VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

V sobotu ráno za kivim, v neděli na oslavu slůněte
 
Autor / zdroj foto: Zoo Zlín

Zlín / Lešná

V sobotu se koná první letošní ranní procházka areálem zoo s návštěvou expozice kivi a papoušků kea. Za Gerym a Maiou, jak se pár kiviů jmenuje, můžete přijít již od 6.00 hod.

Hlavní vstup bude otevřen od 6.00 hod. Pro návštěvu můžete zakoupit zvýhodněné on-line vstupenky nebo běžné vstupné v pokladně zooshopu. Při procházce probouzejícím se areálem zahrady však nejdříve zamiřte do australské oblasti za kivim.

"Od 6.30 do 8.30 hod. zde bude k dispozici náš průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací. Kivi hnědé, nelétavé novozélandské opeřence, chováme jako první a jediná zoo v České republice. Expozici jsme otevřeli v červenci 2017. Sameček Gery je stále daleko aktivnější spíše v ranních hodinách. Do 8 hodin je velmi vysoká šance uvidět jej v expozici. Věříme, že se podaří zahlédnout i Maiu," zvou k návštěvě stránky ZOO.

Kromě expozice kivi a nestorů kea určitě zavítejte i do nedaleké restaurace U Koaly. Od půl sedmé si zde můžete pochutnat na dobré snídani. Zbývající výběhy, pavilony a restaurace budou otevřeny podle běžné otevírací doby, tzn. od 8.30 hod. 

Oslava prvních narozenin slůněte

Křtiny proběhnou přímo ve stávajícím výběhu slonů. Od 14.00 hod. budete moci pozorovat přípravu narozeninového dortu, který bude obsahovat ty největší "sloní" laskominy - banány, hrozny, jablka, seno, větvičky stromů, salát nebo čínské zelí. A protože první narozeniny prvního afrického slůněte České republiky jsou mimořádnou událostí, mimořádný bude i dort. Na výšku dosáhne téměř dvou metrů a zdobit jej bude velká jednička.

V 15.00 hod. za účasti ředitele Romana Horského přivítáme kmotra. Bude jím Roman Staša, vítěz soutěže MASTERCHEF ČESKO 2020. Roman je napajedelský rodák a také velký příznivec zlínské zoo. Kmotrem zvířete se stane vůbec poprvé. "

Je to pro mne velká pocta, že se stanu kmotrem tak výjimečného mláděte. Slůně sleduji od samého počátku, už několikrát jsem se byl na mého "kmotřence" podívat. Věřím, že si nedělní oslavu všichni užijeme, určitě se přijďte podívat. A protože k správné oslavě patří i dobré jídlo, společně si také zavaříme," s úsměvem pozval Roman Staša.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.