Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Zoo Praha otevřela expozici Gobi a zahájila svou 93. sezónu
Zoo Praha slavnostně otevřela mongolskou expozici Gobi a zahájila svou 93. hlavní sezónu. Přestřižení pásky se ujal prezident České republiky Petr Pavel, ministr životního prostředí a turismu Mongolska Bat-Erden a ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Své zdravice pronesli i primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda a jeho náměstkyně Jana Komrsková.
Semilské muzeum otevře novou expozici v roubenkách
Semilské muzeum přijalo nový úkol ve snaze rozšířit a zatraktivnit svou nabídku. Od letošního února převzalo od města dům č. p. 186 v Jílovecké ulici a chce v něm od června letošního roku vytvořit expozici lidového léčitelství.
Památky Moravskoslezského kraje zahajují sezónu velikonočními prohlídkami
Památky ve správě Národního památkového ústavu zahájí návštěvnickou sezónu ve čtvrtek 28. března. Na zámcích v Hradci nad Moravicí, Raduni a Dole Michal si můžete užít velikonoční svátky a netradiční prohlídky.
O Velikonocích se návštěvníci zlínského muzea a krajské knihovny mohou těšit na tradiční zvyklosti i tvoření
Jaro už je cítit ve vzduchu a za pár dní to bude krásně vonět také tradičními velikonočními pochoutkami v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně na programu pro celou rodinu Zelený čtvrtek v muzeu. Ten již tradičně doplňuje velikonočně laděnou panelovou výstavu. V období Velikonoc chybět nebudou ani tvořivé dílny pro děti v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně.
Výtvarná soutěž Dream Car zná vítěze národního kola pro rok 2024
17. ročník výtvarné soutěže Dream Car Art Contest má své české vítěze. Děti z celé ČR zaslaly 621 soutěžních obrázků. Vítězové národního kola dostanou zajímavé věcné ceny. Devět nejlepších obrázků míří do Japonska utkat se v celosvětovém finále, kde mohou získat finanční odměnu pro sebe nebo svou školu.
Mláďata domácích zvířat v Zoo Ostrava
Příchod jara je spojen i s rozením mláďat domácích zvířat. Také v Zoo Ostrava se jich už řada narodila. Návštěvníci mohou pozorovat jehňata, kůzlata či telata v expozici Na Statku, další jehňata pak ve společném výběhu s velbloudy dvouhrbými.
Ukázky velikonočních zvyků a obyčejů v lidovém pojetí z oblasti východních Čech
Magická síla vody i ohně, řada pověr i obyčejů – i to jsou velikonoční svátky v lidovém pojetí. Pojďme se podívat na několik více či méně známých obyčejů, dochovaných v oblasti východních Čech.
Medvědi v ZOO Chleby ohlašují jaro
Medvědy ušaté chová ZOO Chleby již od roku 2018 a proběhlo zde již jejich šesté nocování. Délka spánku a doba probuzení je pro nás dobrou předpovědí, jak se bude počasí nadále vyvíjet.
Muzeum regionu Valašsko slaví kulatiny
140 let ve Valašském Meziříčí a 100 let na Vsetíně. Muzeum regionu Valašsko v letošním roce slaví dvojité jubileum a pro veřejnost v obou městech při té příležitosti připravuje zajímavé akce a výstavy.
Přidejte se. Ozdobte velikonoční břízky před frenštátskou radnicí
Přichází jaro a letos společně s ním i rovnou Velikonoce. Období, které ve Frenštátě pod Radhoštěm spojili s jednou malou novodobou frenštátskou tradicí, a tou je ozdobení velikonočních břízek. Již čtvrtým rokem je tak u vstupu do radnice připraveno deset stromků, některé již nazdobené a některé ještě ne, aby pak společně od příštího týdne zdobily ulici Havlíčkovu a přispěly k jarně-sváteční náladě.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí