EKONOMIKA / Investice

20.7.2010

Kolem přehrady Olešná ve Frýdku-Místku povede cyklostezka

FRÝDEK-MÍSTEK

Přehrada Olešná nabídne kromě koupání také další sportovní vyžití. Kolem jejího břehu povede nová cyklostezka s asfaltobetonovým povrchem, vhodným i pro in-line bruslaře. Na jejím vybudování se již začalo pracovat, hotová by měla být do konce října.

"Cyklostezka kolem přehrady bude dlouhá téměř 4,5 kilometru a široká až čtyři metry. První část jsme vybudovali koncem roku 2008, a to v úseku od hráze až za akvapark k ulici Nad přehradou. Druhou etapu výstavby cyklostezky jsme zahájili v těchto dnech. Vést bude převážně v trase stávajících vyšlapaných chodníků," popsal náměstek primátora Miroslav Dokoupil.

Stezka bude ve třech úsecích kopírovat vedlejší komunikace, a to u příjezdu k loděnici, podél části příjezdu k restauraci Muroňka a podél komunikace od hráze k restauraci Rybárna, kde bude oddělena zvýšeným obrubníkem. "Součástí cyklostezky jsou také dva mosty, v místě přelivu hráze mezi přehradou Olešná a biologickým rybníkem Řehánek a v místě křížení vodoteče a cyklostezky u loděnice,“ dodal Dokoupil.

Podle náměstka primátora Petra Cvika cyklostezka zapadá do okolní zástavby a nenarušuje ráz krajiny. "Využívat se bude po celý rok, v létě cyklisty a in-line bruslaři, v zimě pak milovníky běžkování. Výhodou je její hladký povrch, vhodný pro bruslaře, kterých stále přibývá. Na trase cyklostezky nechybí restaurační zařízení a k nezaplacení je krásný výhled na Beskydy a Lysou horu. Její trasa vedoucí od hráze kolem akvaparku a loděnice k restauraci Rybárna v blízkosti hráze nabídne rodinám s dětmi další možnost sportovního vyžití. Lokalita přehrady Olešná tak získá na atraktivnosti a jistě přiláká další nové návštěvníky a sportovce," řekl náměstek.

"Náklady na vybudování druhé etapy cyklostezky jsou 55 milionů korun, přičemž město předpokládá, že do konce roku získá dotace z ROP ve výši 20 milionů korun,"
doplnila mluvčí města Jana Matějíčková.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě opět v Bělském lese

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska očekávají organizátoři mezinárodní výstavy papír

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Hradec nenašel recept na mistra ani napodruhé

Hradec nezvládl ani druhé domácí čtvrtfinále a do Brna pojede za stavu 0:2.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA