KULTURA / Výstavy

Popis: Na valtickém zámku vystavují kostýmy z filmu Marie Terezie.
Na valtickém zámku vystavují kostýmy z filmu Marie Terezie.
Autor / zdroj: archiv státního zámku Valtice
Datum konání: 1. 4. 2020 - 6. 12. 2020

Na valtickém zámku vystavují kostýmy z filmu Marie Terezie

VALTICE

Valtický zámek v současnosti zdobí mimo jiné nádherné kostýmy z filmového románu Marie Terezie II. Kromě kostýmů a fotografií z natáčení této úspěšné minisérie jsou na vnitřním nádvoří zámku vystaveny i šperky vyrobené exkluzivně pro potřeby filmování.

Loni se na zámku Valtice několik týdnů natáčelo pokračování filmové minisérie Marie Terezie s Vojtou Kotkem a Stefanií Reinsperger v hlavních rolích. Nádherné kostýmy, které vznikly pro tento úspěšný televizní projekt, jsou nyní vystaveny na vnitřním nádvoří valtického zámku.

Výroba kostýmů byla nákladná a poměrně náročná. Pro potřeby filmového románu muselo být ušito bezmála dvě stě nových oděvů. Během příprav a natáčení na nich pracovalo asi padesát lidí.

Výroba kostýmů probíhala nejen v Praze, ale také v Madridu nebo Římě. Na kostýmech se podílel také římský ateliér Tirelli, jehož služby využil i Miloš Forman při natáčení oscarového Amadea.

Na výstavě nechybějí ani šperky vytvořené kostýmním výtvarníkem Jánem Kocmanem. Ve vitrínách uvidíte tradiční dobové ozdoby tehdejší šlechty včetně perlového náramku Marie Terezie a také Řády zlatého rouna.

A jak k zámku od vlaku? Vystupte na zastávce Valtice město a od ní se vydejte dolů do města ulicí P. Bezruče. Společně s červenou turistickou značkou dojdete až na náměstí Svobody. Uprostřed rynku za kašnou najdete bránu do zámeckého areálu.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Nová fotografická kniha vás provede Opavou

Místa notoricky známá, ale i nevšední pohledy, které vedou k zamyšlení. To vše nabídne nová publikace, kterou město Opava rozšiřuje svou knižní nabídk

Otrokovické náměstí letos zpestří umělé kluziště

Do poslední možné chvíle čekalo vedení města společně s vedením Otrokovické BESEDY, zda bude bezpečné vzhledem ke koronavirové epidemii nainstalovat u

Navzdory koronaviru dárci krve o tradiční Mikulášský odběr nepřijdou

Mikulášský odběr připravila AGEL Transfúzní služba v Bruntále pro své dárce i v současném období koronavirové epidemie. Uskuteční se ve čtvrtek 3. a p

DNES SE STALO

OBJEVY

28. listopadu 1520

Ferdinand Magellan proplul průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

HISTORIE

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

DOPRAVA

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.