KULTURA / Výstavy

Popis: V ústecké zoologické zahradě jsou k vidění díla humoristy a výtvarníka Pavla Kantorka.
V ústecké zoologické zahradě jsou k vidění díla humoristy a výtvarníka Pavla Kantorka.
Autor / zdroj: Matěj Kynšt
Datum konání: 8. 6. 2020 - 10. 8. 2020

Pavel Kantorek vystavuje v ústecké zoologické zahradě. K vidění jsou díla se zvířecí tématikou

ÚSTÍ NAD LABEM

Ústecká zoologická zahrada ve spolupráci se spolkem InGarden za finanční podpory Statutárního města Ústí nad Labem pořádá výstavu humoristy a výtvarníka Pavla Kantorka s názvem Navazující humoristická výstava Pavla Kantorka – Kočky a jiná zvířena. Obrazy jsou vystaveny u expozice Venkovský dvorek poblíž restaurace Koliba a to od 8. června do 10. srpna 2020. Výstava Pavla Kantorka má již několikaletou tradici a přináší radost malým i velkým návštěvníkům areálu zahrady. Okouzlující díla se zvířecí tématikou a humorem autorovi vlastním tak již čekají na své obdivovatele.

Ke shlédnutí je celkem 52 velkoformátových vtipů, z nichž je 40 tisků oblíbených zvířecích vtipů a dále 12 nových vtipů s tématikou koček v netradičním spojení se znameními zvěrokruhu,“ dodává kurátorka výstavy Barbora Horešovská. „Jsme rádi, že i v letošním roce může ústecká zoologická zahrada hostit rozsáhlé dílo Pavla Kantorka, nadaného výtvarníka a matadora českého humorismu. Věříme, že návštěvníci ocení humorné kresby v úžasném podání umělcových vtipů,“ doplňuje ředitel ústecké zoo Roman Končel.

Jak tvrdil sám Pavel Kantorek, Češi mají jedinečný smysl pro humor: „Český humor je otevřený a dá se říct neomezený. Češi mají vynikající smysl pro humor, milují i černý humor, který na Západě není tolik populární.

Školící centrum InGarden je výhradním zástupcem autorských práv Pavla Kantorka v České republice od roku 2010. Jeho tvorbu přibližuje pomocí výstav, prodejem tisků a dalších předmětů spojených s autorovou tvorbou.

Autor / zdroj: Matěj Kynšt

DALŠÍ ČLÁNKY

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Miliontý návštěvník na Flošně je očekáván v nejbližších dnech

Koupaliště Flošna je v provozu jedenáctou letní sezónu. Do miliontého návštěvníka chybí už jen přibližně 11 tisíc lidí.

Oslavy Světového dne slonů v Zoo Praha i zmrzliny pro zvířata v horkých dnech

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních sam

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM