MAGAZÍN / Gastronomie

Popis:
23.2.2019

Zámecký pivovar Frýdlant opanoval Zlatou pivní pečeť

FRÝDLANT

Nejúspěšnějším pivovarem na právě proběhlém pivovarském klání Zlatá pivní pečeť 2019 je Zámecký pivovar Frýdlant. S pivem Albrecht si z této nejprestižnější soutěže v České republice odnesl nejvyšší počet ocenění: šest Pivních pečetí.

„Je to pro nás něco úžasného. Již dlouho se zájem o naše řemeslné pivo zvyšuje a sklidili jsme už řadu cen, ale tohle je naprosto fantastický výsledek. Poděkování patří celému týmu v pivovaru i našim věrným zákazníkům,“ prohlásil majitel Zámeckého pivovaru Frýdlant Marek Vávra.

Zlatou pivní pečeť si vydobyl Albrecht 13 Kristián American Pale Ale. Stříbrné pivní pečeti sklidily ležáky Albrecht 12 a Kateřina 12, stejně jako svrchně kvašené pivo Albrecht 18 India Pale Ale. Bronzové pivní pečeti připadly svrchně kvašeným pivům Albrecht 15 India Pale Ale a Albrechtu 12 Melchior American Pale Ale.

Ve Zlaté pivní pečeti žne frýdlantský pivovar úspěchy již poněkolikáté: předloni si odvezl například dvě první ceny: v kategorii extra silných piv ji získal Albrecht 24° Pohutukawa India Pale Ale a v kategorii Stout & Porter Albrecht 17° Morion Irish Stout. „V této kategorii jsme tehdy dokonce obhájili výhru z předchozího roku,“ zdůraznil Marek Vávra. „Skvělých umístění jsme dosáhli také na tradiční Jarní ceně českých sládků.“

Krom toho se může Zámecký pivovar ve Frýdlantu pyšnit taktéž tituly, které dokládají kvalitu:  Výrobek roku Libereckého kraje, Regionální potravina nebo Regionální produkt Jizerské hory.

Něco málo z historie. Výroba piva ve Frýdlantu probíhala přinejmenším od roku 1381; na místě, kde se dnes opět pivo vaří, se tento nápoj vyráběl minimálně od přestavby pivovaru v letech 1595 až 1598, během panování Kateřiny a Melchiora z Redernu. Za éry Albrechta z Valdštejna došlo v letech 1627 až 1629 na velkou přestavbu pivovaru  a přístavbu barokní palírny. Po druhé světové válce byl pivovar vyvlastněn, výroba piva tu skončila roku 1949. Zpustlý areál v katastrofálním stavu zakoupil v roce 2010 Marek Vávra a představil svou vizi obnovy, kterou nyní naplňuje.

Autor / zdroj: Marek Vávra

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA