EKONOMIKA / Investice

Kraj Vysočina pokračuje v přípravách nové tělocvičny u průmyslovky ve Žďáře nad Sázavou
Nová tělocvična bude svou kapacitou a vybavením vhodná i pro pořádání národních soutěží. 
Autor / zdroj foto: kr-vysocina.cz

Žďár nad Sázavou

Na podzim letošního roku by mohly začít práce na výstavbě nové tělocvičny u Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Žďáře nad Sázavou. Rada Kraje posunula záměr do další přípravné fáze a tento týden schválila podmínky veřejné zakázky na stavební práce a rozhodla zahájit zadávací řízení.

„Vítězná firma pak bude mít rok a půl na dokončení nové sportovní haly, kterou budou využívat nejen žáci tamní průmyslovky a sousedního gymnázia, ale také další sportovní kluby ve městě i veřejnost,“ připomíná radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala. Cena díla je odhadována na více než 100 milionů korun, část nákladů by mělo uhradit město Žďár nad Sázavu, včetně napojení tělocvičny na systém dálkového vytápění, které město provozuje.
 
Nová tělocvična bude svou kapacitou a vybavením vhodná i pro pořádání národních soutěží a zázemí zde najdou běžné kolektivní sporty jako například basketbal, házená, florbal, futsal nebo volejbal. „K dispozici bude také vyznačené hřiště pro tenis a potřebné sportovní vybavení pro stolní tenis, atletiku nebo gymnastiku. Novou halu doplní i 9,5 metrů vysoká lezecká stěna,“ sdělil krajský radní pro oblast majetku Karel Janoušek a dodává, že prostor tělocvičny bude variabilní a půjde rozdělit až na tři samostatné tréninkové plochy, pro diváky je pak určena kapacita až 60 míst s dobrým výhledem na hrací plochu.

Autor / zdroj: Eva Neuwirthová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.