Zpravodajství / ARCHÍV

Od 26. do 28. května bude v okolí Valašských Klobouk probíhat vojenský výcvik s účastí vzdušných sil
Od čtvrtku 26. května do soboty 28. května bude v okolí Valašských Klobouk probíhat vojenský výcvik předsunutých leteckých návodčí v součinnosti s letectvem.
Varování slaví úspěch, žena díky informační ceduli nepřišla o statisíce
Fiktivní bankéř a fiktivní policista zaútočili včera v dopoledních hodinách na 38letou ženu z Hradecka. Namluvili ji, že si na ní chce nějaká osoba vzít úvěr. A aby tomu zabránila, musí si vzít úvěr sama.
Olomoucký kraj si poradí s odpady
Unikátní projekt na systém nakládání s odpady se rozbíhá v Olomouckém kraji. Do dvou let by v Olomouci měla vyrůst centrální dotřiďovací linka, která by zpracovávala odpad z celého kraje.
Vrátil peněženku s šestnácti tisíci
Velmi příjemně překvapený byl v neděli odpoledne pětatřicetiletý muž z obce u Valašských Klobouk, když mu zavolali policisté ze Slavičína, že mu chtějí vrátit jeho ztracenou peněženku, dokonce i s doklady a s velkým obnosem peněz.
Plzeň se připravuje na nástup ukrajinských dětí do základních škol
Plzeň se připravuje na nástup ukrajinských dětí do svých základních škol od září 2022. Ve třídách upravuje počty míst, kde je to možné, vytipovala také volné a pro výuku vhodné prostory, z nichž vzniknou nové třídy.
Zelené plíce královské Kadaně jsou bohatší o další třicet lip srdčitých
Další zelený zářez v rámci výsadby nových stromů má na svém kontě kadaňská radnice. Díky grantu Stromy Nadace ČEZ a městské pokladně tak nyní nově zakořeňuje 30 lip srdčitých na sídlišti C, konkrétně mezi Golovinovo a Zahradní ulicí.
Rožnov reaguje na potřeby seniorů, po městě jsou instalovány nové lavičky
Instalace nových laviček začala na jaře letošního roku a doposud bylo vytipováno šest lokalit, kde jsou nové lavičky umístěny. Prostory vybrali převážně senioři, kteří ocení místo k odpočinku při procházkách městem.
Praha 5 zavádí Tichou linku. Tlumočnická služba usnadňuje jednání s lidmi se sluchovým postižením
Zdánlivě obyčejný tablet, připojení k internetu a pomůcka, která výrazně usnadňuje komunikaci s lidmi se sluchovým či kombinovaným postižením, je na světě. Úřad MČ Praha 5 se na provozu Tiché linky domluvil s organizací Tichý svět, která se problematice věnuje od roku 2006.
Do Bohumína se vrací největší běžecká akce pro veřejnost
Největší běžecká akce pro veřejnost se po dvou kovidových letech vrací do Bohumína. Náměstí T. G. Masaryka se v neděli 8. května změní v provizorní atletický ovál.
Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl
Lidé z Hradce Králové a Pardubic již 16. rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 14. května 2022 v 9:00.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

2. července 2002

dokončil americký milionář Steve Fossett jako první člověk na světě sólový oblet zeměkoule balónem bez zastávky. Odstartoval 19. června 2002.

SPORT

2. července 2011

vyhrála česká tenistka Petra Kvitová ve Wimbledonu svůj první Grand Slam, když porazila Marii Šarapovovou 6-3, 6-4

VESMÍR

2. července 2002

sonda Magion 5, poslední ze stejnojmenné československé série, naposledy odeslala data na zem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí