Kultura / Volný čas / ARCHÍV

S jarem se do ulic vrátily zelené koloběžky s novými bezpečnostními funkcemi
Po měsících zimního spánku se koloběžky platformy Bolt opět rozjely po českých městech. Stroje budou v průběhu sezóny vybaveny unikátní funkcí, která nedovolí jízdu ve dvou, a postupně bude spuštěna také funkce ověřování uživatelovy způsobilosti k jízdě.
Očkovací centrum se mění zpět na kulturní sály
Do velkého a malého sálu Obecního domu, které více než rok sloužily coby očkovací centrum, se vrací kulturní akce.
Děčínskou Lízu čeká oprava kotle, přispět na znovuzprovoznění může i veřejnost
Parní lokomotiva 475.179 Šlechtična, známá také jako Děčínská Líza nebo Pětasedma přišla po mnoha letech nostalgického provozu o způsobilost kotle. Finančně přispět na znovuzprovoznění lokomotivy může i široká veřejnost, a to prostřednictvím sbírky, která v současnosti startuje.
Film o Chinaski: Každej ví kulový vstupuje do kin
Nebývale otevřený film o více než třicetileté historii své existence vysílá už 26. května do kin jedna z nejpopulárnějších českých skupin Chinaski
Rekreační lodě plující po Labi mohou pohodlně přistávat u nového mola v Děčíně
V Děčíně bylo přímo v centru města uvedeno do provozu nové veřejné přístaviště pro malé rekreační lodě. Jedná se o první ze série přístavišť, které letos Ředitelství vodních cest ČR na Labi vybuduje.
Hradecká knihovna zřídila pro čtenáře výdejní box
Pro všechny čtenáře připravila Knihovna města Hradce Králové novou službu, využívat bude možné tzv. knížkomat neboli výdejní box.
Vyšehrad: Fylm vidělo během prvního víkendu více než 200 000 diváků!
Po prodlouženém velikonočním víkendu hlásí tvůrci snímku Vyšehrad: Fylm rekordní čísla návštěvnosti! Vypadá to, že diváci opět začali chodit do kin. Během prvních dnů totiž vidělo tuto nekorektní komedii o nezkrotném fotbalistovi Lavim ve více než 210 kinech po celé republice více než 204 000 diváků!
Paulus, Langerová a tvarůžky! Do Olomouce se vrací Tvarůžkový festival
Prodejci tvarůžkových a gastronomických specialit zaplní po dvou letech olomoucké Horní a Dolní náměstí na Tvarůžkovém festivalu. Jeho pátý ročník se koná v sobotu a neděli 23. a 24. dubna.
Pozor na společnost Viagogo
Spotřebitelská organizace dTest dlouhodobě upozorňuje na společnost Viagogo. V současné době se právní poradna dTestu setkává s opětovným nárůstem stížností spotřebitelů.
Letošní 20. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka bude výjimečný. Společně si připomeneme také sté výročí narození manželů Zátopkových.
Na čtvrteční tiskové konferenci představili pořadatelé letošní bohatý program tradičního zářijového běžeckého závodu. Ten se uskuteční v sobotu 17. září a bude se jednat již o 20. ročník. V tomto roce si však společně připomeneme také sté výročí narození manželů Dany a Emila Zátopkových.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

21. května 1938

proběhla v Československu mobilizace, na hranicích bylo umístěno 400.000 mužů.

AUTO-MOTO

21. května 1898

sestrojila automobilka Tatra první automobil Präsident ve střední Evropě. Automobil Präsident vyrazil na první dlouhou trasu z Kopřivnice do Vídně. Vzdálenost 328 km urazil za 14.5 hodiny.

TECHNIKA

21. května 1881

se uskutečnilo první praktické použití telefonu v Praze: Majitel vysočanského cukrovaru Bedřich Frey si jako první obyvatel Prahy nechal zavést telefonickou linku z bytu do kanceláře.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí