Zpravodajství / ARCHÍV

Jihočeská univerzita se připojuje k Asociaci výzkumných univerzit České republiky
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se stala novým členem Asociace výzkumných univerzit České republiky (AVUni), prestižního sdružení českých vysokých škol. Toto významné členství univerzitě otevírá dveře k ještě užší spolupráci s nejlepšími univerzitami v České republice, přináší nové možnosti pro vědu a výzkum a také výrazně zvyšuje její prestiž doma i ve světě.
Den zdraví v Bruntále se těšil velkému zájmu veřejnosti. Stanoviště Nemocnice AGEL Podhorská přilákala 200 návštěvníků
Druhý ročník Dne zdraví v Městském parku v Bruntále byl pro stanoviště Nemocnice AGEL Podhorská opět úspěšným. Orientační měření hladiny glukózy a cholesterolu v krvi, měření krevního tlaku, BMI a další poradenské služby přilákaly téměř dvě stovky návštěvníků.
Z Vltavské kaskády se preventivně upouští více vody. V Praze hladina překročí první povodňový stupeň
V pondělí ráno se kvůli vývoji počasí znovu sešel Povodňový orgán hlavního města Prahy. Počasí se vyvíjí nevyzpytatelně a do Vltavské kaskády, zejména do Orlíka, přitéká velké množství vody, proto je nutné preventivně zvýšit odtok z přehrad. Tím dojde ke zvýšení hladiny Vltavy v Praze, která překročí první stupeň povodňové aktivity, a bude nutné preventivně uzavřít vrata na Čertovce, část náplavek i cyklostezku na Zbraslavi.
Ptáčata zahlcují záchranné stanice. Mnohdy zbytečně!
Záchranné stanice v loňském roce přijaly 8 204 ptáčat volně žijících druhů. Letos to zřejmě bude více. Národní síť záchranných stanic přijímá nyní okolo stovky ptáčat denně. Mnohdy jde o mláďata, která lidé seberou rodičům přímo před zobákem. Jenom proto, že netuší, jak se v případě nalezeného ptáčete zachovat.
Dítě Česka 2024: Nominace se otevřely 1. června
UNICEF ČR otevírá nominace do 4. ročníku unikátní ankety Dítě Česka, ve které hledá inspirativní děti a mladé lidi navštěvující české základní a střední školy. S výběrem vítěze pomohou mj. předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, hokejová legenda Patrik Eliáš nebo influencer Karel (Kovy) Kovář.
Mladí baseballisté na Poháru potrápili favority
Mladí hráči i hráčky baseballového klubu Klasik Frýdek-Místek odehráli v uplynulém víkendu zápasy v rámci Českého baseballového poháru v kategorii do devíti let. V něm ukázali, že můžou potrápit každého, a i trocha smůly jim nedovolila hrát o medaile.
Mlhoviště ve školkách
Městská část Praha 13 připravila pro děti z mateřských škol Palouček a Večerníček letní osvěžení. Ještě před zahájením letních investic do školních budov byla dokončena rekonstrukce mlhovišť s novými hracími prvky v zahradách, aby dětem zpříjemnila poslední měsíc školního roku.
V Želechovicích nad Dřevnicí vznikne dětská skupina
V Želechovicích nad Dřevnicí vznikne tzv. dětská skupina. Její otevření významně doplní nabídku služeb pro rodiny, protože může na rozdíl od běžných mateřských škol přijímat malé děti už od jednoho roku věku. Zázemí bude mít v prostorách budovy bývalé školky, která projde zásadní rekonstrukcí.
Cukrařina je na vzestupu. Krajské školy navštěvuje řada budoucích mistrů řemesla
Moravskoslezský kraj ocenil nejlepší budoucí cukráře. Tento obor se vyučuje na sedmi krajských středních školách. Celkem 14 nadaných žáků si z rukou krajského náměstka pro školství Stanislava Folwarczneho převzalo ocenění.
Žáci v Olomouckém kraji sbírají vysloužilé mobilní telefony
Studenti padesáti středních škol, základních uměleckých škol, domů dětí a mládeže a středisek volného času z celého Olomouckého kraje mají šanci vyhrát nový značkový telefon a zároveň pomoci k finanční výhře i své škole. Zapojili se totiž do soutěže Odlož mobil ve škole kterou připravilo hejtmanství ve spolupráci s kolektivním systémem ASEKOL.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí