Zpravodajství / ARCHÍV

V krnovské nemocnici odnaučili kouřit 400 lidí
Poslední květnový den připadá tradičně Světovému dni bez tabáku. V krnovské nemocnici funguje jako součást plicního oddělení Centrum léčby závislosti na nikotinu. Zdejší tým odborníků pomohl skoncovat se závislostí více než čtyřem stovkám pacientů.
304 656 korun pro Charitu. Muzikanti dětem pomohli již popatnácté
30 000 + 187 671 + 86 985 = 304 656 korun, které pomohou ve službě Osobní asistence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. A to díky charitativnímu koncertu Muzikanti dětem.
Na pořádek bude na havířovském koupališti dohlížet bezpečnostní agentura
Na pořádek a bezpečí návštěvníků Letního koupaliště Jindřich budou od letošní sezóny dohlížet pracovníci bezpečnostní agentury. Jde o opatření preventivní, které pomůže eliminovat nevhodné chování některých bezohledných jedinců, a jehož cílem je zvýšení pobytového komfortu na místním oblíbeném koupališti.
Českotěšínská lůžková rehabilitace oslaví dvacet let Dnem otevřených dveří
Lůžkové rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín oslaví ve čtvrtek 1. června dvacet let od zahájení provozu. Na tento den připravila nemocnice pro širokou veřejnost Den otevřených dveří
Opravy reklamované části obchvatu potrvají do konce června
Zhruba půlkilometrový úsek loni otevřeného obchvatu Frýdku-Místku je kvůli nutným opravám uzavřený. Ředitelství silnic a dálnic opakovaně reklamuje cementobetonový povrch dálnice ve špatném stavu. Opravu zaplatí zhotovitel stavby.
Den melanomu opět odhalil závažná onemocnění kůže
Ve středu 24. května se v rámci evropského dne melanomu uskutečnila na kožním oddělení třebíčské nemocnice preventivní kontrola znamének. Příležitost nechat se preventivně vyšetřit si nenechalo ujít sto čtrnáct osob.
Areál Stříbrného jezera prošel revitalizací
Revitalizace Stříbrného jezera je u konce. Kromě úpravy okolí tohoto zatopeného bývalého sádrovcového lomu vyrostl i nový podchod pod frekventovanou silnicí či propojení s Městskými sady pomocí lávky přes řeku Opavu a chodníku pro pěší i cyklisty.
Nové ultrazvuky, kardiotokografy i operační vybavení. Gynekologicko-porodnické oddělení trutnovské nemocnice má nové přístroje za 19 milionů korun
Budoucí maminky a rodičky, pacientky gynekologie i lékaři gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice již využívají nové moderní přístroje, které nemocnice během uplynulých čtyř měsíců postupně zakoupila.
Na základní škole na náměstí Míru mají novu školní družinu
Dvě třídy pro školní družinu, kabinet jako zázemí pro pedagogy a prostor pro školního pedagoga. To vše nyní mají navíc v základní škole na náměstí Míru 3.
Bílovecké gymnázium má na půdě první městský holubník. Studenti budou sportovat na novém multifunkčním hřišti
Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci má na půdě první městský holubník v regionu. Pomůže přirozeným způsobem snižovat populaci holubů nejen na školním pozemku, ale i v celém městě. Studenti budou moci v hodinách tělocviku sportovat na novém multifunkčním hřišti. I jeho výstavbu financoval zřizovatel této školy - Moravskoslezský kraj.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí