CESTOVÁNÍ / Zimní aktivity

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
27.11.2020

Otrokovické náměstí letos zpestří umělé kluziště

Otrokovice

Do poslední možné chvíle čekalo vedení města společně s vedením Otrokovické BESEDY, zda bude bezpečné vzhledem ke koronavirové epidemii nainstalovat umělé kluziště. Nakonec bylo rozhodnuto, že od 12. prosince 2020 do 13. ledna 2021 bude uprostřed náměstí kluziště umístěno. Vstup bude zdarma, ale s nutností dodržování aktuálních hygienických opatření.

Z původně plánovaného termínu, který byl stanoven na 4. prosince 2020, bylo datum zprovoznění kluziště posunuto na 12. prosince, kdy by měl být ukončen nouzový stav v zemi. „Tuto novinku jsem v hlavě nosila celý rok. Jelikož je na zimní období po pronájmu umělých kluzišť velká poptávka, objednali jsme jej s dostatečným předstihem.  Do toho přišla pandemie a nebylo jasné, zda bude možné a bezpečné kluziště pro veřejnost nainstalovat. Nakonec jsme usoudili, že lidé a především děti ocení možnost zabruslit si i za předpokladu, že budou muset dodržovat epidemiologická nařízení,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Umělé kluziště má velikost 20 x 10 m. „Vstup na umělou plochu bude  umožněn pouze na klasických bruslích, přičemž každý odpovídá  za vlastní bezpečnost a za bezpečnost dětí odpovídají rodiče. Na mantinelu bude umístěn provozní a bezpečnostní řád, jehož dodržování bude kontrolovat městská policie prostřednictvím bezpečnostních kamer,“ uvedl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek. „Naší snahou je prostor před Besedou v adventním čase i letos oživit. Bruslením chceme udělat radost především dětem. Pevně věřím, že se nám podaří alespoň trochu obyvatele našeho města potěšit a vrátit nám všem optimistu a elán do života,“ sdělila starostka města Hana Večerková.

Autor / zdroj: Romana Pastuszková

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM