Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Festival ÍRÁN:CI 2023 v Kině Art v Brně od 17. do 19. ledna promítne to nejlepší z íránské kinematografie
Íránem otřásá celostátní povstání proti tyranskému režimu a letošní festival ÍRÁN:CI je proto věnován všem statečným ženám a mužům, kteří v probíhající revoluci riskují své životy.
Nordická sezóna v kině Vlast
Festival severských filmů SCANDI, který probíhá již tradičně v tomto čase v kině Vlast, je letos nově propojujen s přednáškami a výstavami o česko-severské spolupráci na poli vědy a kultury.
V otrokovické knihovně si nově půjčíte i e-knihy
Právě jste dočetli knížku a potřebujete akutně novou a nejlépe teď hned? Není problém! Díky aplikaci si ji můžete půjčit z pohodlí domova, téměř okamžitě.
Do muzea na brouky, entomolog přiblíží jejich život i ochranu
Jak si žijí brouci v lese? Tak zní název poutavé přednášky známého entomologa Josefa Kašáka z Mendelovy univerzity v Brně o vztahu lesních ekosystémů a hmyzu v nich žijících, kterou pořádá v úterý 17. ledna Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín.
Hradecké aquacentrum si pro návštěvníky připravilo únor plný zábavy
I letos budou odměněni školáci s dobrým vysvědčením a další únorová akce je připravena na jarní prázdniny, které v aquacentru začínají již v pátek 11. února a končí v neděli 19. února.
Zoo Liberec obohatila svou kolekci chovaných zvířat o nové druhy tropických žab
Ve znovuotevřeném pavilonu tropů, který prošel koncem roku drobnou rekonstrukcí, našly domov zcela nové druhy jedovatých žab. Jedná o jihoamerické tropické žabky pralesničky harlekýn a pralesničky barvířské.
Zoo Praha buduje moderní expozici pro koně Převalského
Nový expoziční celek koní Převalského a dalších zástupců fauny vnitřní Asie právě vzniká v jihovýchodní části tzv. Plání v horní části Zoo Praha.
Rožnov zve na novoroční přípitek se starostou města
Novoroční koncert spojený s přípitkem se starostou města se bude konat v úterý 10. ledna 2023 od 18:00 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy.
Galerie Univerzity Pardubice zahájila nový rok 2023 unikátní společnou výstavou dvou umělců, které spojuje jedno téma
Obrazy Ivany Lomové a fotografie Tomáše Lahody spojilo téma Galerie. Zájemci o umění si mají šanci díla prohlédnout i koupit až do 20. února.
Cestovatelský klub: Barcelona známá neznámá
Španělská potažmo katalánská kultura je blízka Vašemu srdci? Nebo o ni moc nevíte, ale chtěli byste se dozvědět něco málo z expatského úhlu pohledu?
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VESMÍR

5. února 1974

provedla sonda Mariner 10 jako první při průletu okolo Venuše gravitační manévr.

HISTORIE

5. února 62

zničilo prudké zemětřesení asi 60 % Pompejí. Město bylo v krátkém čase znovu vystavěno, bylo však defintivně zničeno v roce 79 výbuchem sopky Vesuv.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí