Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Vánoce v Muzeu Náchodska
I v letošním roce vám Muzeum Náchodska přinese bohatý vánoční program, který se bude skládat z výstav a akcí pro veřejnost. Těšit se můžete na již tradiční „Vánoce v Jiráskově rodném domku“, „Vánoční dílnu“, ale i oblíbené výstavy betlémů.
Adventní Český Krumlov bude andělský a pohádkový. Děti potěší Mikulášská nadílka i Ježíškova pošta, dospělé vánoční trh i koncerty
Český Krumlov nabídne v adventním čase pestrý program. Městem projde průvod andělský i pekelný, děti se mohou těšit na Mikuláše a Bílou paní, která vyzvedne jejich dopisy pro Ježíška. Předvánoční program toho však slibuje daleko víc. Adventní trhy oživí koncerty různých žánrů, pro zámecké medvědy se na Štědrý den chystá hostina a chybět nebude ani velkolepý živý betlém.
Perníkové Vánoce s knihovnou - Advent plný zážitků
Letošní adventní čas bude v Krajské knihovně v Pardubicích plný akcí a zážitků pro všechny generace. Vánoční program odstartuje již tradičně Dnem pro dětskou knihu (2. prosinec, 9:00–17:00), kdy děti budou soutěžit na speciálních stanovištích o roční čtenářskou registraci zdarma a „kouzelný“ dárek.
Hadi s psí hlavou obydleli pražskou zoo
V Zoo Praha jsou nově k vidění vzácně chovaní psohlavci Batesovi. Tito svrchu smaragdově zelení a zespoda citronově žlutí hadi obydleli pavilon Terárium. Choulostivý druh pocházející z Amazonské nížiny se pyšní proporčně nejdelšími zuby mezi nejedovatými hady.
Bohumín slibuje v adventním čase bohatou nadílku akcí
Na první větší sněhový příval Bohumín zatím čeká, ale lavinu předvánočních akcí už spouští. Kromě velkých venkovních setkání plánuje městské kulturní středisko K3 i menší události schované do tepla kina či knihovny.
Jubilejní Valašský mikulášský jarmek bude oslavou tradic
Tradice jsou pokladem našeho kraje, a proto budou i hlavním motivem Valašského mikulášského jarmeku, jehož jubilejní třicátý ročník se ve Valašských Kloboukách koná v sobotu 2. prosince. Na oslavu kulatého výročí chystají pořadatelé program bohatý na adventní zvyky, tradiční řemesla, rukodělné dovednosti, muziku i folklór.
Mimo sezónu levněji do Zoo Ostrava
Příznivé počasí láká k návštěvě Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava i v tomto období. Od začátku listopadu mohou lidé navíc využít i mimosezónní slevy na vstupném, které potrvají až do konce března příštího roku.
Přípravy na rozsvícení vánočního stromu vrcholí, opět se bude pomáhat potřebným
Otrokovice se chystají na rozsvícení vánočního stromu, které proběhne v pátek 1. prosince na náměstí 3. května. Současně se rozzáří i celé město. Technické služby Otrokovice od začátku listopadu postupně instalují výzdobu. Na sloupech veřejného osvětlení bude viset 80 svítidel a vánoční stromky ponesou několik stovek metrů světelných kabelů.
Advent s vůní perníku letos kromě kaváren provoní také trhy na Pernštýnském náměstí
Pravou vánoční atmosféru přinese i letos do Pardubic oblíbená akce Advent s vůní perníku. Místní kavárny, cukrárny a nově i restaurace budou provoněné touto tradiční a oblíbenou pochutinou.
Za dva týdny projdou městem Krampusáci. Děti v maskách se mohou přidat do průvodu
V předvečer svého svátku, 5. prosince, dorazí Mikuláš také do Přerova – a letos bude jeho „družina“ bohatší o Krampusáky, kteří přijedou až z Krkonoš. A právě tato akce je výzvou i pro děti.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

5. prosince 1868

byla v Rakousku-Uhersku zavedena všeobecná branná povinnost, délka základní vojenské služby byla stanovena na 3 roky.

Objevy

5. prosince 1492

objevuje Kryštof Kolumbus karibský ostrov Hispaniola.

Vzdělávání

5. prosince 1880

byla založena Ústřední matice školská na podporu českojazyčného školství v pohraničí.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí