EKONOMIKA / Investice

20.9.2010

Stavba sluneční elektrárny v Milovicích je ohrožená, kraj nemá podepsané smlouvy s investorem

MILOVICE

Středočeský kraj nemá stále podepsanou smlouvu s investorem pro obnovu bývalého vojenského prostoru Milovice-Mladá, nemusela by tam tedy vyrůst sluneční elektrárna.

"Smlouva je podepsána pouze ze strany kraje, investor zatím projekt podle našich informací zvažuje. V prostoru totiž plánoval fotovoltaickou elektrárnu a pro její podporu se nyní změnily podmínky," uvedl středočeský hejtman David Rath (ČSSD). Kraj investorovi dává čas do konce roku, a pokud smlouvu nepodepíše, bude vypsána nová soutěž, dodal.

V nejbližší době se Rath obrátí dopisem na občany v Milovicích, kde se podle něj chystá referendum o využití prostoru. "Chtěl bych je upozornit na to, že otázka referenda je položena velmi zákeřně, její autor s občany nehraje fér. Otázka se totiž ptá, jestli lidé souhlasí se stávajícím využitím Milovic-Mladé, jak stanoví územní plán. Pokud lidé odpoví ano, znamená to sice odmítnutí fotovoltaické elektrárny, ale zároveň i zelenou pro dříve odmítané letiště," řekl Rath.

Nového investora pro Milovice-Mladou vybrali radní v únoru letošního roku. Stalo se jím Sdružení pro rozvoj a revitalizaci bývalého vojenského výcvikového prostoru Mladá. To zde plánovalo vznik fotovoltaické elektrárny, vědecko-technologického parku se školicím střediskem skupiny ČEZ, domy i naučné stezky a pastvinu pro chov ovcí.

Předchozí vedení kraje s Petrem Bendlem (ODS) v čele chtělo v Milovicích vybudovat letiště. To ale narazilo na odpor okolních obcí.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA