Zpravodajství / ARCHÍV

Opilý řidič havaroval na čerpací stanici
Dlouho si za volant nesedne řidič, který pod vlivem alkoholu na čerpací stanicí narazil do zaparkovaného nákladního vozidla. Policistům pak nafoukal přes 2,6 promile alkoholu v dechu.
Premiéra Příborského běhu dopadla na jedničku
První říjnovou sobotu 2. 10. 2021, zalitou sluncem, námětí Sigmunda Freuda v Příboře ovládla akce s názvem Příborský běh.
Covid-19 zájem o řemeslo nesnížil. Žáků odborných škol naopak přibývá
Praktická výuka je pro studium řemesla stěžejní. Kvůli protiepidemickým opatřením se ale v loňském školním roce učni do školních dílen téměř nepodívali. I proto se ředitelé středních odborných škol báli, že do prvních ročníků letos nastoupí výrazně méně žáků. Jejich obavy se ale nenaplnily. Naopak. Většina středních odborných škol hlásí větší počet prváků než loni.
Bakterie pomohly vyčistit rybník v Gliňoči, kvalita vody se trojnásobně zlepšila
Očistnou kúrou procházel v posledním roce a půl rybník v bohumínském přírodním areálu Gliňoč.
Stromy trápí suché větve, je nutný zásah arboristů
Více než 40 stromů rostoucích na veřejných plochách v Novém Jičíně projde zdravotním a redukčním ořezem.
Silniční průtah Stonavou na Karvinsku je po rekonstrukci
Silnice č. II/475 spojující města Karvinou a Havířov přes obec Stonavu je po rekonstrukci. Modernizaci průtahu za více než 49 milionů korun dokončil s pomocí evropských peněz Moravskoslezský kraj.
Jihočeský kraj podpoří mobilní specializovanou paliativní péči
Jihočeský kraj podpoří mobilní specializovanou paliativní péči částkou 4 miliony korun. Mobilním hospicům tak pomůže financovat náklady na poskytovanou zdravotní péči.
Tři zranění při nehodě v Opavě
Týmy záchranářů zasahovaly v pátek odpoledne u vážné dopravní nehody v Opavě. V sedmnáct hodin převzali operátoři tísňové volání z místní části Jaktař. Oznámen byl střet motocyklu s osobním vozidlem. Na místo události byly vyslány dvé pozemní posádky a vrtulník LZS Ostrava.
Mezinárodní jízda míru oživí slavný cyklistický závod
Amatérští sportovci z Německa i Česka o víkendu vyrazí v rámci přeshraniční sportovně kulturní události z Chemnitzu do Prahy a zase zpět.
V Ostravě pokračuje projekt Fajne školní bistro
Projekt Fajne školní bistro pokračuje po koronavirem vynucené pauze připravenými workshopy i mentoringy šéfkuchaře Davida Valíčka
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VYNÁLEZY

25. října 1959

dostal profesor Jaroslav Heyrovský Nobelovu cenu za polarografické metody a jejich využití v analytické chemii (první Čechoslovák).

KULTURA

25. října 1948

vzniklo v Brně profesionální loutkové divadlo Radost.

VYNÁLEZY

25. října 1894

Václavské náměstí v Praze osvětluje elektrické pouliční světlo inženýra Křižíka.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí