Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Táborští nosálové jsou pořád na větvi
Jsem z toho na větvi. Věta značící zmatenost mluvčího. U nosálů červených z táborské zoologické zahrady však jde o popis normálního stavu. Hraví nosálové totiž nejraději tráví čas šplháním po větvích, které mají ve svém velkorysém výběhu. Díky tomu, že chvíli nepostojí na jednom místě, jsou mezi návštěvníky velice oblíbení. Hlavně děti dokáží jejich dovádění sledovat hodně dlouho.
Mládě binturonga v Zoo Ostrava
V Pavilonu indických šelem je další nový obyvatel. Nebyl ale přivezen jako samec lva indického, narodil se zde. Jedná se o mládě binturonga, které přišlo na svět 18. února. A to poměrně záhy po svém sourozenci, takže v expozici jsou aktuálně k vidění čtyři jedinci této největší cibetkovité šelmy.
Táborská zoo bude během jarních prázdnin na Táborsku otevřená každý den
Využít volný čas během jarních prázdnin k návštěvě zoologické zahrady budou moci příští týden školáci z Táborska. ZOO Tábor bude mít pro veřejnost od pondělí 4. března až do neděle 10. března otevřené každý den. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbená komentovaná krmení.
Moravské náměstí se loučí s kluzištěm i vyhlídkovým kolem
Vydařený ročník má za sebou kluziště na Moravském náměstí, které si odbylo premiéru v parku. Ledovou plochu otestovalo za tři měsíce provozu přes 24 tisíc bruslařů, díky čemuž byla nynější sezóna nejúspěšnější v historii. S posledním únorovým dnem sportoviště, stejně jako vyhlídkové kolo, ukončuje provoz.
Hrad Svojanov zahajuje novou sezonu v sobotu 2. března 2024
Oblíbené historické sídlo opět otevírá brány. Kromě prohlídek si výletníci v březnu užijí divadlo a oživené prohlídky o Velikonocích.
Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku
U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č. 49.
Sedmiletá rysí slečna Zora patří k nejtajemnějším zvířatům táborské zoo
Rysice Zora je takovou paní Columbovou táborské zoologické zahrady. Zatímco manželku známého seriálového detektiva nikdo nikdy neviděl, sedmiletá Zora se čas od času přece jen ukáže. Pokud je člověk pohotový, vznikne mimořádná fotka krásné rysí samice. Pózování ale trvá opravdu jen malou chvíli, Zora si mnohem radši hraje na schovávanou.
Jarní prázdniny v Zoo Ostrava
První týden jarních prázdnin začal. Kdo se nechystá na hory či naopak do teplých krajů, může zavítat například do ostravské zoologické zahrady, která nabízí pro školáky a jejich rodiče pestré vyžití. Kromě zvířat se mohou těšit i na zábavné luštění a poznávání. Nahlédnout mohou také do výukového centra, které je jinak pro návštěvníky nepřístupné. Stále platí mimosezónní zlevněné vstupné.
Nadčasové hudební workshopy v Moravské filharmonii Olomouc
Moravská filharmonie Olomouc otevírá dětem dveře do světa hudby prostřednictvím zábavných workshopů. S důrazem na propojení hudby, vzdělání a zábavy představuje Moravská filharmonie v rámci své vzdělávací iniciativy pro mateřské školy jedinečnou metodu Timbalooloo, vyvinutou Oranem Etkinem, držitelem ceny Grammy.
V Praze 8 už ví, jak bude vypadat skatepark v Bohnicích!
Příběh bohnického skateparku v blízkosti ZŠ Glowackého se píše už několik let. S nápadem vybudovat sportoviště, kde budou moci trénovat úplní začátečníci i pilovat složitější triky zkušení jezdci, přišel tehdy jedenáctiletý navrhovatel projektu v participativním rozpočtu Prahy 8 v roce 2017.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí