VOLNÝ ČAS / Náš tip

V Plzni se poprvé uskuteční jedinečný festival dobrého piva

PLZEŇ

Západočeská metropole Plzeň se o prvním květnovém víkendu stane dějištěm zbrusu nového nezávislého pivního festivalu pod názvem „Pivnifest.cz.“ Tato zajímavá akce, určená pro celou rodinu, se uskuteční od pátku 2. do neděle 4. května 2014 v prostorách po bývalém plzeňském domu kultury Inwest.

Zúčastněné pivovary budou na základě hlasování návštěvníků soutěžit o festivalové ceny v kategoriích: světlé, polotmavé, černé pivo, ale také ležák a speciální vícestupňové pivo. Odborná porota ohodnotí i nejlepšího výčepního a nejlepší prezentaci pivovaru.

Organizátoři festivalu pečlivě vybrali jak pivovary soutěžní – Svijany, Chodovar, U Stočesů, Permon, Pašák, Černá hora, Ježek, Pod lípou, Radouš, Konrad, Matuška, Žatec, Groll, Antoš, Kahan Most, Rohozec, Pivovarský dvůr Zvíkov, Chýně a U Bizona – tak i výrobce piva, kteří se soutěže nezúčastní. Půjde o značky Gambrinus, Pilsner Urquell, Koucour a ze zahraniční pivní produkce pak Maisel´s, Bayreuther, London pride, Dampfbier, Flying Dog a Kasteel Rouge.

Na festivalu bude možno, díky zájmu pivovarů, ochutnat přes 100 druhů piv jedinečných chutí.

Celý víkend mohou návštěvníci souběžně s hlavním programem sledovat i další dění, v rámci kterého si budou moci vychutnat produkci hudebních formací Peter Bič Project, mirosmajda.com, Kroky Michala Davida, Bára Zemanová & Band, Michal Tučný Revival, Bek Ofis, Grande tete, Fixed Light a dalších. Příjemné překvapení si pro návštěvníky přichystala i Hotelová škola Plzeň – a to Školu čepování piva s odborným učitelem Petrem Berkou, který je držitelem titulu „Nejsympatičtější výčepní roku 2012.“ Na festivalu se vůbec poprvé představí také originální pivní barmanská show.

Samostatné místo budou mít v programu pivního festivalu i různé soutěže. Na návštěvníky čeká veselé klání např. v pití piva na čas anebo silové s pivními sudy, ale mohou se těšit také na soutěž v rychlostním pojídání pizzy a na mnoho dalších tipovacích soutěží. Ceny ve všech soutěžích přesahují částku 100.000,- Kč. Rozlehlý areál festivalu, který čítá plochu přibližně šesti fotbalových hřišť, nabídne kromě prezentací jednotlivých pivovarů také dětské a adrenalinové atrakce, např. bunge jumping. Část ze vstupného, které je stanoveno na symbolických 40,- Kč (děti do 130 cm mají vstup zdarma) bude věnována Nadaci pro transplantaci kostní dřeně, jejíž zástupce veřejně převezme závěrem festivalu darovací šek.

V pátek je program tohoto nového plzeňského festivalu připraven od 17 do 22, v sobotu od 11 do 22 a v neděli pak od 11 do 17 hodin. Slovem celou akci doprovodí moderátoři Míra Hejda a Zbyněk Janíček.

Autor / zdroj: Tomáš Sladký

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.