CESTOVÁNÍ / Zoologické zahrady

Popis: Jehně ovce kamerunské hnědé.
Jehně ovce kamerunské hnědé.
Autor / zdroj: Ingrid Veselá Volfová
8.1.2021

Novoroční mláďata v ústecké zoo

Ústí nad Labem

Příchod nového roku se v ústecké zoologické zahradě nesl v netradičním duchu. Areál zoo je i nadále z důvodů bezpečnostních opatření Ministerstva zdravotnictví pro veřejnost uzavřen. Chod v zoo neustává a péče o zvířata zůstává prioritou, odměnou za chov zvířecích druhů jsou narozená mláďata.

„Prvním novoročním přírůstkem se stal 2. ledna malý beránek u ovcí kamerunských, o tři dny později ho následovala samička a následující den se k nim přidaly dvě samičky. Díky dalším dvěma jehňatům z konce minulého roku obývá expozici Venkovských dvorek celkem šest malých oveček. Tyto odchovy pro nás nejsou překvapením, neboť ovce kamerunské se úspěšně rozmnožují pravidelně, a právě přelom roku je obdobím, kdy přicházejí mláďata na svět,“ informuje tiskový mluvčí Matěj Kynšt. Ovce kamerunské jsou mezi návštěvníky, a především dětmi, velmi populární. Jejich průchozí výběh je možné navštívit a jako jediná zvířata chovaná v zoo je mohou návštěvníci pohladit a nakrmit připravenými granulemi z blízkých automatů. Tento africký druh ovcí je často zaměňován za kozy, kterým se podobají absencí vlny.

Začátek nového roku je ideální příležitostí k rekapitulaci toho uplynulého, během kterého se událo mnoho zajímavých a významných odchovů. „Velkou radost nám udělala dvojčata nosálů bělohubých, která jsou již druhým úspěšných odchovem u tohoto druhu, jehož počátky se v naší zoo datují do roku 2016. Po více než pěti letech jsme přivítali mládě pandy červené. Jeho rodiče jsou nově sestavený pár, ve kterém panuje harmonie, a již po pěti společných měsících zplodili prvního společného potomka. V neposlední řadě připomeňme osly somálské, kteří v září loňského roku přivedli na svět dva hřebečky. Osli somálští jsou v současnosti jedni z nejohroženějších velkých savců planety,“ shrnuje Matěj Kynšt.

„Doufáme, že brány zoologické zahrady se pro veřejnost brzy otevřou a my budeme moci návštěvníky opět přivítat. Věříme, že i letošní rok přinese své plody v podobě mnoha zajímavých odchovů a společných zážitků s našimi němými přáteli,“ zakončuje Kynšt.

Autor / zdroj: Matěj Kynšt

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru musí minimálně na týden zastavit

Jediná pohřební služba v Bohumíně musí kvůli nákaze koronavirem jednoho ze svých pracovníků přerušit svou činnost. Všichni zaměstnanci nastupují do ka

DNES SE STALO

HISTORIE

15. ledna 1940

byla ve francouzském městě Agde zformována 1. československá pěší divize.

PŘÍRODA

15. ledna 1991

byla zřízena přírodní rezervace Třímanské skály. Rezervace leží v přírodním parku Horní Berounka. Jižní polovinou chráněného území prochází červeně značená turistická cesta.

IT

15. ledna 2001

byla spuštěna anglická Wikipedie, první z jazykových mutací Wikipedie.

POZVÁNKA OBRAZEM