Zpravodajství / ARCHÍV

Praha 5 zavádí Tichou linku. Tlumočnická služba usnadňuje jednání s lidmi se sluchovým postižením
Zdánlivě obyčejný tablet, připojení k internetu a pomůcka, která výrazně usnadňuje komunikaci s lidmi se sluchovým či kombinovaným postižením, je na světě. Úřad MČ Praha 5 se na provozu Tiché linky domluvil s organizací Tichý svět, která se problematice věnuje od roku 2006.
Do Bohumína se vrací největší běžecká akce pro veřejnost
Největší běžecká akce pro veřejnost se po dvou kovidových letech vrací do Bohumína. Náměstí T. G. Masaryka se v neděli 8. května změní v provizorní atletický ovál.
Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl
Lidé z Hradce Králové a Pardubic již 16. rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 14. května 2022 v 9:00.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Pudlovští obyvatelé se konečně dočkají protipovodňových hrází
Povodí Odry avizovalo, že protipovodňový val v městské části Pudlov se začne stavět ještě letos na podzim. Aktuálně připravuje výběrové řízení, z nějž by měla vzejít vítězná firma, která hráz postaví.
Papírové parkovací karty nahradí elektronická oprávnění
Pardubice během května přejdou do nové éry co se plateb za parkování rezidentů týče. Papírové karty, které si byli rezidenti a abonenti zvyklí dávat za okna svých vozidel, totiž nahradí modernější verze v podobě pardubického elektronického parkovacího identifikátoru, zkráceně PepIQ.
Dobrovolníci pomohli vysázet nový lesopark v Příměticích. Vysázeli 9 500 sazenic stromů a keřů
Veřejnost pomohla v sobotu vysázet zcela nový lesopark v Příměticích. Téměř 200 dobrovolníků zde v průběhu šesti hodin vysázelo na 8 000 sazenic stromů a keřů.
Neúspěchem v prvním kole přijímacího řízení na střední školu šance na přijetí nekončí. Školy vyhlašují další kolo
Střední školy, které v prvním kole nenaplnily předpokládaný počet přijímaných uchazečů, vyhlašují další kola přijímacího řízení. Do nich mohou podat libovolný počet přihlášek zájemci o studium, kteří neuspěli v prvním kole přijímacího řízení.
Trutnov letos dokončí opravu Železničářské ulice
Ještě letos se obyvatelé Železničářské ulice dočkají dokončení opravy povrchu vozovky a také chodníků.
Covid prověřil nasazení a profesionalitu
V posledních dvou letech se často ve spojitosti s covidem mluvilo o anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Pacienti s nejtěžším průběhem končili právě tam.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

21. května 1938

proběhla v Československu mobilizace, na hranicích bylo umístěno 400.000 mužů.

AUTO-MOTO

21. května 1898

sestrojila automobilka Tatra první automobil Präsident ve střední Evropě. Automobil Präsident vyrazil na první dlouhou trasu z Kopřivnice do Vídně. Vzdálenost 328 km urazil za 14.5 hodiny.

TECHNIKA

21. května 1881

se uskutečnilo první praktické použití telefonu v Praze: Majitel vysočanského cukrovaru Bedřich Frey si jako první obyvatel Prahy nechal zavést telefonickou linku z bytu do kanceláře.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí