VOLNÝ ČAS / Bazény, koupaliště

Bohumín si opět doplaval pro vítězství, v počtu účastníků neměl konkurenci
 
Autor / zdroj foto: Pavel Čempěl

Bohumín

Ani covid nesrazil Bohumín z prvního místa v Plavecké soutěži měst. Ve skupině měst do 50 tisíc obyvatel zvítězil v bodovém hodnocení, napříč všemi kategoriemi pak dominoval v počtu účastníků. Do aquacentra si ve středu i přes nutnost prokázat bezinfekčnost našlo cestu 659 plavců.

V rekordních letech se počet účastníků v Bohumíně sice šplhal nad tisícovku, s tím ale letos organizátoři kvůli covidu a omezenému zapojení škol nemohli počítat. „Letošní účast byla taková, v jakou jsme před začátkem tajně doufali. Je vidět, že jde o srdcovou záležitost pro celé město,“ uvedla za organizátory Veronika Sochová.

Bohumín ve své kategorii v konkurenci osmi dalších měst dominoval, druhý Hodonín za sebou nechal o více než tři tisíce bodů. Lidé se pod střechou bazénu Bospor na stometrové trati vybičovali k výborným výkonům. Ten nejlepší měl hodnotu rovných 59 vteřin. Zaplaval ho člen Plaveckého klubu Bohumín Jakub Gryc. „Další členové oddílu se ho snažili nahánět. Někteří dokonce dorazili večer na druhý pokus, ale překonat jej nedokázali,“ podotkla Sochová.

Celorepubliková akce přilákala na bazén všechny generace. Do vody se odvážně vrhnul pětiletý Kubík Markovský, ale i jednadevadesátiletá dáma Olga Jaroňová. „To je tradičně naše nejstarší účastnice. Přišla hned ráno i s kamarádkou. Jsme moc rádi, že jí to stále plave,“ těší organizátorku. 

Podpořit své město dorazil tradičně i starosta Petr Vícha. „Podařilo se mi odběhnout mezi dvěma jednáními. S časem 2,06 jsem spokojen,“ zmínil. Starostu ale především potěšil celkový výsledek Bohumína. „Když vidím, že jsme opět porazili i řadu větších měst a ve srovnání s druhým Hodonínem jsme měli dokonce dvakrát více účastníků, tak jsem na naše město a jeho občany pyšný,“ dodal.

Poděkování ale míří i za přespolními, kteří přijeli podpořit svůj oblíbený aquapark. „Dorazili nejen lidé z Ostravy, nebo blízkého polského příhraničí, ale i obyvatelé Hatě či Šilheřovic. Říkali, že to u nás mají prostě rádi,“ potěšilo Veroniku Sochovou. V třicetileté historii soutěže, která probíhá pod záštitou České unie sportu, proměnili bohumínští svých patnáct účastí v jedenáct vítězství. 

Autor / zdroj: Jana Končítková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.