MAGAZÍN / Zajímavosti

17.1.2010

Dívky mají pro matematiku stejné nadání jako kluci, ale nevěří si

Vědci z univerzity ve Philadelphii provedli zajímavý průzkum. Šetření v 69 zemích světa ukázalo, že dívky mají na matematiku stejné nadání jako chlapci, jen si nevěří.

Závěr studie je takový, že dívky jsou ke studiu matematiky vybaveny stejně dobře jako chlapci, jejich horší výsledky však vyplývají z toho, že si nevěří. Podle studie je právě nízká míra důvěry ve vlastní matematické schopnosti tím, co brání lepšímu rozvoji dívek v matematice a následně také způsobuje, že zákonitě nemají zájem studovat technické obory, informatiku a další, v nichž hraje matematika důležitou roli.

Vědci proto nabádají, aby byly dívkám představeny příklady úspěšných žen, které se v matematice prosadily.

Zajímavé zjištění přinesl také doprovodný dotazník pro rodiče. Ti v něm často přiznali, že nejsou schopni svým dětem pomoci při vypracování domácích úkolů z matematiky. To pak podle vědců může snižovat sebedůvěru dětí, kterou mají vůči matematice vypěstovanou.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

KULTURA9. dubna 1667

v pařížském Palais Royal se koná první veřejná výstava umění.

ZDRAVÍ9. dubna 1951

chirurg Jan Bedrna na čerstvě otevřené Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové provedl první úspěšnou operaci chlopně. V tomto okamžiku se zrodila česká kardiochirurgie.

POZVÁNKA OBRAZEM