Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Opavský majáles 2021: unikátní první autokoncert v Opavě!
Majáles – tradiční studentská oslava příchodu máje a krás studentského života – má u nás kořeny už od dob rozmachu univerzit v 15. století. I když loni byli studenti Slezské univerzity o tuto radostnou událost vinou epidemie koronaviru a přísných hygienických opatření ochuzeni, letos o ni nepřijdou.
Mig 21 vydávají videoklip k písni o touze po lidském doteku s příznačným názvem „TěsněVedleSebe“
Optimismus, naděje a touha po zázraku, který spočívá v návratu k normálnímu životu. To je odkaz, který kapela Mig 21 posílá ve své nové skladbě s názvem TěsněVedleSebe. Videoklip
Autokino Strahov oslaví 1 rok existence
Přesně před rokem zažila Česká republika boom autokin. Jen v Praze jich vzniklo 6, s koncem první vlny epidemie ale většina z nich zanikla. Zůstalo jediné, autokino Strahov.
Hvězdárna přijme další táborníky
Další děti se zájmem o astronomii mohou prožít část letních prázdnin ve valašskomeziříčské hvězdárně.
Zlin Design Week nic nezastaví! Online se sejdou česká i světová designérská jména a mladí tvůrci
Od pátku do pátku 7. až 14. května 2021 rozvlní vody českého designu festival Zlin Design Week. Osmidenní program nabídne kromě věhlasných jmen české i světové designérské scény také řadu workshopů, výstav a doprovodný program, účastníci se mohou těšit i na online exkurzi Zlínem.
Oprava meziříčského zámku Kinských finišuje, otevírat se má na podzim
Rozsáhlá rekonstrukce zámku Kinských ve Valašském Meziříčí spěje ke zdárnému konci a památka ve správě Muzea regionu Valašsko bude letos na podzim po třech letech opět zpřístupněna veřejnosti.
Baby boom u antilop. Desítky vzácných mláďat míří do letních výběhů, Africké a Lví safari otevřou v květnu
Safari park v letošní sezoně potvrzuje svou zcela mimořádnou pozici v chovu afrických antilop. Desítky mnohdy raritních mláďat spolu se stády míří do letních expozic.
Open House Brno počtvrté otevře nevídané
Letošní sobota 29. a neděle 30. května jsou data, která by si měli do kalendáře červeně napsat všichni zájemci o architekturu a brněnskou historii.
Hradecká Filharmonie volá abonentům a skládá novou sezónu
Filharmonie Hradec Králové od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou sezónu 2021/2022.
Ke 130. výročí narození krále komiků Vlasty Buriana vychází nová audiokniha
V pátek 9. dubna uplyne 130 let od narození slavného komika Vlasty Buriana a zároveň si připomínáme 90 let od vzniku pražské scény v Jungmannově ulici, kde jako první působilo Divadlo Vlasty Buriana.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

12. května 1743

byla Marie Terezie v Praze korunována českou královnou, tzv. korunovace na usmířenou.

KULTURA

12. května 1883

bylo v bývalém kavárenském pavilónu v poříčském parku otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA

12. května 1902

byl v Mariánských Lázních zahájen provoz elektrické tramvaje.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí