KAM NA VÝLET / Historické a zvláštní vlaky

Popis: Z parního vlaku, který poveze lokomotiva Kremák, můžete vystoupit nejen v cílové stanici v Berouně, ale také na Křivoklátě a prohlédnout si hrad.
Z parního vlaku, který poveze lokomotiva Kremák, můžete vystoupit nejen v cílové stanici v Berouně, ale také na Křivoklátě a prohlédnout si hrad.
Autor / zdroj: archiv Českých drah
Datum konání: sobota 4. 7. 2020

Parním vlakem se můžete vydat na Křivoklát či na příjemnou letní koupačku

LUŽNÁ U RAKOVNÍKA

Pojeďte historickým vlakem taženým parní lokomotivou Kremák z Lužné u Rakovníka k Berounce, na Křivoklát a do Berouna. Nostalgická jízda se koná v sobotu 4. července.

Hledáte tip na výlet s příjemnou dávkou železniční nostalgie? Přijeďte v sobotu 4. července do Lužné u Rakovníka. Prohlídku zdejšího železničního muzea můžete spojit s projížďkou parním vlakem k hradu Křivoklát a do povodí Berounky.

Z parního vlaku, který poveze lokomotiva Kremák, můžete vystoupit nejen v cílové stanici v Berouně, ale také na Křivoklátě a prohlédnout si hrad, v Roztokách u Křivoklátu a vykoupat se v řece Berounce nebo jen pozorovat vodácký provoz, či třeba ve Zbečně, kde lze navštívit památku lidové architektury Hamousův statek.

A kolik stojí jízdné? Zaplatíte jízdné podle běžného tarifu ČD (TR 10) plus povinnou místenku Nostalgie za 70 Kč. Využijte možnost předprodeje. Jízdenky do parního vlaku si můžete koupit v e-shopu ČD a také ve všech pokladnách ČD.  

Zbylé jízdenky se budou doprodávat v parním vlaku. Ve vlaku koupíte ale pouze jednosměrné jízdenky (tam nebo zpět) za tyto ceny:
Lužná u R. až Městečko u Křivoklátu – Beroun 160 Kč/děti 6 až 15 let 120 Kč,
Lužná u R. – Křivoklát nebo Křivoklát – Beroun 120 Kč/děti 6 až 15 let 80 Kč,
děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo k sezení).

Při nákupu jízdenky v parním vlaku neplatí žádné slevy ani zaměstnanecké jízdní výhody.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Náměstí ve Valašském Meziříčí odhalilo 300 let starou dlažbu

V uplynulých dnech provedli zaměstnanci Muzea regionu Valašsko zkušební sondu do podkladových vrstev valašskomeziříčského náměstí. Podařilo se jim obj

Lymfodrenáže pomáhají onkologickým pacientům Nemocnice Prostějov

Když se řekne lymfatická masáž, většina lidí si představí kosmetickou proceduru. Tyto terapie však pomáhají také u vážně nemocných onkologických pacie

Bezruči uzavřou letošní sezónu nad Ostravou!

I v době úpadku kultury a všeobecného chaosu na tomto poli se může stát, že se náhle objeví něco nového, co rozzáří jinak zdánlivě šedivou oblohu. Na

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM