EKONOMIKA / Akcie

25.6.2009

Liberec prodá většinovému vlastníkovi ČSAD Liberec své akcie

LIBEREC

Liberecký magistrát prodá 7,13 procent akcií společnosti ČSAD Liberec jeho většinovému vlastníku, firmě Liberecká autobusová doprava (Liad) Liberec. O prodeji 6 337 kusů akcií za téměř dva miliony korun rozhodli zastupitelé Liberce.

Podle Jana Audyho, vedoucího veřejných zakázek na libereckém magistrátu, není pro město v současnosti držení akcií přínosné, i vzhledem k tomu, že firma nevyplácí dividendy. „Spoluvlastnictví mělo určitý smysl a význam v době, kdy ČSAD Liberec zajišťovala poměrně značnou část v liberecké městské hromadné dopravě,“ uvedl Jan Audy. To už ale od loňska neplatí. Divizi ČSAD Liberec, jež zajišťovala městskou dopravu v Liberci, totiž koupil loni na podzim za zhruba 30 milionů korun dopravní podnik patřící libereckému magistrátu.

Majoritní vlastník ČSAD Liberec firmu v současnosi restrukturalizuje vzhledem ke špatné situaci v oboru dopravy. „Očekáváme zásadní propad hospodářských výsledků oproti minulým obdobím,“ uvedl jednatel ČSAD Liberec Tomáš Wasserbauer. Jen za 1. čtvrtletí letošního roku je firma ve ztrátě více než dvou milionů korun. Loni ve stejné době byla ve dvoumilionovém zisku. Podle Wasserbauera proto musí razantně omezit náklady a hledat nové obchodní partnery. Ke splnění toho cíle má vést rozdělení společnosti na čtyři firmy. Tři budou akciové společnosti a FinRel se stane společností s ručením omezeným.

ČSAD Liberec zůstane provozování autobusové dopravy a základní kapitál klesne z 89 milionů na 8,9 milionu korun.

Severotrans se základním kapitálem 45 milionů korun se zaměří na nákladní dopravu a spedici. Do této společnosti přejde 119 zaměstnanců.

Autocentrum Nord bude mít základní kapitál ve výši 3,5 milionu korun. Zhruba 45 zaměstnanců se bude zabývat opravováním autobusů a nákladních vozů

FinReal bude pro ostatní tři společnosti servisní organizací. Bude zaměstnávat devět lidí a základní kapitál bude mít ve výši 89 milionů korun.

Liad Liberec vlastní 66,89 procenta akcií ČSAD Liberec, ostatní akcie patří zhruba padesáti městům a obcím z Liberecka.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA