CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Přijďte navštívit třeba expozici značky Bell&Ross.
Přijďte navštívit třeba expozici značky Bell&Ross.
Autor / zdroj: sewbrno.com
26.10.2016

Veletrh SEW představí luxusní hodinky, některé jsou za miliony korun

BRNO

Nikoliv švýcarská Ženeva, ale moravské Brno bude hostit unikátní výstavu hodinek SEW. Rarity slavných světových značek bude možné vidět na jediné výstavě luxusních hodinek v České a Slovenské republice v jedinečných prostorách brněnského Uměleckoprůmyslového muzea Moravská galerie.

„V zahraničí jsme viděli, že takové akce fungují. Znalců hodinek je i u nás spousta, proto jsme se rozhodli nabídnout Čechům unikátní příležitost setkat se s nejlepšími výrobci,“ uvedl Jan Pokorný, organizátor výstavy.

Vystavovat zde bude více než 25 exkluzivních značek ze Švýcarska, Německa, Japonska, ale i Česka. Moravská Galerie v Brně se stane na 2 dny centrem všech fanoušků, milovníků a sběratelů mechanických hodinek, kteří budou mít možnost osobně se setkat se zástupci značek, diskutovat o světě časomír a vyzkoušet si nejnovější modely přímo na svém zápěstí. Součástí výstavy bude i bohatý doprovodný program, který nabídne více než 10 jedinečných přednášek a prezentací. Možnost vyslechnout informace od předních českých a zahraničních odborníků je výjimečná, rozsah a záběr v České republice naprosto ojedinělý.

Vystoupí zde osobnosti hodinářského světa, za Českou republiku například Libor Hovorka, odborník a bývalý vývojář PRIM Manufacture, Jaromír Ondráček, učitel jediné hodinářské školy, a Igor Sirota, odborník a šéfredaktor časopisu Hodinky a šperky, který bude zároveň moderovat zajímavé přednášky českých i zahraničních odborníků, kteří vystoupí v rámci doprovodného programu výstavy.

Partnerem výstavy bude i švýcarské muzeum značky Longines s širokou sbírkou svých nejzajímavějších historických modelů. Osobně bude přítomna i ředitelka muzea Marie Reber, která také vystoupí v rámci doprovodného programu.

Na výstavě budou k vidění unikátní hodinky světových značek, jejichž výroba či použitý materiál jsou více než netradiční. Vloni vzbudil rozhodně velkou pozornost německý výrobce unikátních hodinek značky Schaumburg, který se inspiruje přírodními úkazy. „Ciferník našich modelů jsme vytvořili z meteoritu, který před dvě stě lety spadl na území Namibie. Ukazují zároveň jednotlivé měsíční fáze a navozují dojem noční oblohy,“ vysvětlil Mario Gašpar, výkonný ředitel Schaumburg Watch CZ/SK. Výroba takových hodinek trvá více než dva měsíce.

Letos se opět zúčastní i jedna z nejvýraznějších osobností švýcarského hodinářství. „Fantastičtí lidé, fantastické místo. Fantastické jídlo a spousta popíjení. Gratuluji Brno!“ zavzpomínal na loňskou výstavu Yvan Arpa, výstřední hodinář a majitel značky ArtyA. Při výrobě hodinek používá nábojnice, na ciferníky dává motýlí křídla nebo nechává do pouzdra udeřit blesk.

Exklusivní vystavené modely, zajímavé informace o současných trendech ve výrobě hodinek a jedinečná atmosféra "tikajícího světa" na Veletrhu hodinek SEW - Salon Exceptional Watches ve dnech 4. – 5. 11. 2016 v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravská Galerie v Brně, Husova 14, Brno.

Autor / zdroj: Mgr. Lenka Koutná

DALŠÍ ČLÁNKY

Společně na start se ve Valašském Meziříčí postavilo přes 100 atletů

Na Mezinárodní den dětí se v pondělí 1. června zapojilo také Valašské Meziříčí do jedinečné akce Spolu na startu s Českým atletickým svazem. Malí spor

Máj byl ve Fakultní nemocnici Olomouc „lásky čas“. V porodnici pomohli na svět 234 dětem

Z toho čísla by se jistě radoval i Karel Hynek Mácha. Celkem 234 dětí narozených v květnu ve Fakultní nemocnici Olomouc je totiž nejpádnějším důkazem

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

DNES SE STALO

HISTORIE3. června 1585

Vilémovi z Rožmberka a rakouskému šlechtici Linhartovi z Harrachu byl udělen Řád zlatého rouna.

SPORT3. června 1950

francouzská expedice jako první zdolala Annapurnu I, jednu z nejvyšších hor Himalájí.

VESMÍR3. června 1965

odstartovala pilotovaná kosmická loď Gemini 4, první vícedenní americká vesmírná mise.

POZVÁNKA OBRAZEM