EKONOMIKA / Akcie

Exekutorská komora kvůli rostoucímu počtu dlužníků zřídí bezplatné poradny

Bezplatné právní poradny budou fungovat od září jeden den v týdnu nejen pro dlužníky, ale i pro věřitele a rodinné příslušníky. Poradny budou službou veřejnosti, která se dozví vše o exekučních procesech.

"Snažíme se o to, aby poradenství bylo na neutrální půdě a hlavně dostupné," doplnila prezidentka Exekutorské komory Jana Tvrdková ve vysílání České televize. Komora nabízí pomoc prostřednictvím svých právníků. Podle ní se ale často dlužníci nebo lidé, kteří mají problémy s exekučním řízením, bojí na úřad dojít a navíc tím, že Exekutorská komora sídlí v Brně, tak mnoho postižených pomoc nevyužije.

Viceprezident komory Jiří Prošek uvedl, že v první fázi projektů mohou lidé navštívit právní poradny v Brně a v Praze. "Pokud bude o pomoc zájem, zřídíme je i ve všech bývalých krajských městech," vysvětlil Prošek.

Tvrdková dále uvedla, že nejčastěji se právníci úřadu setkávají s lidmi, kteří jsou v přímém vztahu s dlužníky a často si nevědí rady, aby sami nepřišli o majetek. "Jde o pronájemce bytu, zaměstnavatele a rodinné příslušníky, prostřednictvím poraden jim exekuční řízení přiblížíme a pomůžeme nezávisle najít řešení," uvedla Tvrdková.

Kdokoliv si tak může podle Tvrdkové schůzku s odborníkem objednat přímo na úřadu komory, anebo přijít rovnou z ulice.

"Za každou exekucí jsou lidské osudy," uvedla prezidentka na závěr s tím, že narůstající dluhy a následné řízení je to nejbolestnější a nejdražší řešení pro postižené.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.