Zpravodajství / ARCHÍV

V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Pudlovští obyvatelé se konečně dočkají protipovodňových hrází
Povodí Odry avizovalo, že protipovodňový val v městské části Pudlov se začne stavět ještě letos na podzim. Aktuálně připravuje výběrové řízení, z nějž by měla vzejít vítězná firma, která hráz postaví.
Papírové parkovací karty nahradí elektronická oprávnění
Pardubice během května přejdou do nové éry co se plateb za parkování rezidentů týče. Papírové karty, které si byli rezidenti a abonenti zvyklí dávat za okna svých vozidel, totiž nahradí modernější verze v podobě pardubického elektronického parkovacího identifikátoru, zkráceně PepIQ.
Dobrovolníci pomohli vysázet nový lesopark v Příměticích. Vysázeli 9 500 sazenic stromů a keřů
Veřejnost pomohla v sobotu vysázet zcela nový lesopark v Příměticích. Téměř 200 dobrovolníků zde v průběhu šesti hodin vysázelo na 8 000 sazenic stromů a keřů.
Neúspěchem v prvním kole přijímacího řízení na střední školu šance na přijetí nekončí. Školy vyhlašují další kolo
Střední školy, které v prvním kole nenaplnily předpokládaný počet přijímaných uchazečů, vyhlašují další kola přijímacího řízení. Do nich mohou podat libovolný počet přihlášek zájemci o studium, kteří neuspěli v prvním kole přijímacího řízení.
Trutnov letos dokončí opravu Železničářské ulice
Ještě letos se obyvatelé Železničářské ulice dočkají dokončení opravy povrchu vozovky a také chodníků.
Covid prověřil nasazení a profesionalitu
V posledních dvou letech se často ve spojitosti s covidem mluvilo o anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Pacienti s nejtěžším průběhem končili právě tam.
Discgolf v Budějovicích ovládl Daniel Konečný
Třídenní turnaj discgolfistů Stromovka Open patřící do nejvyšší české série KOSTKA stav Czech Discgolf Tour vyhrál Daniel Konečný z Moravského Krumlova.
V Nemocnici Mělník se otevírá centrum magnetické rezonance. Zkrátí se čekací lhůty i rychlost vyšetření
V Nemocnici Mělník se rozšiřuje specializovaná zdravotní péče pro pacienty. V budově polikliniky bylo otevřeno samostatné pracoviště magnetické rezonance. 
V Praze 4 začala výstavba trasy metra D, obyvatelé o parkovací místa nepřijdou
Výstavba nové linky pražského metra začala ve čtvrtek 21. dubna 2022 na Pankráci, odkud metro D povede do budoucí stanice Olbrachtova. Stavební práce potrvají sedm a půl roku. Při záborech ploch pro staveniště přišli obyvatelé Prahy 4 o desítky parkovacích míst.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

2. července 2002

dokončil americký milionář Steve Fossett jako první člověk na světě sólový oblet zeměkoule balónem bez zastávky. Odstartoval 19. června 2002.

SPORT

2. července 2011

vyhrála česká tenistka Petra Kvitová ve Wimbledonu svůj první Grand Slam, když porazila Marii Šarapovovou 6-3, 6-4

VESMÍR

2. července 2002

sonda Magion 5, poslední ze stejnojmenné československé série, naposledy odeslala data na zem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí