EKONOMIKA / Investice

20.7.2010

Kolem přehrady Olešná ve Frýdku-Místku povede cyklostezka

FRÝDEK-MÍSTEK

Přehrada Olešná nabídne kromě koupání také další sportovní vyžití. Kolem jejího břehu povede nová cyklostezka s asfaltobetonovým povrchem, vhodným i pro in-line bruslaře. Na jejím vybudování se již začalo pracovat, hotová by měla být do konce října.

"Cyklostezka kolem přehrady bude dlouhá téměř 4,5 kilometru a široká až čtyři metry. První část jsme vybudovali koncem roku 2008, a to v úseku od hráze až za akvapark k ulici Nad přehradou. Druhou etapu výstavby cyklostezky jsme zahájili v těchto dnech. Vést bude převážně v trase stávajících vyšlapaných chodníků," popsal náměstek primátora Miroslav Dokoupil.

Stezka bude ve třech úsecích kopírovat vedlejší komunikace, a to u příjezdu k loděnici, podél části příjezdu k restauraci Muroňka a podél komunikace od hráze k restauraci Rybárna, kde bude oddělena zvýšeným obrubníkem. "Součástí cyklostezky jsou také dva mosty, v místě přelivu hráze mezi přehradou Olešná a biologickým rybníkem Řehánek a v místě křížení vodoteče a cyklostezky u loděnice,“ dodal Dokoupil.

Podle náměstka primátora Petra Cvika cyklostezka zapadá do okolní zástavby a nenarušuje ráz krajiny. "Využívat se bude po celý rok, v létě cyklisty a in-line bruslaři, v zimě pak milovníky běžkování. Výhodou je její hladký povrch, vhodný pro bruslaře, kterých stále přibývá. Na trase cyklostezky nechybí restaurační zařízení a k nezaplacení je krásný výhled na Beskydy a Lysou horu. Její trasa vedoucí od hráze kolem akvaparku a loděnice k restauraci Rybárna v blízkosti hráze nabídne rodinám s dětmi další možnost sportovního vyžití. Lokalita přehrady Olešná tak získá na atraktivnosti a jistě přiláká další nové návštěvníky a sportovce," řekl náměstek.

"Náklady na vybudování druhé etapy cyklostezky jsou 55 milionů korun, přičemž město předpokládá, že do konce roku získá dotace z ROP ve výši 20 milionů korun,"
doplnila mluvčí města Jana Matějíčková.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA