Zpravodajství / ARCHÍV

Na Roudné v Plzni slouží nová cyklostezka
Od vyústění Luční ulice ke kruhovému objezdu v křížení ulic Jateční, Na Roudné a Na Sudech vzniknul nový úsek obousměrné cyklostezky, který pomůže propojit Lochotín a Velký bolevecký rybník s centrem Plzně, a to pro cyklisty bezpečnější trasou.
Zdravotníci neurologického oddělení Nemocnice Blansko získali platinové ocenění za léčbu CMP
Kdo zažil cévní mozkovou příhodu (CMP), ví, jak důležitá je rychlá pomoc, ale i následná rehabilitace. O celý proces po příjezdu zdravotnické záchranné služby – od vyšetření pacienta přes léčbu až po rekonvalescenci a návrat do běžného života – se postarají zdravotníci blanenské nemocnice.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Jihomoravský kraj navýšil podporu špičkových sportovních klubů
Na vrcholovou přípravu, soustředění nebo i na samotnou účast na soutěžích – Jihomoravský kraj přispěje špičkovým sportovním klubům v regionu na jejich činnost.
Úrazy na koloběžkách v Beskydech
Ke třem zraněným, kteří havarovali na koloběžkách, museli moravskoslezští záchranáři v posledních čtyřech dnech spěchat na Novojičínsku. Všichni postižení přitom sjížděli z Pusteven do Trojanovic.
Smolař týdne: Muž v pátrání se strážníkům pokoušel utéct, schovat i uplavat. Neuspěl a skončil v rukách policistů
Netradiční zákrok mají za sebou strážníci městské policie v Českých Budějovicích. Strážníci si všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby.
Vysoké Mýto hostí unikátní výstavu Energie a civilizace
Udržitelná budoucnost – aktuální téma, na které navazuje již druhá unikátní výstava z produkce společnosti Medialogue s názvem Energie a civilizace , je k vidění ve Vysokém Mýtě od úterý 29. června na náměstí Přemysla Otakara II..
Do ulic vyjíždí Tramvaj hrdinů. Přinese příběhy řidičů, kteří jezdí pro DPMB
Do brněnských ulic dnes poprvé vyjela Tramvaj hrdinů. Vůz Porsche číslo 1902 přináší skutečné příběhy řidičů, kteří jezdí pro DPMB. Hrdinů, kteří 24 hodin denně vozí cestující po městě Brně. Zaměstnanci dopravce se s pasažéry dělí o svůj vztah k práci, řízení či dopravě obecně.
Nejlepší učni a tovaryši se sešli na radnici
V září 2021 vyhlásila Jihočeská hospodářská komora další ročník soutěže Učeň – Tovaryš roku 2022, jejímž smyslem je podpora techniky a řemesel u žáků posledních ročníků učebních oborů. Dne 28. června byly v radniční obřadní síni slavnostně vyhlášeny výsledky.
Pacienti Nemocnice AGEL Podhorská mohou zregenerovat svůj pohybový aparát ve dvou nových vířivých lázních
Rehabilitační ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntále uvedla do provozu dvě nové vířivé lázně. Ač název evokuje představu bublinkové koupele při víkendovém rekreačním pobytu se sklenicí sektu v ruce, tyto vany nabízí výrazně širší spektrum péče než jen relaxaci.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

2. července 2002

dokončil americký milionář Steve Fossett jako první člověk na světě sólový oblet zeměkoule balónem bez zastávky. Odstartoval 19. června 2002.

SPORT

2. července 2011

vyhrála česká tenistka Petra Kvitová ve Wimbledonu svůj první Grand Slam, když porazila Marii Šarapovovou 6-3, 6-4

VESMÍR

2. července 2002

sonda Magion 5, poslední ze stejnojmenné československé série, naposledy odeslala data na zem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí