Zpravodajství / ARCHÍV

Z trutnovských ulic začnou mizet vraky
Vraky a dlouhodobě odstavená vozidla v ulicích, to je problém, který trápí řadu měst. Městská policie Trutnov momentálně eviduje 25 takových vozidel. Ty postupně z ulic zmizí.
Seniortaxi bude zajíždět i do městských částí Opavy
První zářijový den loňského roku vyjel do ulic Slezské metropole červený automobil s nápisem Senior taxi, který mohou Opavané starší 70 let a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P využívat k cestám k lékaři, na rehabilitaci nebo třeba na úřad.
Místo výhry přišla důvěřivá žena o 40 000 korun
Žena z Litovelska skočila na lep neznámému podvodníkovi, který se vydával na sociální síti za kolegyni z práce a přišla o velkou sumu peněz.
Kraj i chemička závazky dobrovolné dohody dodržely
Dobrovolné dohody s průmyslovými podniky zavazují k aktivitám nad rámec zákona. Je to jedna z cest, jak zmírnit zatížení životního prostředí v regionu. Své sliby splnily, i když kvůli pandemii koronaviru nebyla naplněna finanční výše některých závazků.
Bohumín po koronavirové pauze obnoví setkání s lidmi z městských částí
Tradiční besedy s obyvateli okrajových částí města plánuje po koronavirové pauze obnovit vedení Bohumína.
Po úderu blesku hořela střecha rodinného domku
Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na pondělí 1 u požáru sedlové střechy rodinného domku v obci Tvrdkov, která začala hořet po úderu blesku.
Hradecký učitel se zařadil mezi TOP 10 pedagogů v Evropě
Poprvé ve své stoleté historii vyhlásila prestižní organizace pro vzdělávání JA Europe cenu pro učitele roku (JA Europe Teacher of the Year Award). Mezi deseti nejvýše hodnocenými pedagogy z celého kontinentu se umístil Zdeněk Pospíšil, zástupce ředitelky OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové.
AGEL Diagnostické centrum prošlo úspěšně náročným auditem
AGEL Diagnostické centrum a jeho tři pracoviště v Novém Jičíně, Frenštátě pod Radhoštěm a Vsetíně prošly úspěšně v pořadí již druhým externím klinickým auditem a každé pracoviště obdrželo Certifikát o provedení externího klinického auditu pro zdravotní služby, jejichž součástí je lékařské ozáření.
Před dvaceti lety byl odhalen památník na místě starého židovského hřbitova
11. července 2001 byl odhalen památník na místě starého nebo též druhého židovského hřbitova v Prostějově v dnešní Studentské ulici.
Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku
Milion. Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek překonal magickou hranici. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ŠKOLA

19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

VĚDA

19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

LETECTVÍ

19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí