EKONOMIKA / Akcie

28.1.2011

Potravinářská komora České republiky vyzývá občany země k nákupu českého drůbežího masa

Prostřednictvím takzvané Modřické výzvy nabádá Potravinářská komora České republiky občany k nákupu tuzemských drůbežích výrobků. Výzva je reakcí na dovoz drůbeže ze zemí s nekvalitními technologiemi a také na dioxinové aféry v Německu.

Potravinářská komora České republiky spolu s ministerstvem zemědělství Ivanem Fuksou (ODS) apeluje na české občany, aby více dbali při nákupu na opatrnost. "Lidé by si měli dávat více pozor, odkud pochází drůbeží výrobky, které kupují," řekl ministr zemědělství. Ten spolu s Potravinářskou komorou upozorňuje na zastaralé technologie některých dodavatelských států.

Vzhledem k zastaralým technologiím při zpracování drůbeže se může v kuřatech importovaných do České republiky vyskytovat větší míra salmonely. "Při chlazení vodou také kuřata nasáknou více vody, takže zákazníkům nejenže hrozí vyšší zdravotní rizika, ale zároveň jsou šizeni na hmotnosti, od níž se odvíjí cena," stojí ve výzvě s tím, že české drůbeží výrobky jsou chlazené vzduchem a obsahují jen 1,5 procenta vody.

"Skutečnost je taková, že česká kuřata jsou díky kvalitnější technologii dražší a obchodníci raději nabízejí levnější kuřata z dovozu," říká mluvčí komory Dana Večeřová s tím, že český zákazník není informovaný, že jsou v mase kvalitativní rozdíly.

Modřická výzva, kterou podepsal i ministr Fuksa, vyzývá české spotřebitele, aby ve vlastním zájmu sledovali dění na českém potravinářském trhu a kupovali především výrobky zdejší produkce. "Nejenže mají garantovanou vysokou kvalitu a ochranu svého zdraví, ale zároveň pomohou českým výrobcům potravin zachovat výrobu a zaměstnávat obyvatele České republiky," stojí ve výzvě.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA