Zpravodajství / ARCHÍV

Pozor na cestách, další auto skončilo na střeše
Zima začala výrazně komplikovat situaci na našich silnicích. Řidička, které se povedlo otočit svůj automobil na střechu, naštěstí vyvázla z havárie jen s pokutou.
Přístavba MŠ Teplého dostala souhlas také od zastupitelů
O přístavbě mateřské školy MŠ Kamarád v ulici Teplého již tento měsíc jednali radní města, kteří tento záměr jednoznačně odsouhlasili. V pondělí přístavbu posvětilo také pardubické zastupitelstvo a mateřská škola se tak rozroste o celkem čtyři nové třídy.
Porodnicko-gynekologická klinika FN Olomouc získala evropskou akreditaci
Vídeň, Brusel, Barcelona, Dublin... a také Olomouc. Pouze sedmnáct center v celé Evropě obdrželo letos akreditaci od Evropské společnosti pro lidskou reprodukci a embryologii, která potvrzuje, že je v nich pokryto celé spektrum diagnostické i léčebné péče v oblasti neplodnosti.
Staň se občanem města Dačice
Zastupitelstvo města schválilo ve středu 16. listopadu projekt s názvem „Staň se občanem města Dačice“ vyzývající obyvatele, kteří žijí na území města a místních částí a nejsou zde doposud přihlášeni k trvalému pobytu, aby tak učinili.
Na Panských Nových Dvorech přibude autobusová zastávka
Radnice nechá vystavět novou autobusovou zastávku na Panských Nových Dvorech. Požádali o ni občané. Nástupní a výstupní místo pro městskou hromadnou dopravu vznikne na přístupové komunikaci k městské skládce ve Frýdeckém lese.
Nemocnice Kyjov otevřela moderní Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Přesně jeden rok trvala rekonstrukce jednoho z nejmodernějších specializovaných pracovišť na Moravě. Nemocnice Kyjov v úterý 28. listopadu 2023 otvírá dveře k novým standardům zdravotní péče. Během jednoho roku vyrostlo v Kyjově moderní Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO).
Nezvládl řízení, narazil do sypače
Dnes krátce po 2. hodině v noci došlo v obci Rapotín ke střetu osobního auta Volkswagen a sypače.
Preventivní akce potvrdila nutnost vyšetření
Dne pro chlapy - preventivní osvětové akce zaměřené na rakovinu prostaty a varlat využilo v Nemocnici AGEL Prostějov přes 40 mužů. U několika z nich bude kvůli výsledkům potřeba další kompletní vyšetření.
Valašské Meziříčí opravilo most v Bynině
Poslední most před točnou autobusů ve valašskomeziříčské místní části Bynina opět slouží nejen motoristům.
Ve výzvě 10 000 kroků má Příbram celorepublikového vítěze
K říjnové výzvě 10 000 kroků se v Příbrami připojilo 126 účastníků a devět týmů. Ve městě máme nejaktivnějšího chodce z celé republiky. Během měsíce nachodil 1 909 kilometrů.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

5. prosince 1868

byla v Rakousku-Uhersku zavedena všeobecná branná povinnost, délka základní vojenské služby byla stanovena na 3 roky.

Objevy

5. prosince 1492

objevuje Kryštof Kolumbus karibský ostrov Hispaniola.

Vzdělávání

5. prosince 1880

byla založena Ústřední matice školská na podporu českojazyčného školství v pohraničí.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí