Zpravodajství / ARCHÍV

Magistrát po útoku hackerů: funguje skoro vše, útoky se pravidelně opakují
Vše podstatné bylo obnoveno, nyní IT specialisté pracují na úpravách interních systémů a doladění posledních nefunkčních částí elektronické správy veřejných věcí. Souběžně přitom město musí čelit dalším útokům z různých míst světa.
Zbavili se několika tun odpadu, teď jim hrozí miliónová pokuta
Počátkem měsíce května ostravští strážníci přijali oznámení o založení černé skládky v Ostravě-Kunčičkách na ulici Pstruží. U obytných domů bylo vysypáno několik tun směsi odpadu, jehož obsahem byly staré pneumatiky, domovní odpad, dřevo i suť.
Zpronevěřil tři miliony a hrozí mu osm let vězení
Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinili dosud netrestaného pětašedesátiletého muže z obce na Zlínsku ze spáchání zločinu zpronevěra kvůli machinacím v účetnictví skládky komunálních odpadů, při nichž si přišel minimálně na tři miliony korun. V případě odsouzení hrozí obviněnému osmiletý trest odnětí svobody.
Zlínský kraj rozdělí mimořádné dotace zaměstnancům v sociálních službách
Za nasazení při plnění mimořádných úkolů v době epidemie Covid-19 dostanou pracovníci sociálních služeb odměny. Mezi 13 příspěvkových organizací poskytujících sociální služby kraj rozdělí celkem 107,67 milionu korun.
Paměť národa Jižní Morava bude s dobrovolníky znovu revitalizovat hroby na Ústředním hřbitově Brno
V pátek, sobotu a neděli budou dobrovolníci revitalizovat hroby významných brněnských podnikatelů 19. století. Projekt Oživujeme příběhy města pořádaný Pamětí národa Jižní Morava ve spolupráci se Správou hřbitovů města Brna a Magistrátem města Brna tak pokračuje i v letošním roce.
Freeport Fashion Outlet připravil s neziskovou organizací Podané ruce
Centrum Freeport Fashion Outlet se sídlem v Hatích na Znojemsku ve spolupráci s organizací Podané ruce, o.p.s. připravilo pro své návštěvníky i zaměstnance možnost se bezplatně otestovat na přítomnost viru Covid-19.
Sport je o tom být tady a teď. Storíčka kolegů na sociální sítě přímo z hřiště nechápu, říká oštěpař Jakub Vadlejch
Účast na letošní olympiádě v Tokiu už má díky splněným limitům zaručenou. Svoji konkurenční výhodu oproti soupeřům vidí také ve schopnosti přepnout se do stavu flow, s čímž mu pomáhá jeho psycholožka, která pro něj bude v Japonsku stejně důležitá jako zbytek týmu.
Srazila jej lokomotiva – na uších měl sluchátka s hlasitou hudbou
O velkém štěstí může hovořit 30letý muž, který po střetu s vlakem utrpěl pouze povrchová poranění.
31 nových autobusů v Jihomoravském kraji
Zbrusu nové autobusy se chystají v létě vyjet na jihomoravské silnice. 12 metrové modely CROSSWAY LE Line, jsou vyrobené v závodě IVECO BUS a určené pro společnosti DOPAZ s.r.o., ČSAD Kyjov Bus a.a BDS Bítešská dopravní společnost s.r.o.
Radegast podpořil výsadbu 7 000 stromů v Beskydech
Podhůří Moravskoslezských Beskyd u Zubří, krajina zdecimovaná kůrovcovou kalamitou se rozrostla o další tři tisíce nových listnatých stromů a novou lesní tůni. Celkově tak v rámci projektu „Stezka na Pivčanky“ Sbor dobrovolných hasičů Staré Zubří za finanční podpory grantového programu Radegast lidem vysadil už sedm tisíc stromů.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ŠKOLA

19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

VĚDA

19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

LETECTVÍ

19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí