CESTOVÁNÍ / Náš tip

30.7.2015

Svezte se přívozem na Říční piknik na Štvanici

PRAHA

Nový přívoz P7 poprvé zvedne kotvy v pátek 7. srpna 2015. Loď bude za účasti zástupců všech partnerů oficiálně pokřtěna a uvedena do provozu na holešovickém břehu v 11 hodin. Odpoledne je pro širokou veřejnost připraven Říční piknik na Štvanici, který se bude konat od 15 do 18 hodin. Až do večerních hodin bude probíhat doprovodný program v karlínském Přístavu 18600.

„Na přívoz se osobně velice těším. Když jsme ještě před volbami s touto myšlenkou přišli a s kolegy jsme dva dny vozili lidi po vytipované trase lodičkou, nebylo zdaleka jasné, jak tato naše iniciativa dopadne. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se o realizaci přívozu zasadili. Věřím, že budoucí pasažéři tuto službu ocení,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Jsem rád, že již samotný zahajovací den kopíruje hlavní myšlenku nového přívozu, a sice živé propojení Holešovic, Štvanice a Karlína. Od 7. srpna si tak občané Prahy 8 budou moci zajet lodí nakoupit do tržnice, obyvatelé Sedmičky získají příjemné propojení s centrem a lidé z obou stran dobře dostupné místo k rekreaci,“ doplnil zástupce starosty Ondřej Mirovský.

První plavba přívozu P7 na trase Holešovice – Štvanice – Karlín proběhne v pátek 7. srpna v 11:30 hodin po předchozím slavnostním zahájení. V rámci úvodního programu dojde také k pokřtění nové lodi. Její jméno bude vybráno z návrhů veřejnosti, které lze až do 31. července, do 12 hodin, posílat na adresu: privoz@praha7.cz nebo uvést na Facebooku Prahy 7.

Říční piknik u přívozu se bude konat od 15 do 18 hodin ve východní části ostrova Štvanice. Návštěvníci si zde budou moci zdarma zapůjčit piknikové vybavení (lehátka, stolky, deky, sedací pytle..) a sportovní pomůcky (pétanque, Speedminton, frisbee...). Malí i velcí mořští vlci se budou moci zapojit do námořnických soutěží, jako je hod kruhem na cíl, chytání ryb na magnet, překážková dráha, vázání uzlů atd. V 15:15, 16:15 a 17:15 hodin zahraje námořní kapela Pár mu jich Band. Součástí programu budou také ukázky jízdní hlídky Městské policie.

V podvečerních hodinách se program přesune na karlínskou stranu, kde se do oslav zapojí Přístav 18600 a Vila Štvanice s improvizovaným triatlonovým nezávodem mezi přístavem a vilou a doprovodným kulturním programem.

Nový přívoz bude zapojen do systému Pražské integrované dopravy. Zkušební provoz potrvá do 1. listopadu 2015. Přívoz bude přepravovat cestující každý den od 8:00 do 20:00 hodin (v zahajovací den 7. 8. až do 21 hodin) v intervalu 30 minut. Partnery přívozu jsou městská část Praha 7, Hlavní město Praha, ROPID a Pražská paroplavební společnost.

Autor / zdroj: Kamila Matějková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA