Zpravodajství / ARCHÍV

Děti se se zdravotním klaunem setkávají v Nemocnici Pelhřimov on-line
V herně dětského oddělení pelhřimovské nemocnice probíhá každou středu on-line setkání hospitalizovaných dětí se zdravotním klaunem. Dříve klaun docházel dvakrát do měsíce přímo na oddělení.
Dva řidiči pod vlivem
Jednoho řidiče na Přerovsku pod vlivem alkoholu odhalila policejní hlídka v neděli dopoledne a druhého o den později.
Pražští potkani budou opět pod tlakem deratizátorů
Pražské vodovody a kanalizace opět vyrážejí do boje s potkany. A to navzdory nouzovému stavu a samozřejmě za přísných bezpečnostních a hygienických podmínek. Celoplošná deratizace pražské stokové sítě startuje v dubnu a její konec je naplánován na závěr října.
Titul EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje získal David Karásek ze skupiny mmcité, která je synonymem městského designu doma i ve světě
Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje. Stal se jím David Karásek, uznávaný designér a majitel bílovické společnosti mmcité 1 a.s., která se zabývá výrobou městského mobiliáře.
Tvoříme Znojmo má před sebou 4. ročník! Jak zlepšíte své okolí letos?
V první dubnový den odstartoval čtvrtý ročník participativního rozpočtování – projekt Tvoříme Znojmo!
SPUR předal první respirátory z tchajwanské linky Kroměřížské nemocnici
Zástupce společnosti SPUR předal ve středu Kroměřížské nemocnici první část nano respirátorů vyrobených na automatické lince, kterou věnovala České republice tchaj-wanská vláda.
Rekonstrukce objektu pro matky s dětmi
Prostředky z Evropské unie umožní Charitě Ostrava zrekonstruovat azylový dům a rozvinout tak službu sociální prevence pro matky s dětmi v nepříznivé životní situaci.
Zápisy prvňáčků v Hradci budou probíhat online celý duben
Stejně jako v loňském roce bude i letos probíhat zápis prvňáčků do hradeckých základních škol elektronickou formou po celý duben. K vyplnění formuláře se rodiče dostanou přes webové stránky vybrané školy.
Během tří dnů rozvezou hasiči po Olomouckém kraji 7 000 dávek očkovací vakcíny
V úterý v 7:00 zahájily posádky HZS Olomouckého kraje ve Fakultní nemocnici v Olomouci rozvoz očkovací vakcíny proti onemocnění COVID-19. Směřuje k praktickým lékařům.
Výluka trati 313 Milotice nad Opavou - Vrbno pod Pradědem
V období od 26. 4. 2021 do 26. 5. 2021 proběhne na trati 313 v úseku Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem nepřetržitá výluka drážní dopravy. Vlaky budou nahrazeny autobusy, současně bude omezena přeprava cestujících na vozíku, jízdních kol a kočárků.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

LITERATURA

16. dubna 1865

vyšla v Londýně groteskně fantastická knížka Alenka v říši divů od Lewise Carrolla, která se stala klasikou světové literatury.

DOPRAVA

16. dubna 1880

belgická firma Parrau a spol. zahájila osobní lodní dopravu uvnitř Prahy. Dopravu obstarávaly 4 malé vrtulové parníčky.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí