VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

17.10.2009

Hrozí naplnění internetu, dojdou volné IP adresy

Internetu hrozí, že již za dva roky nebude mít kam růst, protože dojdou volné IP adresy. IP adresa je unikátní číslo přidělené každému počítači či jinému IT zařízení, které je připojeno k internetu.

Euro.cz zmiňuje analýzu portálu potaroo.net, podle níž by v roce 2011 mohlo dojít k vyčerpání volných IP adres, umožňujících jednoznačnou identifikaci počítače.

Technologie IPv4 je omezena maximálním počtem zhruba čtyř miliard unikátních IP adres. A počet "volných", tedy doposud nepřidělených adres, se stále ztenčuje, přičemž podle výpočtů portálu potaroo.net by k vyčerpání mohlo dojít již přespříští rok. Řešením by byl přechod na novější technologii IPv6, která by umožnila rozšíření prostoru a větší počet IP adres, 340 sextilionů (340 krát 10 na 36tou) unikátních adres.

To znamená, že každý člověk by mohl mít 50 miliard adres, problém je, že obě technologie nejsou slučitelné a bylo by potřeba další technologie, která by umožnila zachování stávajících adres vedle nových. Investice, které si taková operace vyžádá, odhadují odborníci na několik miliard dolarů.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Ostravě dojde k dalšímu omezení hazardu

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. K další regulaci v Ostravě dojde od 1. července letošního roku.

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Komorní scéna Aréna uvádí poslední premiéru sezóny

Čtvrtou premiérou, která uzavře sezónu 2018/2019 v Komorní scéně Aréna, je Zimní slunovrat z pera současného německého autora Rolanda Schimmelpfenniga

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA