Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Mattoni Muzeum v Kyselce zahajuje sezónu s novými exponáty
Mattoni Muzeum v Kyselce zahajilo novou sezónu. V expozici se nově nachází originály historických lahví a kolekce hliněných džbánků Mattoni, které byly využívány do roku 1864. 
Během velikonočních svátků zavítalo do zlínské zoo 35 000 návštěvníků
Velikonoční svátky patří v Zoo Zlín ke dnům s velmi vysokou návštěvností. I v letošním roce byl zájem o prohlídku areálu zahrady fantastický, návštěvu si nenechalo ujít 35 190 návštěvníků. Nejvyšší návštěvnost zoo zaznamenala v sobotu 30. března, kdy branami zoo prošlo 10 356 návštěvníků. Obrovský pětidenní nápor zoo zvládla bez problémů, díky úzké spolupráci s Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a s Městskou policií Zlín se podařilo zajistit také dopravní obslužnost a parkování v okolí zahrady.
Procházkou či během pomůžete předčasně narozeným dětem Zapojit se můžete kdekoliv
První květnová neděle je dnem rodičů předčasně narozených dětí. K této příležitosti se uskuteční tradiční charitativní Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ České republiky, kterou letos počtvrté pořádá nezisková organizace Nedoklubko.
Zlínská zoo dokázala už potřetí odchovat největší vydry na světě
Tři mláďata vyder obrovských, která se narodila letos na konci ledna, návštěvníci už mohou obdivovat v tropické hale. Zlínská zoo již potřetí dokázala odchovat tyto největší vydry na světě, které v České republice chová jako jediná zoo. Odchov vyder obrovských je totiž velmi náročný, zásadní problém představuje vysoká úmrtnost mláďat krátce po narození.
Velikonoční Zoo Zlín
Areál zoo, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, rozkvetly také bílé magnolie, růžové sakury, pestrobarevné krokusy nebo zlatý déšť. „Sloní stádo si již užívá rozlehlý travnatý výběh, rušno je u klokanů rudokrkých, kde z bezpečí máminých vaků vykukují letošní mláďata,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí marketingu. V tropické hale na návštěvníky čeká rodina vyder obrovských se třemi dvouměsíčními mláďaty. Každý den vychází do venkovního výběhu také pár jaguárů, samec Akabo a samice Yuna.
Děti a rodiče se v Bílovci učili animovat filmy na společném workshopu
V ateliéru bílovecké ZUŠ proběhl tento víkend workshop animace pro děti a rodiče, organizovaný festivalem Bílovecký amatérský film. Zájem o workshop byl enormní, stejně jako věkový rozptyl účastníků - ten se pohyboval od předškoláků po seniory.
Na Velký pátek otevírá svou bránu návštěvníky vyhledávaný hrad Roštejn
Hrad přivítá první návštěvníky mimořádně už 29. března 2024. „Otevřeno bude po celou dobu velikonočních svátků včetně Velikonočního pondělí. V dubnu bude platit pouze víkendový provoz, který od května přejde na otevírací dobu od úterý do neděle,“ uvedl Roman Fabeš, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury s tím, že návštěvníkům doporučil zkombinovat pobyt na hradě s procházkou po nedaleké naučné stezce Roštejnská obora. Ta začíná před hradem a její okruh měří cca 2,5 kilometru.
Pestré Velikonoce v rozkvetlé botanické zahradě
Botanická zahrada hl. m. Prahy zve návštěvníky na velikonoční prohlídku botanické zahrady. Venkovní expozice září jarními květy narcisů, tulipánů a hyacintů a kvete i řada dřevin. Skleník Fata Morgana nabízí hned dvě výstavy. Až do 7. dubna jsou zde umístěny umělecké objekty sochařky Veroniky Richterové vytvořené z recyklovaných PET lahví v rámci výstavy Nová PET Tropicana. Tu doplňuje výstava Tropické květy s živými exotickými rostlinami.
Průhonický park otevírá nové expozice, láká na jarní květiny i české pohádky
Tisíce jarních cibulovin, nové expozice v historických stavbách v parku, online mapa i pohádková trasa. V Průhonickém parku začíná na Velký pátek hlavní návštěvnická sezóna a přináší spoustu novinek. Návštěvníci se mohou naplno těšit z výsledků dvouletého projektu na obnovu parku.
Bezděz bude slavit 760 let od svého založení, Trosky se dočkají nového ochozu
Letošní sezona začne 28. března, kdy se otevřou brány všech památek ve správě Národního památkového ústavu. Na Liberecku spravuje Národní památkový ústav 8 památek. 14. ročník projektu Po stopách šlechtických rodů se zaměří na rod Habsburků.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí