Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka nespí ani v zimě, ČD Nostalgie se chystá na sezonu
Ani po uzavření bran Železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka na konci října činnost v Centru historických vozidel neutichla. Muzeum se začalo hned připravovat na další sezónu v roce 2024. Proběhlo rozšíření muzejní drážky s rozchodem 600 mm a v plném proudu je také údržba a obnovy provozních historických vozidel v Lužné i na dalších místech, kde jsou historická vozidla Českých drah deponována.
Bohumín zabaví školáky o jarních prázdninách
Bohumín je letos mezi prvními městy, kam dorazí jarní prázdniny. Místní školáci si dají oddech od sezení v lavicích v týdnu od 5. do 9. února. Na pěkné počasí tak spoléhat úplně nemohou, přesto rozhodně nemusí sedět doma. Kulturní, sportovní a volnočasové organizace ve městě pro ně mají připravený pestrý program.
Pelhřimovské Muzeum rekordů je na prázdniny připraveno!
Pelhřimovské Muzeum rekordů chystá dárky na jarní prázdniny – například prodlouženou otevírací dobu. Od 2. února má ve všech expozicích Muzea rekordů otevřeno od 9 do 17 hodin.
Náměstek Dohnal k petici: Má být Michalov „skanzenem“? Nebo místem, které žije?
Petice, která žádá přesunutí nultého ročníku festivalu Velká Morava z parku Michalov, začala v těchto dnech putovat po Přerově. Festival, který má 13. července přilákat na zvučná jména kapel a interpretů až šest tisíc návštěvníků, se má i do budoucna stát další významnou kulturní akcí, která zviditelní Přerov.
Zoo Ostrava vymění samce lva indického se Zoo Krakov
Chov lva indického v zoologických zahradách není jednoduchý. V posledních letech se v rámci chovného programu rodilo jen málo mláďat, navíc jich řada nepřežila. To je i důvod výměny samců mezi Zoo Ostrava a Zoo Krakov, kde se odchovy mláďat také zatím nezdařily.
Průvodci ve Znojmě oslaví svůj den speciálním okruhem a také návštěvností minulého roku
Ve středu 21. února nabídnou průvodci Znojemské Besedy speciální prohlídku, která propojí hned několik okruhů.
Noc a den v DDM
Téměř 130 středisek volného času a domů dětí a mládeže napříč Českou republikou se rozhodlo v tomto roce premiérově připravit program pro pololetní prázdniny, které jsou vyhlášeny na 2. února s názvem „Noc a den v DDM/SVČ“.
Město Zlín chystá modernizaci skateparku Bartoška
Víceúčelový, moderní, atraktivní, bezpečný a bezplatně přístupný. Takový bude po rekonstrukci skatepark Bartoška v ulici Dřevnická. Proměna dlouhodobě chátrajícího sportoviště má od statutárního města Zlín zelenou díky vítězství v projektu Tvoříme Zlín, který vzniká na základě návrhů obyvatel.
Který doletí dál? V Kejžlici soutěžily balóny
Poslední lednovou neděli nestartovaly na Letišti Kejžlice letadla, ale horkovzdušné balóny. Celkem jedenáct posádek soutěžilo o Pohár Jaroslava Haška. Vítězi čtvrtého ročníku závodu se stali Petr Klička a Ladislav Kouba, kterým se podařilo překonat necelých 108 kilometrů za téměř osm a půl hodiny.
Sokolov našel svůj talent!
Ve středu 24. ledna se uskutečnilo finále talentové soutěže Sokolov má talent 2023. Finalisté se prezentovali před porotou v záři reflektorů na jevišti Městského divadla v Sokolově, na prknech, která znamenají svět. Bylo vybráno celkem deset finalistů, kteří podávali ty nejlepší výkony, ale pouze jeden z nich se stal vítězem za každou věkovou kategorii.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí