Zpravodajství / ARCHÍV

Zápisy prvňáčků v Hradci budou probíhat online celý duben
Stejně jako v loňském roce bude i letos probíhat zápis prvňáčků do hradeckých základních škol elektronickou formou po celý duben. K vyplnění formuláře se rodiče dostanou přes webové stránky vybrané školy.
Během tří dnů rozvezou hasiči po Olomouckém kraji 7 000 dávek očkovací vakcíny
V úterý v 7:00 zahájily posádky HZS Olomouckého kraje ve Fakultní nemocnici v Olomouci rozvoz očkovací vakcíny proti onemocnění COVID-19. Směřuje k praktickým lékařům.
Výluka trati 313 Milotice nad Opavou - Vrbno pod Pradědem
V období od 26. 4. 2021 do 26. 5. 2021 proběhne na trati 313 v úseku Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem nepřetržitá výluka drážní dopravy. Vlaky budou nahrazeny autobusy, současně bude omezena přeprava cestujících na vozíku, jízdních kol a kočárků.
Generální úklid komunikací v Budějovicích začne 6. dubna
Blokové čištění komunikací v Českých Budějovicích odstartuje po Velikonocích v úterý 6. dubna a skončí v pátek 30. června.
Z centra Prahy zmizí křiklavé reklamní rikši
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila záměr odstranit z veřejného prostoru Pražské památkové rezervace neoprávněně umístěné tříkolky s vozíky. Na nich jsou umístěny svítící reklamy lákající návštěvníky města k návštěvě nedalekých provozoven.
Nemocné stromy v útrobách Žebračky zůstávají na místě
Národní přírodní rezervace Žebračka prošla v minulých měsících masivnějším kácením. K zemi šlo 914 kubíků dřeva – byly to stovky jasanů, napadených voskovičkou jasanovou, která ničí dřeviny v celé Evropě. Zákeřná houba se rozšířila v přerovském lužním lese celoplošně, kácelo se ovšem pouze u cest.
Lidé více konzumují, ale také třídí. V Třinci přibývá nádob na odpad a jsou větší
Roste množství odpadů z domácností. Zvýšenou spotřebu a konsumní způsob života ještě doplnila covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Odpadářské firmy jsou nyní přetížené. Přestože samy bojují s nařízenými karanténami a zvýšenou nemocností, více sváží, častěji uklízejí nepořádek kolem nádob a likvidují černé skládky.
S jarem přichází ve Frýdku-Místku výsadba stromů
Veřejná zeleň ve Frýdku-Místku bude v příštích dnech bohatší o padesát nových stromů a tisíc pět set keřů. V parcích i na sídlištích a dalších frekventovaných místech je vysadí zaměstnanci městských technických služeb.
Nové dobíjecí stanice na východě Čech - v Pardubicích a ve Dvoře Králové
Dva nové stojany umožňující rychlé dobití elektromobilů hlásí prodejny řetězce Kaufland v Pardubicích a Dvoře Králové. Počet zelených stanic ČEZ umístěných na parkovištích této sítě tak přesáhl padesátku.
Nový Jičín staví na sídlišti nové parkoviště pro 70 aut
Od července přibude na novojičínském sídlišti Dlouhá 71 nových parkovacích míst. Jejich budování začne už za několik dní.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

12. května 1743

byla Marie Terezie v Praze korunována českou královnou, tzv. korunovace na usmířenou.

KULTURA

12. května 1883

bylo v bývalém kavárenském pavilónu v poříčském parku otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA

12. května 1902

byl v Mariánských Lázních zahájen provoz elektrické tramvaje.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí