Zpravodajství / ARCHÍV

Praha otevírá na Mariánském náměstí městský holubník. Pomůže regulovat populaci pražských holubů
Z podnětu hlavního města vznikl první městský holubník. Cílem je nabídnout holubům místo k hnízdění a vytvořit jim vhodné podmínky, aby se do holubníku stahovali a neměli důvod být na místech, kde jsou nežádoucí.
Lesopark Na Panském v Bohumíně je Komunálním projektem roku 2022
Lesopark Na Panském, který město loni vybudovalo za dálničním přivaděčem směrem na Novou Ves, získal celostátní titul Komunální projekt roku 2022. Ocenění převzal v úterý 13. září odpoledne v pražském Obecním domě starosta Bohumína Petr Vícha.
Ve Valašském Meziříčí přibyly další kameny zmizelých
Město na soutoku Bečev nezapomíná na svou minulost. Před základní školou Vyhlídka a na náměstí tak mohou lidé nově narazit na šest kamenů připomínajících oběti holokaustu. Další budou následovat.
Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst. Začínají podzimní Srdíčkové dny
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.
Na Ostrově opět zavoní Semilský pecen
Již po osmnácté se v sobotu 10. září semilským Ostrovem rozvoní tradiční dožínková slavnost Semilský pecen. I tentokrát je pro návštěvníky připraven bohatý program.
Z nádraží v Roudné vyjede poslední vlak
S prvním zářijovým dnem zmizí s tarifních systémů stanice Roudná v jižních Čechách. V pátek 2. září dopoledne pojedou po staré trati mezi Soběslaví a odbočkou Doubí u Tábora vlaky naposledy.
Na Birell Grand Prix Praha přijede i světový rekordman Rhonex Kipruto
Fanoušci běhání se mají na co těšit. 25. ročník Birell Běh na 10 km v Praze 3. září poběží i světový rekordman na této trati Rhonex Kipruto.
Barrandov má nově zrekonstruovanou polikliniku
Snížení energetické náročnosti provozu, komfortnější a modernější prostředí je výsledkem rekonstrukce polikliniky z 80. let v Krškově ulici na Barrandově.
Adidas Běh pro ženy 5 km se blíží. Nabídne úžasnou energii a zážitek z podvečerní Prahy
Mocná energie, podmanivá atmosféra večerní Prahy, tisíce závodnic a diváků kolem trati. Takový bude adidas Běh pro ženy 5 km, který se v centru metropole v rámci Birell Grand Prix koná už 3. září.
Liberec představuje novou studii pro rezidentní parkování na vybraných sídlištích. Může získat o třetinu víc míst a omezit nelegální parking
Téměř 40 % nových parkovacích míst pro rezidenty může na některých sídlištích získat město Liberec. Vyplývá to z pilotní studie, kterou ve spolupráci s Kanceláří architektury města (KAM) Liberce zpracovala na základě zadání společnost NDCon.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí