VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Jarní prázdniny v Zoo Ostrava
Sovice sněžní. 
Autor / zdroj foto: M. Vlčková

Ostrava

První týden jarních prázdnin začal. Kdo se nechystá na hory či naopak do teplých krajů, může zavítat například do ostravské zoologické zahrady, která nabízí pro školáky a jejich rodiče pestré vyžití. Kromě zvířat se mohou těšit i na zábavné luštění a poznávání. Nahlédnout mohou také do výukového centra, které je jinak pro návštěvníky nepřístupné. Stále platí mimosezónní zlevněné vstupné.

V zoo to žije i v tomto období. Řadu druhů zvířat je možné pozorovat ve venkovních výbězích, například plameňáky, pandy, jeleny, velbloudy, orly, supy a další. V závislosti na počasí venku pobývají i teplomilnější druhy, jako jsou levharti, lvi, primáti, sloni či papoušci. Ostatní druhy jsou pak k vidění ve vyhřívaných pavilonech – plazi, ryby a další. Kdo by si chtěl zpestřit prohlídku areálu, může si zkusit vyluštit křížovku, která je k dispozici u vstupu do zoo.

Mezi 12. a 14. hodinou pak zveme zájemce do výukového centra, kde si mohou zkusit najít část těla ptakopyska,“ láká Veronika Máchová, edukátorka v Zoo Ostrava. Nebo zjistit, kde udělali filmaři v sérii o Harry Potterovi chybu, kolik má slon zubů, jakou barvu chlupů má ve skutečnosti medvěd lední, které zvíře si v létě suší na stromě houby a spoustu dalších zajímavostí. „Kromě toho si zde mohou zájemci prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek, zubů a dalších předmětů) a modelů, které využíváme při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách,“ pokračuje Veronika Máchová.

Výukové centrum bude pro veřejnost mimořádně otevřeno po celou dobu trvání jarních prázdnin všech okresů v kraji, tedy od 5. února až do 15. března 2024, vždy od pondělí do pátku mezi 12. a 14. hodinou. Nachází se v blízkosti pavilonů Tanganika a Malá Amazonie.


Termíny jarních prázdnin:

- 5. 2. až 9. 2. 2024 – Karviná

- 12. 2. až 16. 2. 2024 – Frýdek-Místek

- 19. 2. až 23. 2. 2024 – Nový Jičín

- 26. 2. až 1. 3. 2024 – Bruntál

- 4. 3. až 8. 3. 2024 – Opava

- 11. 3. až 15. 3. 2024 – Ostrava-město

Zoo Ostrava je v únoru otevřena od 9 do 17 hodin, vstup do zoo a pavilony se uzavírají v 16 hodin. Stále je možné využít mimosezónní zlevněné vstupné.

Autor / zdroj: Šárka Nováková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.