AKTUÁLNĚ / Doprava

27.4.2009

Trocnovská a Husitská ulice budou tři dny neprůjezdné

PRAHA

Další etapa výstavby Nového spojení znemožní na tři dny průjezd Trocnovskou a Husitskou ulicí v Praze. Uzavření ulic si vyžádá demontáž mostu Malá Hrabovka.

Dvojice ulic a křižovatka, kde se míjejí, budou zcela uzavřeny od pátku 8. května od 7 hodin do neděle 10. května do 16 hodin. Stavebníci provedou demontáž mostu ve dvou etapách. "Nejprve bude pomocí dvou kolových jeřábů vyjmuta ocelová nosná konstrukce, která bude následně uložena v prostorách bývalého depa Masarykova nádraží, kde bude dále rozmontována na devět menších dílců. Ty budou postupně převezeny na dočasné úložiště. Tato konstrukce bude v budoucnu opět sestavena a vložena do vybrané železniční tratě. Druhá etapa spočívá v demolici opěr mostu s tím, že opěra směrem k hlavnímu nádraží bude zdemolována pouze částečně. Opěra směrem k Masarykovu nádraží bude zcela zdemolována a na jejím místě vznikne nový chodník," popsal tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla průběh demontáže.


Malá Hrabovka, která na začátku 90. let minulého století nahradila legendární „most s nohou“, sloužila železniční dopravě do prosince roku 2005, kdy byl v souvislosti s pokračující výstavbou Nového spojení ukončen provoz na jednokolejné Hrabovské spojce mezi Pražským hlavním a Masarykovým nádražím. Poté již most sloužil pouze pro staveništní vozidla.


V rámci výstavby Nového spojení prochází rekonstrukcí také bývalý železniční most Velká Hrabovka, který vede přes Husitskou ulici a který sloužil železniční dopravě na trati z pražského hlavního nádraží do Turnova až do konce loňského srpna, kdy byl provoz z této trati převeden na nově vybudované tratě Nového spojení pod vrchem Vítkovem.


Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA