EKONOMIKA / Investice

Zastupitelé Hradce dali zelenou záměru na využití Rozárky
Vizualizace projektu. 
Autor / zdroj foto: Petr Smola

Hradec Králové

Záměr soukromého investora vybudovat na hradeckém kopci Rozárka celoroční sjezdovku s vyhlídkovou restaurací dnes podpořili zastupitelé města schválením práva stavby. Investor, který požádal město o možnost využití potřebných pozemků, tak nyní může pokračovat v přípravě projektu. Pozemky město poskytne formou nájmu na třicet let, jehož výše a podmínky budou předmětem dalších jednání.

Pro projekt soukromého investora na kopci Rozárka hlasovalo 27 zastupitelů ze 37. „Schválili jsme zatím pouze právo stavby, tedy dali jsme souhlas k tomu, aby na městských pozemcích nacházejících se na kopci Rozárka mohl soukromý investor naplnit svůj záměr. Samozřejmě tyto pozemky budou nadále patřit městu a investor za jejich dočasné zabrání bude muset hradit stavební plat. Jeho výše ale bude předmětem dalších jednání, stejně jako další podmínky připravovaného projektu ve vztahu k městu,“  říká primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek. Soukromým investorem záměru je Petr Smola, který ve spolupráci s architektem Davidem Vávrou navrhuje na kopci Rozárka vybudovat nový moderní areál s restaurací a syntetickým materiálem na svahu, který by mohl být využívaný i v létě.

„V celém tomto záměru hraje město pouze roli poskytovatele svých pozemků k pronájmu. Nikoho jsme s tímto záměrem neoslovili a nikoho jsme nehledali, o to víc nás pak potěšilo, že měl někdo sám od sebe nápad, jak oživit tuto část Hradce. Stejně tak vítáme, že tento nápad nezůstal jen u představ, ale rovnou se dostal na papír a postupuje kupředu,“ doplňuje náměstek primátora pro správu městského majetku Pavel Marek.

Autor / zdroj: Kateřina Šmídová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.