EKONOMIKA / Investice

25.11.2009

Do nové linky na výrobu papíru investovala Mondi Štětí 47 milionů eur

ŠTĚTÍ

Až 45 000 tun vysoce kvalitního balicího papíru ročně by se mělo vyrobit v severočeských papírnách ve Štětí díky investici 47 milionů eur do nového stroje PS6.

„Nový papírenský stroj PS6 ve Štětí umožní firmě Mondi nabízet zpracovatelům a konečným uživatelům vysoce kvalitní jednostranně hlazený balicí papír, vyráběný v srdci evropského trhu. Pro obor balicího papíru to znamená dlouhodobý závazek dodávat čistý, pevný a efektivní balicí materiál nejen dnes, ale i v budoucnosti,“ uvedl ředitel divize Mondi Europe & International Peter Oswald.

Díky zmiňované kapacitě papírenského stroje ve Štětí převezmou severočeské papírny také zakázky zajišťované donedávna provozem v Ružomberoku. Výrobní roční kapacita tohoto stroje, jehož provoz byl nedávno ukončen, byla 20 000 tun.

Součástí investice do nového stroje bylo podle Oswalda několik vylepšení, týkajících se ochrany životního prostředí. „Zpracovávané dřevo pochází z certifikovaných lesů a celý integrovaný výrobní proces, od buničiny až po hotový papír, splňuje nejpřísnější normy v oblasti ochrany životního prostředí. Nový stroj je navržen tak, aby splňoval normy směrnice pro omezování a prevenci znečišťování životního prostředí. Emise do vzduchu a vody jsou rovněž omezeny na absolutní minimum a pohybují se hluboko pod zákonem stanovenými limity. Ale co je opravdu nejdůležitější: vyrobený papír lze plně recyklovat a je plně biologicky rozložitelný,“ podotýká Oswald.

Mondi je mezinárodní papírenská skupina, jejíž příjem v roce 2008 činil 6,3 miliardy eur. Její hlavní výrobní provozy a oblasti činnosti jsou v západní Evropě, východní Evropě, Rusku a Jižní Africe. Mondi má výrobní závody v 35 zemích a v roce 2008 zaměstnávala 33 400 lidí. Skupina se zabývá zejména výrobou balicího papíru a obalových materiálů, nenatíraných kancelářských papírů a speciálních produktů a zpracovatelskými procesy, včetně potahovaných obalů, výrobou release linerů a materiálů pro spotřebitelská balení.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA