VOLNÝ ČAS / Náš tip

Znojemský pivovar pořádá první november feZt
 
Autor / zdroj foto: muznojmo.cz

ZNOJMO

Přesně rok od otevření Znojemského městského pivovaru – 17. listopadu – se před pivovarem i v jeho prostorách a v garážích pivovaru koná první ročník Znojemského november feZtu. Zpozornit by tak měli všichni milovníci zlatavého moku i dobré muziky – november feZt nabídne obojí.

Pivovar vznikl v areálu, který vlastní město. „Když se před dvěma lety objevil vážný zájemce o obnovení vaření piva ve Znojmě, brali jsme to jako velké plus. A také jako první krok, jak celý areál postupně oživovat. Jsem velice rád, že se to podařilo. A budeme usilovat i o další investory do tohoto areálu,“ řekl starosta Vlastimil Gabrhel.

Program november feZtu od 14:00 do 20:00 hodin nabídne kapely ze Znojemska, osvědčené pivní soutěže, večerní tombolu i typické gastronomické speciality k pivu. „Návštěvníci mohou zavítat také na exkurzi do našeho – jak s oblibou říkáme – nejkrásnějšího pivovaru v republice. Přece jen sídlíme v historické budově, čímž se znojemský pivovar od ostatních dosti liší,“ říká ředitel Znojemského městského pivovaru Miroslav Harašta. K ochutnání budou čtyři druhy piva včetně jednoho speciálně uvařeného u příležitosti prvních narozenin pivovaru. Podávat se bude Znojemská IPA (Indian Pale Ale 12 %) – svrchně kvašený speciál.

Vstup na akci stejně jako exkurze pivovaru jsou zdarma. Návštěvníky rozhodně potěší i piva – každé pivo (0,5 l) se čepuje za jednotnou cenu 20 korun.

Autor / zdroj: Zuzana Pastrňáková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.