Kultura / Volný čas / ARCHÍV

V Pointě vyšla kniha pohádkových dobrodružství chlapce s komunikačními obtížemi, která přibližuje svět dětí s dysfázií
V online nakladatelství Pointa vyšla kniha s názvem Jak to vidí Wilda, která je příběhem chlapce, který se kvůli komunikačním obtížím musí potýkat s nepochopením okolí a svou frustraci přetváří na fantastická dobrodružství.
Sezóna v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka začala
Také v letošním roce čeká na návštěvníky největšího železničního muzea v Česku s provozními vozidly bohatý program. Vedle speciálních tematických víkendů jsou připraveny jízdy historických vozidel do různých míst v okolí Lužné u Rakovníka a množství jedinečných exponátů od skutečných vozidel po železniční modely a ukázky různé drážní techniky od lokomotiv přes osobní a nákladní vozy po zabezpečovací techniku nebo průmyslové dráhy.
Papoušci už nebudou cestovat na zimu pryč. Táborská zoo postaví moderní ptačí dům
Jakmile klesnou teploty příliš nízko, proběhne každý rok v táborské zoologické zahradě akce Kulový blesk. Velká kolekce vzácných a ohrožených papoušků míří na své zimoviště, kde tráví studené měsíce roku, aby se pak na konci jara do Tábora vrátila. Tento komplikovaný převoz však bude brzo minulostí. V zoo brzy začne stavba moderního ptačího domu, který umožní celoroční chov papoušků.
Deset tipů pro návštěvu Zoo Praha
Hlavní sezóna Zoo Praha je oficiálně zahájena a spolu s ní se množí dotazy veřejnosti: Kdy je nejlepší do zoo vyrazit? Jak se vyhnout frontě u pokladny? Dají se využít nějaké slevy? Na tyto i na další otázky proto odpovídáme v novém desateru zkušeného návštěvníka Zoo Praha.
Skatepark v Nymburce vznikne ještě letos
Město Nymburk vybralo zhotovitele skateparku a předpokládá zahájení stavby ve druhém pololetí roku 2024 a dokončení ještě letos. Rozloha tohoto sportoviště bude více než 1505 metrů čtverečních.
Mattoni Muzeum v Kyselce zahajuje sezónu s novými exponáty
Mattoni Muzeum v Kyselce zahajilo novou sezónu. V expozici se nově nachází originály historických lahví a kolekce hliněných džbánků Mattoni, které byly využívány do roku 1864. 
Během velikonočních svátků zavítalo do zlínské zoo 35 000 návštěvníků
Velikonoční svátky patří v Zoo Zlín ke dnům s velmi vysokou návštěvností. I v letošním roce byl zájem o prohlídku areálu zahrady fantastický, návštěvu si nenechalo ujít 35 190 návštěvníků. Nejvyšší návštěvnost zoo zaznamenala v sobotu 30. března, kdy branami zoo prošlo 10 356 návštěvníků. Obrovský pětidenní nápor zoo zvládla bez problémů, díky úzké spolupráci s Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a s Městskou policií Zlín se podařilo zajistit také dopravní obslužnost a parkování v okolí zahrady.
Procházkou či během pomůžete předčasně narozeným dětem Zapojit se můžete kdekoliv
První květnová neděle je dnem rodičů předčasně narozených dětí. K této příležitosti se uskuteční tradiční charitativní Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ České republiky, kterou letos počtvrté pořádá nezisková organizace Nedoklubko.
Zlínská zoo dokázala už potřetí odchovat největší vydry na světě
Tři mláďata vyder obrovských, která se narodila letos na konci ledna, návštěvníci už mohou obdivovat v tropické hale. Zlínská zoo již potřetí dokázala odchovat tyto největší vydry na světě, které v České republice chová jako jediná zoo. Odchov vyder obrovských je totiž velmi náročný, zásadní problém představuje vysoká úmrtnost mláďat krátce po narození.
Velikonoční Zoo Zlín
Areál zoo, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, rozkvetly také bílé magnolie, růžové sakury, pestrobarevné krokusy nebo zlatý déšť. „Sloní stádo si již užívá rozlehlý travnatý výběh, rušno je u klokanů rudokrkých, kde z bezpečí máminých vaků vykukují letošní mláďata,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí marketingu. V tropické hale na návštěvníky čeká rodina vyder obrovských se třemi dvouměsíčními mláďaty. Každý den vychází do venkovního výběhu také pár jaguárů, samec Akabo a samice Yuna.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Katastrofy

25. května 1891

byl na Jubilejní zemské výstavě v Praze poprvé vypuštěn balon Kysibelka. Proslavil se především svým prvním a jediným volným letem, který skončil ztroskotáním.

Sport

25. května 1998

vystoupil na nejvyšší horu světa Mount Everest první tělesně postižený horolezec – jednonohý Američan Tom Whittaker.

Vesmír

25. května 1961

uvedl prezident USA John F. Kennedy ve svém projevu, že by Spojené státy měly v rámci programu Apollo dopravit člověka na Měsíc a bezpečně zpět na Zemi do roku 1970.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí