VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

21.12.2011

Google se domluvil s Mozillou a společně vydají další verzi prohlížeče Firefox

Internetový a technologický kolos Google se domluvil se společností Mozilla a společně vydají další verzi webového prohlížeče Firefox. Mozilla si díky prodloužení kontraktu zajistila, že nepřijde o významné příjmy.

Mozilla se domluvila s Googlem na další spolupráci. Google zůstane ve Firefoxu jako výchozí vyhledávač. Mozilla a Google novou smlouvu stvrdily nejméně na tři roky. Spolupráce s Googlem přináší Mozille dlouhodobě významnou část příjmů.

Přestože podrobnosti o nové dohodě zůstaly neveřejné, Mozilla se nemusí bát o budoucnost prohlížeče Firefox ani o svou vlastní. Mozilla již avizovala, že i bez nové dohody má dost peněz na další dva roky hladkého fungování.

Nezávisle na těchto jednáních vyšla ostrá verze Firefoxu 9. Přináší další výrazné zrychlení zpracování kódu v jazyce JavaScript. Byla také vylepšena spolupráce se systémem Mac OS X Lion a zlepšila se podpora některých webových technologií.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Miliontý návštěvník na Flošně je očekáván v nejbližších dnech

Koupaliště Flošna je v provozu jedenáctou letní sezónu. Do miliontého návštěvníka chybí už jen přibližně 11 tisíc lidí.

Oslavy Světového dne slonů v Zoo Praha i zmrzliny pro zvířata v horkých dnech

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních sam

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM