Kultura / Volný čas / ARCHÍV

V pátek začíná festival Den architektury. Zpřístupní unikátní stavby a zve na architektonické procházky a výlety
Na 300 akcí v 80 městech a obcích po celé republice a na Slovensku zve od pátku 1. října festival Den architektury. Zejména o víkendu 2. a 3. října nabízí bohatý a zdarma přístupný program exkurzí do běžně nepřístupných budov, procházek, ale i cyklovyjížděk, výletů vlakem či lodí s poutavým výkladem.
První ročník celopražské výtvarné soutěže pro umělce s mentálním postižením zná své vítěze. Zájem účastníků byl obrovský
Osmdesát umělců z dvanácti organizací a více než stovka přihlášených výtvarných děl. První ročník celopražské soutěže zaznamenal mezi lidmi s mentálním postižením velký ohlas. Druhý ročník soutěže plánují organizátoři uspořádat v rámci republiky
Rožnov zmodernizoval veřejné sportoviště u základní školy 5. května
Zástupci vedení města slavnostně otevřeli sportovní hřiště u základní školy 5. května. Zmodernizované a zcela zrekonstruované hřiště budou moci využívat nejen žáci základní školy, ale také široká veřejnost.
Český hudební fond otevírá nově zrekonstruovanou půjčovnu klavírů v Praze
Kupovat v dnešní době klavír, ať už pro děti, do kavárny nebo na občasné koncertní večery, je velmi nákladné. Řešení, které přináší půjčovna klavírů Českého hudebního fondu, je ideální pro všechny účely, které vás napadnou.
Hmyzí dílny v září ovládnou Ostravu
Tři zářijové pátky budou věnovány hmyzím dílnám a křtům originální hmyzí kolekce, vznikající v rámci projektu Ostravský hmyzí mobiliář. Přijďte si vyrobit originální hmyzí domek, který si můžete bezplatně odnést na balkon, jsou připraveny i aktivity pro děti.
Rockové opusy Michala Pavlíčka rozezní šumperský kulturní dům
Držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu Michal Pavlíček přijal pozvání do Šumperka. Konkrétně v pondělí 20. září vystoupí společně s triem v šumperském domě kultury, kde zahájí své turné.
Do Bohumína se vrací čas vinobraní a poutí
Kvalitní jihomoravská vína, několik druhů burčáku a folklorní vystoupení nabídne letošní vinobraní v centru Bohumína. Víkendový program slibuje vyžití nejen pro dospělé, počítá se i se zábavou pro nejmladší generaci. Do Starého Bohumína přijede pouť.
Pražský archiv oslavuje 170 let od svého založení venkovní výstavou
Na nádvoří Klementina byla slavnostně zahájena výstava, která mapuje pestrou historii Archivu hl. m. Prahy. Zároveň však široké veřejnosti přibližuje i různé zajímavosti, mimo jiné představí Karla Jaromíra Erbena jako prvního městského archiváře. Celkem deset velkoformátových panelů bude k vidění až do 29. září.
Absolutním vítězem B7 2021 je teprve devatenáctiletý Matěj Beneš
Vítězem 12. ročníku Koňská mast Beskydská sedmička 2021 se stal teprve devatenáctiletý ultramaratonec Matěj Beneš (tým Sportobchod), který 101,5 kilometrů dlouhou trasu s převýšení 5500 metrů zvládl absolvovat ve fantastickém čase 11 hodin 20 minut a 48 vteřin.
Máte nepřizpůsobivého psa?
Pes je nejlepší přítel člověka, o tom není pochyb. Nicméně, nejlepší přítel musí být vychovaný, aby svému majiteli a okolí nepřidělával starosti. Město Příbram pořádá seminář, který napomůže předcházet problémovému chování psů.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VYNÁLEZY

25. října 1959

dostal profesor Jaroslav Heyrovský Nobelovu cenu za polarografické metody a jejich využití v analytické chemii (první Čechoslovák).

KULTURA

25. října 1948

vzniklo v Brně profesionální loutkové divadlo Radost.

VYNÁLEZY

25. října 1894

Václavské náměstí v Praze osvětluje elektrické pouliční světlo inženýra Křižíka.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí