Zpravodajství / ARCHÍV

Bílovecká nemocnice zakoupila moderní přístroj k léčbě tkání, zlepšení otoků i omlazující péči těla
Bílovecká nemocnice zakoupila na oddělení Rehabilitace unikátní zdravotnický přístroj ICOONE Laser Medical. Je současnou jedničkou na trhu k léčbě tkání, zlepšení otoků, hojení jizev, ale také pro tvarování postavy, k ošetření celulitidy a k omlazující péči celého těla.
Požární hlásiče a detektory plynu mohou senioři nad 65 let získat zdarma
Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého zvyšují bezpečnost domácností. Ukazuje se čím dál častěji, že detektory, ať už plynu nebo požárů, by měly být součásti každé domácnosti.
S novou trasou na LH24 se nejlépe vypořádal obhájce vítězství Tomáš Štverák. Na mrazivé královně beskyd absolvoval 160 kilometrů
Jubilejní 10. ročník Kilpi 24 hodin na Lysé hoře 2023 (LH24) ovládl ultratrailový běžec Tomáš Štverák (tým The North Face CZ), který zdolal 12 závodních okruhů a obhájil tak vítězství z roku 2020. Na extrémní vytrvalostní závod do Beskyd nakonec dorazilo 600 účastníků a jejich připravenost prověřila nejen nová trasa.
Veletrh fiktivních firem už podesáté: studenti prezentovali své podniky
Poslední lednový týden se prostory Výstaviště Flora Olomouc zaplnily začínajícími byznysmeny, kteří se sem sjeli pochlubit svými podnikatelskými nápady. A že jich nebylo málo.
Trať slavného italského závodu pojede i „běžkař“ Holiš
Výhled na Zlín z Baťova mrakodrapu vymění hejtman Radim Holiš na pár dnů za scenérie majestátních Dolomit. Poslední lednovou neděli se totiž znovu po dvanácti letech postaví s číslem 2605 na start slavného závodu v běhu na lyžích Marcialonga v italském regionu Trentino.
Město Tábor musí opravit lávku na návodní straně hráze Jordánu
Od roku 1929 slouží pěším a cyklistům lávka na návodní straně hráze Jordánu (mezi loděnicí a přelivem nádrže). Chodí tudy snad každý obyvatel města. Za skoro sto let zátěže se na lávce podepsal nevratný „zub času“.
Druhá nejstarší obyvatelka Krnova oslavila 100 let
Velká oslava se konala dnes dopoledne v Domově pro seniory Krnov. Sté narozeniny tam slavila v kruhu svých blízkých paní Božena Bělunková.
Hradecké žalobě na NSA soud vyhověl, případ se vrací na začátek
V dubnu loňského roku obdrželo město Hradec Králové usnesení Národní sportovní agentury (NSA) o zastavení řízení ohledně dotace na multifunkční fotbalový stadion. S výtkami a závěrem město nesouhlasilo, proto se rozhodlo během května na NSA podat správní žalobu. V minulém týdnu Městský soud v Praze rozhodl a vyhověl návrhu města.
Sedmdesát parkovacích míst v Přerově projde opravou. Budou mít povrch, který je šetrný k přírodě
Rekonstrukcí projdou parkoviště v přerovských ulicích Jasínkova, Interbrigadistů a Jižní čtvrť IV. Oprava sedmdesáti parkovacích míst by měla přijít zhruba na 7 milionů korun, město na ni bude žádat dotaci a získat může až 85 procent způsobilých výdajů.
Mezinárodní přírodovědná soutěž letos poprvé zamíří na Linhart
Místní kolo mezinárodní soutěže YPEF, Mladí lidé v evropských lesích, se letos poprvé uskuteční v areálu Svatý Linhart Lázeňských lesů Karlovy Vary.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VESMÍR

5. února 1974

provedla sonda Mariner 10 jako první při průletu okolo Venuše gravitační manévr.

HISTORIE

5. února 62

zničilo prudké zemětřesení asi 60 % Pompejí. Město bylo v krátkém čase znovu vystavěno, bylo však defintivně zničeno v roce 79 výbuchem sopky Vesuv.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí