VĚDA A TECHNIKA / Auto-moto

19.10.2009

Na trh míří Nissan NV200

Nový model má být k dispozici bude ve třech různých verzích - jako dodávka a ve dvou sedmimístných variantách - Combi a osobní verze Family.

NV200 je postavený na upravené verzi platformy B společnosti Nissan s nezávislým zavěšením přední nápravy se vzpěrou McPherson uchycenou v pomocném rámu, zadní náprava je vybavená listovými pery.

NV200 se prý vyznačuje zejména inovativním řešením vnitřního prostor. Přestože vnější délka vozidla nepřesahuje 4,4 m, vnitřní délka zavazadlového prostoru dodávkové verze modelu NV200 má víc než 2 m (2 040 mm). Přední pohon a kompaktní zavěšení zadní nápravy umožňují NV200 převézt najednou až dvě standardní europalety. S výškou 1,84 m NV200 nepřevyšuje své konkurenty, ale díky nízko položené podlaze narostl objem nákladního prostoru až na 4,1 m3. Maximální užitečné zatížení je 771 kg.

NV200 pohání zážehový 1,6litrový motor s výkonem 79 kW (108 k) a točivým momentem 153 Nm, případně vznětový motor o objemu 1,5 l, který dosahuje výkonu 63 kW (86 k) a točivého momentu 200 Nm. Model NV200 jako vůbec první dodávka ve své třídě nabízí volitelně zadní parkovací kameru. Mezi další prvky standardní či volitelné výbavy běžné zpravidla spíše u osobních vozidel se řadí např. inteligentní klíč, elektricky ovládaná okna a nebo ESP. Bezpečnostní výbava v standardní verzi zahrnuje protiblokovací systém brzd s brzdovým asistentem (BA) a systémem elektronického rozdělování brzdné síly (EBD). Airbagy chránící řidiče jsou standardem, boční airbagy jsou volitelné.

Nissan NV200 je od samého začátku koncipovaný jako užitkové a současně i osobní vozidlo. V současné době je k dispozici ve dvou verzích: jako dodávka s největším nákladním prostorem ve své třídě, nebo Combi, sedmimístná varianta určená pro převoz nákladu i cestujících. Komfortnější osobní verze Family bude uvedená na trh v roce 2010.

Autor / zdroj: Nisan SCEE

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nemocniční lékárna v Pelhřimově má další výdejní místo

Nemocniční lékárna Nemocnice Pelhřimov rozšířila své služby o nové výdejní místo v hlavní lůžkové budově. Pacientům přináší lepší dostupnost, příjemné

Post

Druhý úsek cyklostezky z Piletic se začne stavět v červenci

Stavba druhého úseku cyklostezky, který spojí městské části Piletice a Rusek, začne v červenci. Úsek dlouhý více než 1,5 kilometru se má podle plánu v

Post

Festival Valašský špalíček slibuje big beatovou retro jízdu i nové projekty legendárních rockerů

Valašské Meziříčí již nedočkavě vyhlíží 37. ročník Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček, jež se v malebném prostředí zámku Žerotínů uskuteční 2

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA