Zpravodajství / ARCHÍV

V Nemocnici AGEL Podhorská funguje doléčovací jednotka pro postcovidové pacienty
Nemocnice AGEL Podhorská zřídila novou doléčovací jednotku pro pacienty, kteří byli pozitivně testovaní na covid. Pacienty, kteří byli hospitalizovaní na COVID jednotce na pracovišti v Bruntále a jejichž stav je natolik stabilizovaný, že nepotřebují akutní zdravotnickou péči a podporu dýchání, nově přijímají na doléčovací jednotce v rámci oddělení ošetřovatelské péče na pracovišti v Rýmařově.
Výsledky soutěže na podobu bývalé pily představí Valašské Meziříčí online
Současná doba nepřeje výstavám ani veřejnému představování projektů. Valašskomeziříčská radnice se proto rozhodla seznámit občany s výsledky soutěže na využití pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily ve čtvrtek 8. dubna od 20.00 hodin formou online besedy.
Dvě samice zubrů z Tábora rozšířily stádo v rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice
Dvě samice zubra evropského ze Zoologické zahrady v Táboře přijely do rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Samice jménem Tara a Norisa tam rozšířily stádo zubrů, které rezervaci obývá od roku 2015.
Děti se se zdravotním klaunem setkávají v Nemocnici Pelhřimov on-line
V herně dětského oddělení pelhřimovské nemocnice probíhá každou středu on-line setkání hospitalizovaných dětí se zdravotním klaunem. Dříve klaun docházel dvakrát do měsíce přímo na oddělení.
Dva řidiči pod vlivem
Jednoho řidiče na Přerovsku pod vlivem alkoholu odhalila policejní hlídka v neděli dopoledne a druhého o den později.
Pražští potkani budou opět pod tlakem deratizátorů
Pražské vodovody a kanalizace opět vyrážejí do boje s potkany. A to navzdory nouzovému stavu a samozřejmě za přísných bezpečnostních a hygienických podmínek. Celoplošná deratizace pražské stokové sítě startuje v dubnu a její konec je naplánován na závěr října.
Titul EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje získal David Karásek ze skupiny mmcité, která je synonymem městského designu doma i ve světě
Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje. Stal se jím David Karásek, uznávaný designér a majitel bílovické společnosti mmcité 1 a.s., která se zabývá výrobou městského mobiliáře.
Tvoříme Znojmo má před sebou 4. ročník! Jak zlepšíte své okolí letos?
V první dubnový den odstartoval čtvrtý ročník participativního rozpočtování – projekt Tvoříme Znojmo!
SPUR předal první respirátory z tchajwanské linky Kroměřížské nemocnici
Zástupce společnosti SPUR předal ve středu Kroměřížské nemocnici první část nano respirátorů vyrobených na automatické lince, kterou věnovala České republice tchaj-wanská vláda.
Rekonstrukce objektu pro matky s dětmi
Prostředky z Evropské unie umožní Charitě Ostrava zrekonstruovat azylový dům a rozvinout tak službu sociální prevence pro matky s dětmi v nepříznivé životní situaci.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

12. května 1743

byla Marie Terezie v Praze korunována českou královnou, tzv. korunovace na usmířenou.

KULTURA

12. května 1883

bylo v bývalém kavárenském pavilónu v poříčském parku otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA

12. května 1902

byl v Mariánských Lázních zahájen provoz elektrické tramvaje.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí