koupelně vozíčkářům a handicapovaným osobám.

"Jsem velmi rád, že zde ve Svitavách máme takto šikovnou firmu, která si zakládá na poctivé práci a české tradici. Je to první firma nejen na české, ale i evropské úrovni, která přišla na trh s touto novinkou. Na produktu oceňuji především to, že se dá přizpůsobit každému zákazníkovi na míru dle jeho specifických požadavků," uvedl poslanec David Šimek.

Umyvadlovou skříňku vymyslel a nechal vyrobit sám ředitel Dřevojasu Petr Blažek. Nyní se nachází ve fázi certifikace, aby následně mohla být zavedena do výroby. "Nad tímto projektem jsem začal přemýšlet na veletrhu koupelen, kde jsem viděl vozíčkáře. Žádná alternativa na trhu není. Je vhodná pro běžné uživatele, ale především také pro ty, kteří mají tělesný handicap. Během vývoje jsme skříňku vyzkoušeli na všech. Je zcela ergonomická, dá se polohovat a ulehčí tak manipulaci a pohyb v koupelně," řekl ke svému výrobku ředitel Blažek.

"Smekám klobouk před majiteli firmy. Je zde vidět obrovský kus práce, moderní provoz a návaznost na rodinnou tradici. Bezbariérová koupelna je projekt, který se mi zamlouvá a tato skříňka se mi velice líbí. Sám jsem měl možnost na připraveném vozíku umyvadlo vyzkoušet a musím říci, že tento prvek do koupelny dává smysl," uvedl ministr.

Autor / zdroj: Václav Rendl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.