Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Dárek ke dni dětí: Nová medlovská stezka vedoucí k pokladu připomíná místní pověsti
Místní pověsti připomíná nová zážitková stezka pro děti s názvem Okolo Medlova za stříbrnými zvony, kterou v neděli 2. června ve 13 hodin otevřou u Hotelu Medlov na území destinační společnosti Koruna Vysočiny. Osmikilometrovou trasu s jedenácti zastaveními inspirovanou příběhem pasáčka, který pátrá po ztracených stříbrných zvonech, aby jejich prodejem získal peníze na léky pro svoji nemocnou babičku, provází hledání krabiček s úkoly.
Vodní svět v táborské zoo doplnil samec kachničky amazonské
Novou chovnou skupinu vytvořila táborská zoologická zahrada. Do jejího Vodního světa se zařadil samec kachničky amazonské, který přicestoval ze zoo v německém Lipsku. Doplnil tak dvě samice stejného druhu, které už v Táboře žijí déle.
Klobucké kulturní léto láká na svůj multižánrový program
Dovolenkový a prázdninový čas ve Valašských Kloboukách opět zpestří seriál atraktivních akcí zarámovaný do uceleného programu Klobuckého kulturního léta. Letošní ročník nabídne přes čtyři desítky příležitostí k báječným zážitkům, přinese nové žánry a nezapomene ani na dětské diváky. Čekají vás koncerty, letní kina, komentované prohlídky památek, akce pro rodiny, hudební festivaly, výstavy i setkání ozdobená řemesly a tradicemi. Letní zábava ve Valašských Kloboukách vstupuje na scénu, přijďte si ji užít!
Koupaliště na Kraví hoře vítá první návštěvníky a hlásí novinky i akce
První návštěvníky nové sezóny přivítalo v pondělí 27. května venkovní koupaliště na brněnské Kraví hoře. Provoz plovárny začal letos o necelý týden dříve než obvykle. Důvodem je zejména příznivé počasí i zájem veřejnosti.
Objevte nejlepší místa pro hazardní zábavu v České republice
Česká republika, srdce Evropy, je známa svým bohatým historickým dědictvím, působivou architekturou a také jako ráj pro milovníky hazardních her. Ať už jste vášnivý hráč, který hledá luxusní kasinový zážitek, nebo jen občasný návštěvník, který chce okusit trochu vzrušení, naše země má co nabídnout.
Kriticky ohrožená rybka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo
Kriticky ohrožená rybka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo. Jedná se o rybu duhovku (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno. Obývá pouze malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná zahrada v Evropě.
Školní víceúčelové hřiště zahajuje novou sezónu
Kloboucká základní škola opět otevírá své sportoviště k aktivnímu odpočinku dětí i dospělých. Volného vstupu mohou využívat ve dnech školního vyučování od 14.30 do 22 hodin, o víkendech od 9 do 22 hodin. K různorodým pohybovým aktivitám a hrám je jim k dispozici atletický ovál, okolní travnaté plochy i oplocené vnitřní hřiště s umělým povrchem.
Africké a Lví safari otevřou 4. května. Milovníky čekají stovky afrických zvířat i večerní vyjížďky
Stěhování pelikánů na jezero Afrického safari Josefa Vágnera odstartovalo klíčovou část příprav spuštění hlavní sezony Safari Parku Dvůr Králové. Nyní postupně následují vodušky lečve, watusi, zebry Chapmanovy a další druhy. Stáda do safari vyrážejí s desítkami mláďat. Sezona potrvá do začátku října.
Májová procházka botanickou zahradou za jarními květy a tropickými motýly
Botanická zahrada je právě v květnu tím nejkrásnějším místem pro jarní procházky. Přestože řada květů, za kterými se sem touto dobou návštěvníci vydávají, kvůli vrtochům počasí už zmizela, lákají časně rozkvetlé pivoňky na Pivoňkové louce, šeříky na stráni a rododendrony a azalky v Japonské zahradě. Hned na několika místech zahrady se mohou návštěvníci těšit z květů i vůně konvalinek.
Zoo Liberec vítá na světě nová mláďata. Narodil se malý margay, nosálové bělohubí nebo vzácný urial bucharský
Liberecká zoo se již v první třetině letošního roku může pochlubit hned několika významnými přírůstky. Po úspěšné hnízdní sezóně u dravých ptáků, která přinesla hned dva malé orlosupy bradaté, nová mláďata přibyla také u margayů (ocelotů dlouhoocasých), nosálů bělohubých, osináků afrických, urialů bucharských nebo celé řady tropických žab. V případě nosálů bělohubých se dokonce jedná o liberecký prvoodchov
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí