Zpravodajství / ARCHÍV

České Budějovice nabídnou k prodeji autovraky
Celkem sedmnáct autovraků odtažených z ulic Českých Budějovic míří do dobrovolné dražby. Zájemci se do ní mohou aktivně zapojit v pondělí 29. května 2023 od 15 hodin v areálu Dopravního podniku města v Horní ulici č.22.
Věci létaly z oken panelového domu, majitel zůstal utajen
Českobudějovičtí strážníci řešili v pondělí ráno zapeklitý případ „skládky“ před jedním z panelových domů na sídlišti Máj. Podle svědků měly věci létat z oken domu. Jejich majitele či majitelku se však bohužel nepodařilo odhalit.
Začíná kompletní oprava Lidické ulice, uzavře se na pět měsíců
Jeden z páteřních tahů městem pro nákladní dopravu se po letech havarijního stavu dočká rekonstrukce. Lidická ulice v Bohumíně se od příštího týdne na pět měsíců uzavře, projedou po ní pouze autobusy a dopravní obsluha místních průmyslových areálů.
Nové přechody a jednosměrky zvýší bezpečnost
Hned dva nové přechody vzniknou ve Valašském Meziříčí do poloviny prázdnin. S úpravou provozu musí řidiči nově počítat také v ulicích Králova a Pod Oborou.
Praha intenzivně řeší aktuální situaci ve středním školství. Navíc letos v září znovu otevře další třídy v oboru čtyřleté gymnázium
Střední školy v hlavním městě tradičně zaznamenávají zvýšený zájem uchazečů o vzdělávání v prvních ročnících odborných i všeobecných oborů vzdělání, neboť nezanedbatelná část z nich pochází z jiných krajů České republiky. Praha proto již několikátým rokem navyšuje kapacity středních škol, které zřizuje – zejména v oborech vzdělání s maturitní zkouškou.
Městská policie učí děti, jak se správně mají chovat jako cyklisté v silničním provozu
Strážníci Městské policie Frenštát pod Radhoštěm postupně navštěvují žáky čtvrtých tříd frenštátských základních škol a seznamují děti se všemi důležitými věcmi, které jakožto účastníci silničního provozu v roli cyklisty musí znát. Následuje i praktický výcvik, který děti absolvují na dopravním hřišti v autokempu.
V Liberci vám přivezou lékárenské zboží až do domu. Se službou Kuc Kuc do hodiny a pouze za 29 Kč
V Liberci a okolí zahájila provoz lékárna v mobilu Kuc Kuc, zajišťující expresní dodávky léků, léčebných prostředků a jiného farmaceutického zboží. V krajském městě doručí kurýr léky až do domu obvykle do šedesáti minut, v dalších městech a obcích regionu nejpozději do druhého dne.
Olomoucký krajský úřad váš názor zajímá. Řekněte mu ho
Jen zhruba pět minut vám zabere vyplnění dotazníku, kterým chce Krajský úřad Olomouckého kraje zjistit například to, jak jste s jeho prací spokojení, co by se mělo zlepšit nebo kterou oblast krajské správy považujete za nejdůležitější.
Rodičky mohou v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí využívat novou porodní vanu
Novou relaxační vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Relaxační koupel ve vaně má výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení množství podávání léků proti bolesti během porodu.
Projekt Školáci k zubaři se rozrůstá, přes nelibost šéfa stomatologů
Projekt „Školáci k zubaři“ karvinského senátora Ondřeje Febra a ostravského stomatologa Lubomíra Berana úspěšně pokračuje. Projevují o něj zájem další obce, přestože se stal terčem kritiky prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera. V pondělí ráno pošle do Ostravy plný autobus školáků obec Dětmarovice na Karvinsku.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí