Zpravodajství / ARCHÍV

Znojmo v letních parnech osvěží mlžítka, živé slunečníky i kašny
V posledních letech sužují nejen Českou republiku extrémní vedra s minimálním množstvím srážek. V rozpáleném centru Znojma pomáhají proti teplu mlžící sprchy, suchá mlha, živé slunečníky i kašny.
Už podesáté! V sobotu se uskuteční jubilejní Mattoni 1/2Maraton České Budějovice
Start na náměstí Přemysla Otakara II., 3000 běžců, 21 kilometrů centrem kulturní metropole Jihočeského kraje a skvělá atmosféra podél trasy. To všechno je Mattoni 1/2Maraton České Budějovice.
Zdravotní ústav v Ostravě odhalí i virus opičích neštovic
Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě provádí přímou diagnostiku viru opičích neštovic. Laboratoř disponuje potřebnou technikou i zkušenostmi.
Od června pojede MHD podle prázdninového režimu, školní spoje zůstávají
Hradecký dopravní podnik zavádí prázdninový provoz MHD již od června. Důvodem je především personální situace u řidičů, kterou městský dopravce již několik týdnů řeší výpomocí kolegů z technicko-hospodářských pozic nebo ze servisních dílen.
Digitální pomůcky do škol v Moravskoslezském kraji
Základní a střední školy v Moravskoslezském kraji dostaly na digitální učební pomůcky celkem 78,3 milionu korun.
Oprava střechy farního kostela je v polovině, město Přerov na ni pravidelně přispívá
Oprava střechy kostela svatého Vavřince má být ze strany města podpořena dotací ve výši 350 tisíc korun. Radní už tuto částku schválili, v červnu o ní ještě budou hlasovat zastupitelé. Střecha svatostánku se po částech opravuje už čtyři roky a také v minulosti na ni město přispívalo.
Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku«
Už třetím rokem využívá Bohumín neobvyklého pomocníka v boji se zabahněnými rybníky, jejichž kvalita vody je kvůli nedostatku aktivního kyslíku nevalná. Na vodní plochu aplikuje prospěšné bakterie, které umí rozložit mrtvou organickou hmotu, aniž by ublížily živým organismům. Výsledkem je čistá voda a dobré podmínky pro ryby a další zvířata.
Praha v nové vyhlášce aktualizuje místa se zákazem konzumace alkoholu
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh obecně závazné vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Nově se bude jednat celkem o 1 056 míst.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
Brno má další nové vozy MHD, tentokrát 31 klimatizovaných autobusů SOR
Brňané se mohou těšit na svezení v nových klimatizovaných autobusech. Dopravní podnik města Brna využil opce a nakoupil dalších 31 autobusů SOR NS 12. První čtyři vozy dorazily do Brna dnes, zbývající výrobce SOR Libchavy dodá postupně do konce roku. Dvacítka jich po městě jezdí už od roku 2020.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

2. července 2002

dokončil americký milionář Steve Fossett jako první člověk na světě sólový oblet zeměkoule balónem bez zastávky. Odstartoval 19. června 2002.

SPORT

2. července 2011

vyhrála česká tenistka Petra Kvitová ve Wimbledonu svůj první Grand Slam, když porazila Marii Šarapovovou 6-3, 6-4

VESMÍR

2. července 2002

sonda Magion 5, poslední ze stejnojmenné československé série, naposledy odeslala data na zem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí