Zpravodajství / ARCHÍV

Za neúčast dítěte na distanční výuce hrozí ženě 5 let
Až pětiletým trestem odnětí svobody může být potrestána žena, která opakovaně nezajišťuje řádnou školní docházku svého nezletilého dítěte.
Dobrovolné spolky z Bohumínska mají šanci vylepšit si díky dotaci své zázemí
Přes milion korun z Programu rozvoje venkova mohou získat dobrovolné spolky z Bohumína a okolí na obnovu svého zázemí, pořízení nového vybavení či techniky.
Lidé z celé země se zapojili do výsadeb stromů na 2670 místech. Nejčastěji sázeli aleje
Přes milion stromů, které rostou na 2 670 místech, eviduje Nadace Partnerství v databázi celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost. Do výsadbové výzvy se zapojilo přes 32 tisíc dobrovolníků.
Do objektu se vloupali zazděným oknem
Že vloupání do objektů pomocí vyhloubených děr ve zdech těchto objektů je v Ostravě stále populární, se uplynulý pátek krátce po třinácté hodině opět přesvědčila hlídka strážníků u jednoho z neobydlených domů v Ostravě-Mariánských Horách na ulici Cottonové.
Mladík si spletl policii s taxislužbou
V sobotu po osmé hodině večer se na hanušovické policisty obrátil podnapilý mladík s neobvyklou prosbou.
V pátek odpoledne dvě promile za volantem? Žádný problém!
V policejní cele skončil v pátek podnapilý 58letý řidič osobního vozidla, kterého zkontrolovali krátce po třetí hodině odpoledne v Šumperku policisté z oddělení hlídkové služby.
Prádelna v Nemocnici Pelhřimov vypere denně 1,5 tuny prádla
Plastový štít na obličeji, respirátor, rukavice, ochranný plášť včetně bezpečné obuvi. Právě tak jsou vybaveni zaměstnanci prádelny pelhřimovské nemocnice, kteří přijdou denně do styku s textiliemi z operačních sálů, špinavým ložním prádlem, ručníky nebo oblečením zdravotnického personálu.
Vážně zraněný muž v Ostravě
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí 22. března večer u vážného úrazu v Ostravě. Ve čtvrt na devět převzali operátoři ZZS informaci o zraněném muži, kterého nalezla hlídka městských strážníků ležícího v kolejišti železniční trati. Na pomoc byly ihned vyslány týmy rendez-vous a RZP.
Plynulá MHD, nové zastávky a stromy, širší chodníky i čistší vzduch. Centrum Prahy čeká největší proměna za poslední desítky let
Rada hlavního města podpořila koncepční studii Křižovnická – Smetanovo nábřeží – Masarykovo nábřeží, kterou připravil Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Jejím cílem je nastavit nové směřování celého území.
Otrokovice zahájily boj s komáry
V minulém roce se obyvatelé Otrokovic, zejména Bahňáku, potýkali s velkým množstvím komárů. Město letos přistoupilo k jiné metodě postřiku a zkouší aplikovat prostředek k hubení komářích larev. První aplikace již proběhla a další postřik se uskuteční po Velikonocích.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

12. května 1743

byla Marie Terezie v Praze korunována českou královnou, tzv. korunovace na usmířenou.

KULTURA

12. května 1883

bylo v bývalém kavárenském pavilónu v poříčském parku otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA

12. května 1902

byl v Mariánských Lázních zahájen provoz elektrické tramvaje.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí