Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Letní radovánky na Loučeni
Brány zámeckého parku na Loučeni budou otevřeny pro malé i velké po celé léto každý den v týdnu. Navštívit můžete jak největší Labyrintárium v Evropě, zámek s jeho kostýmovanými prohlídkami, tak speciální akce. Na ubytované v zámku či zámeckém hotelu čeká přírodní koupací jezírko.
Z Přerova do Oseku a zpět. Cyklostezka Bečva zahajuje sezónu
Zahájení nové sezóny na Cyklostezce Bečva je naplánováno na neděli 28. května, kdy se opět po roce uskuteční společná vyjížďka na kolech. Od startu do cíle urazí účastníci pohodových 22 kilometrů. Vítáni budou i ti, kteří dorazí s koloběžkami či na bruslích.
Zoo Brno je plná mláďat
Jaro je tradičně časem, kdy se v brněnské zoo rodí spousta mláďat. Pojďte se podívat, která jsou to tentokrát a kde je mohou návštěvníci vidět.
Molo u nového úseku ferraty Hluboká
Novou zajištěnou lezeckou trasu, neboli ferratu III, otevřeli pro veřejnost zástupci města Hluboká nad Vltavou v loňském roce. Třetí trasa tohoto druhu je vedena opět nad hladinou Vltavy několik kilometrů po proudu od Hluboké a na rozdíl od předchozích dvou se nachází na pravém břehu řeky a přístupná je od včerejška stejně jako ty ostatní i z mola. 
Na aquapark autobusem. Frýdek-Místek zavádí sezónní linku
Návštěvníky oblasti Olešná čeká v červnu novinka. Do své oblíbené rekreační oblasti se dostanou přímou autobusovou linkou. V provozu bude od 24. 6. do 30. 9. 2023.
Plzeň začíná budovat skateboardové hřiště v parku za Plazou
Loni koncem léta dokončila Správa veřejného statku města Plzně I. etapu revitalizace Parku za OC Plzeň Plaza. Letos projekt uzavře výstavbou skateboardového hřiště. Práce za téměř 13,5 milionu korun by měly být hotovy před zahájením oblíbené Sportmanie, která se v parku za Plazou uskuteční od 12. do 20. srpna.
Zoo Praha představila vombatí samici Winkleigh
Zoo Praha představila svou první samici vombata obecného. Čtyřletá Winkleigh se sice před návštěvníky Darwinova kráteru na čas ukryla v noře, o zábavu se však vedle herce Ondřeje Sokola mezitím postaral především dvouletý vombatí samec Cooper.
Zlín otevírá na Vršavě skill park, malé i velké cyklisty naučí překonávat překážky
U cyklostezky z Vršavy do Kostelce, poblíž rodinného a zábavního parku Galaxie, bude od soboty 13. května v provozu první zlínský skill park. Jedná se o speciální jednosměrnou dráhu pro cyklisty bez rozdílu věku, která pomocí překážek slouží k nácviku a zlepšení jejich jezdeckých schopností.
V Zoo Ostrava začínají rozkvétat rododendrony
V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava začínají postupně rozkvétat rododendrony a azalky. Ve stohektarovém areálu roste těchto atraktivních rostlin přes 7500 exemplářů, což je nejvyšší počet v České republice i na Slovensku. Kvetou na různých místech – podél hlavní návštěvnické trasy, ve výbězích některých zvířat i v botanickém zázemí.
Pavilon opic v liberecké zoo se opět otevřel návštěvníkům. Prošel částečnou rekonstrukcí
Po více než sedmi měsících se návštěvníkům znovu otevřel liberecký pavilon opic. Od září minulého roku v něm probíhala částečná rekonstrukce. Proměnou prošly vnitřní ubikace menších druhů opic i celá návštěvnická část.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí