AKTUÁLNĚ / Doprava

Trocnovská a Husitská ulice budou tři dny neprůjezdné

PRAHA

Další etapa výstavby Nového spojení znemožní na tři dny průjezd Trocnovskou a Husitskou ulicí v Praze. Uzavření ulic si vyžádá demontáž mostu Malá Hrabovka.

Dvojice ulic a křižovatka, kde se míjejí, budou zcela uzavřeny od pátku 8. května od 7 hodin do neděle 10. května do 16 hodin. Stavebníci provedou demontáž mostu ve dvou etapách. "Nejprve bude pomocí dvou kolových jeřábů vyjmuta ocelová nosná konstrukce, která bude následně uložena v prostorách bývalého depa Masarykova nádraží, kde bude dále rozmontována na devět menších dílců. Ty budou postupně převezeny na dočasné úložiště. Tato konstrukce bude v budoucnu opět sestavena a vložena do vybrané železniční tratě. Druhá etapa spočívá v demolici opěr mostu s tím, že opěra směrem k hlavnímu nádraží bude zdemolována pouze částečně. Opěra směrem k Masarykovu nádraží bude zcela zdemolována a na jejím místě vznikne nový chodník," popsal tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla průběh demontáže.


Malá Hrabovka, která na začátku 90. let minulého století nahradila legendární „most s nohou“, sloužila železniční dopravě do prosince roku 2005, kdy byl v souvislosti s pokračující výstavbou Nového spojení ukončen provoz na jednokolejné Hrabovské spojce mezi Pražským hlavním a Masarykovým nádražím. Poté již most sloužil pouze pro staveništní vozidla.


V rámci výstavby Nového spojení prochází rekonstrukcí také bývalý železniční most Velká Hrabovka, který vede přes Husitskou ulici a který sloužil železniční dopravě na trati z pražského hlavního nádraží do Turnova až do konce loňského srpna, kdy byl provoz z této trati převeden na nově vybudované tratě Nového spojení pod vrchem Vítkovem.


Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.