Zpravodajství / ARCHÍV

Tři zranění při nehodě v Opavě
Týmy záchranářů zasahovaly v pátek odpoledne u vážné dopravní nehody v Opavě. V sedmnáct hodin převzali operátoři tísňové volání z místní části Jaktař. Oznámen byl střet motocyklu s osobním vozidlem. Na místo události byly vyslány dvé pozemní posádky a vrtulník LZS Ostrava.
Mezinárodní jízda míru oživí slavný cyklistický závod
Amatérští sportovci z Německa i Česka o víkendu vyrazí v rámci přeshraniční sportovně kulturní události z Chemnitzu do Prahy a zase zpět.
V Ostravě pokračuje projekt Fajne školní bistro
Projekt Fajne školní bistro pokračuje po koronavirem vynucené pauze připravenými workshopy i mentoringy šéfkuchaře Davida Valíčka
Dvacet jedna poschodí za necelých pět minut
Památku obětí útoků z 11. září 2001 v New Yorku uctil Memoriál záchranářů z Manhattanu. Závod hasičů, policistů a zdravotníků se znovu konal ve výškové budově sídla Libereckého kraje.
Záchranáři na Frýdecko-Místecku resuscitovali muže po pádu ze srázu
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu odpoledne u kriticky zraněného na Frýdecko-Místecku.
Městské farmářské trhy provoní česnek
V pátek 10. září se do Karlových Varů opět sjede kolem dvaceti prodejců z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby u stánků před Tržnicí nabídli návštěvníkům farmářských trhů své výpěstky a produkty.
Strážníci českobudějovické městské policie se stále zaměřují na kontroly cyklistů i jezdců na elektrokoloběžkách
Cyklisté jsou spolu s chodci nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Stávají se nejen oběťmi, ale i viníky dopravních nehod. Největším nešvarem je jednoznačně jízda po chodníku, kde dochází k ohrožení a mnohdy i kolizím s chodci.
Prvňáčci i ostatní školáci se dočkají obnovení kroužků a volnočasových aktivit
Šestnáct set dětí se dnes v Bohumíně vrátilo po letních prázdninách do školních lavic. Pro sto osmdesát z nich šlo o premiéru. Prvňáčky do školy doprovodili rodiče a uvítali je ředitelé škol i zástupci města. Po výpadcích výuky i zájmových aktivit, které v minulém školním roce způsobila epidemie koronaviru, školy obnovují i pravidelné kroužky a vzdělávací projekty.
Bílovecká nemocnice chystá další očkovací den pro neregistrované zájemce
Předposlední srpnový den Bílovecká nemocnice nabídla neregistrovaným zájemcům očkování. Dorazilo jich několik desítek, převážně žen a byly jim dle výběru aplikovány vakcíny Pfizer či jednodávková Janssen. Další takovou možnost nastane v pondělí 6. září.
V Praze začíná pilotní projekt testování odpadní vody u základních škol na přítomnost covid-19
Městské části Praha 9 a Praha – Lysolaje ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi ode dneška monitorují odpadní vody na možný výskyt viru SARS-CoV- 2 u základních škol v těchto městských částech.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ŠKOLA

19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

VĚDA

19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

LETECTVÍ

19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí