Zpravodajství / ARCHÍV

Na Kolínsku otrávili motáky. Ornitologové letos zaznamenali už 54 otrávených ptáků. Více než za celý loňský rok
Na Kolínsku byli v uplynulých dnech nalezeni tři otrávení motáci pochopi a krkavec velký. Zahynuli pravděpodobně po otravě karbofuranem.
Ostrava pokračuje v boji proti klíněnce, ošetřeny budou stovky jírovců
Specializovaná firma začala v těchto dnech v Ostravě ošetřovat stromy jírovce maďalu proti hmyzímu škůdci – klíněnce jírovcové.
Havárie se smrtelným zraněním
V neděli před půlnocí nezvládl u Velkých Kunětic svůj vůz 31letý řidič a na následky havárie zemřel.
Stateční zdravotníci krnovské nemocnice zadrželi ozbrojeného zloděje
„Pusť mě, nebo tě píchnu“, ani tato slova nepomohla zloději, který se rozhodl krást v krnovské nemocnici. Agresivního, ozbrojeného a 26 krát soudně trestaného muže (65 let), který má zřejmě na svědomí i krádeže v dalších nemocnicích v Česku, pohotově zadrželi tři zdravotníci s pomocí jedné uklízečky.
S pacienty se bavím více o jejich životě než o jejich smrti, říká Pavel Svoboda, lékař Domácí hospicové péče
Domácí hospicová péče vznikla v roce 2007. Služba žďárské Charity pečuje o osoby nevyléčitelně nemocné v posledních dnech a týdnech života přímo v jeho rodinném prostředí. Pomoc nabízí i jejich rodinám.
Požár autobusu na ostravském terminálu Hranečník
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne u požáru motoru naftového autobusu Irisbus, který stál prázdný na okraji dopravního terminálu v Ostravě-Hranečníku mimo zastávky. Při hašení se nadýchal kouře řidič, pomáhající kolegovi s hašením. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na další části vozidla, uchránili tak před poškozením celou část pro cestující.
Trutnov zřídí provizorní parkoviště na Zelené Louce
Z důvodu rekonstrukce obchodního domu Kaufland a přilehlých parkovišť ubyde prostor, kde mohou zaparkovat svá vozidla obyvatelé Tiché ulice na Zelené Louce. Trutnovská radnice se proto rozhodla zřídit dočasné parkoviště, aby tamním obyvatelům alespoň částečně usnadnila parkování.
Automatická laboratorní linka odhalí protilátky v krvi proti viru SARS-CoV-2
Ústav laboratorní medicíny Fakultní nemocnice Ostrava nyní začal plně automatickou laboratorní linku využívat i pro vyšetření na přítomnost protilátek proti onemocnění covid-19. Pomocí nově zavedené metody tak mohou zájemci informaci o množství protilátek v těle získat už ve stejném dni, kdy jim je odebrána krev.
Základní škola O. Nedbala v Budějovicích bude mít nový výtah
Především pohybově postiženým osobám bude sloužit nový výtah v Základní škole O. Nedbala. Škola se tak zpřístupní všem, kteří mají nějaký hendikep.
Slezská nemocnice v Opavě otevřela nové očkovací centrum v Kravařích
Slezská nemocnice v Opavě otevřela druhé očkovací místo. Po úspěšném jednání zástupců Slezské nemocnice, města Kravaře a MS kraje tak došlo ke zvýšení očkovací kapacity na Opavsku.  
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

KULTURA

11. května 1786

bylo v Praze na Koňském trhu otevřeno divadlo Bouda. Byť to byla lehká budova vystavěná jen z fošen, její jedinečnost spočívala v tom, že se zde hrálo česky. Nedostatek kvalitních českých autorů a překladatelů tím však zároveň vedl k poklesu kvality divadelních her.

TURISTIKA

11. května 1889

vytvořil Klub českých turistů první českou značenou turistickou cestu.

ZAJÍMAVOSTI

11. května 2000

dosáhl počet obyvatel Indie jedné miliardy.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí