EKONOMIKA / Podniky

19.10.2009

ODS je pro pozastavení privatizace ČSA

Občanští demokraté jsou pro pozastavení privatizace ČSA. Dnes to sdělil místopředseda ODS Petr Bendl. Chtějí tak zabránit vstupu společnosti do konkurzu.

"Na prvním místě stojí zájem České aerolinie zachovat. Užší propojení s Letištěm Praha může vést k řešení situace, ale samo o sobě celým řešením není a být nemůže," řekl Bendl.

"Potřebujeme životaschopný plán ozdravení aerolinek. Je jasné, že vedení společnosti musí udělat nepopulární kroky. Pokud jim nějaký politik chce bránit, firmu tím ve výsledku poškodí. Aby nedošlo k omylu, užším propojením ČSA a Letiště Praha není myšleno spojení v jednu firmu. Má jít především o personální propojení," vysvětlil Bendl.

Právě dnes oznámilo vedení ČSA zásadní personální změny v silně ztrátových aeroliniích. Mimo jiné se předsedou představensta stal Miroslav Dvořák, který se současně šéfem společnosti Letiště Praha. Očekávaná ztráta společnosti v letošním roce je závratných 3,2 miliardy korun.

"Chceme zabránit . Ten by ve výsledku znamenal ještě větší ztráty pro stát. Přikláníme se proto k tomu, aby teď privatizace nepokračovala, ale do budoucna je na místě," upřesnil Bendl. Nové vedení společnosti musí podle něj udělat klíčové stabilizační kroky – je jasné, že nemůžou být populární. "Věříme, že se bude dařit spolupracovat na všech změnách s odbory a že jim odbory budou nakloněny," dodal Bendl.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Ostravě dojde k dalšímu omezení hazardu

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. K další regulaci v Ostravě dojde od 1. července letošního roku.

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Komorní scéna Aréna uvádí poslední premiéru sezóny

Čtvrtou premiérou, která uzavře sezónu 2018/2019 v Komorní scéně Aréna, je Zimní slunovrat z pera současného německého autora Rolanda Schimmelpfenniga

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA