Zpravodajství / ARCHÍV

Úspěšný 4. ročník Příborského běhu 2024
V sobotu 25. května se na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře konal již 4. ročník Příborského běhu, který i letos zaznamenal velký úspěch. Účastníků bylo nad očekávání mnoho. Celkem startovalo 101 dětí, 59 dospělých na sportovní trase, 47 na hobby trase a 32 běžců v 8 štafetách, což dohromady činí 239 běžců.
Reuse centrum Ostrava vrací každý měsíc do života 6 a půl tisíce věcí
Úspěšné ostravské reuse centrum, které čtvrtým rokem provozuje společnost OZO Ostrava, se už zapsalo do povědomí i srdcí mnoha Ostravanů i lidí z širokého okolí. Každý měsíc zde zhruba tisíc lidí nakoupí starší předměty, které jiní darovali za účelem jejich opětovného použití. Průměrný nákup 6 věcí zde pořídíte za 156 Kč. Ty putují přímo na účet sbírky Veřejná zeleň města Ostravy, z níž pak OZO podporuje projekty na výsadbu a údržbu ostravské zeleně.
Bezplatné vyšetření znamének v 15 městech dnes začíná v Opavě
Bezplatné vyšetření pigmentových znamének ve speciálním stanu mohou ode dneška podstoupit lidé v 15 městech republiky. Umožní to veřejně prospěšná akce Spolu proti melanomu, která se koná ve dnech 13. května až 6. června.
V krnovské porodnici nabízí zapůjčení monitoru dechu zdarma
Krnovská porodnice připravila další novinku pro rodiče novorozenců. Tentokrát jde o zapůjčení monitoru dechu až na půl roku zdarma. První maminka, která v květnu porodila v krnovské porodnici, už využila tuto novou nabídku.
V minulém týdnu přibylo v Jihočeském kraji 83 případů černého kašle, za letošek jich bylo v kraji potvrzeno 1 674
V průběhu roku zaznamenali jihočeští hygienici celkem 1 674 případů černého kašle /pertuse/. V minulém týdnu přibylo v Jihočeském kraji 83 nových případů, to je o 32 méně, než byl týdenní přírůstek v předchozím týdnu.
Plynaři roku jsou ze Šumperka. Na stupních vítězů stanuli také studenti z Prahy a Kyjova
Mezinárodní středoškolská soutěž PLYNAŘ ROKU 2024 zná své vítěze: Zlato vybojovala dvojice žáků ze šumperské Střední školy řemesel, druhé místo získali studenti pražské Střední odborné školy Jarov a bronzovou medaili si odnesl tým Střední školy polytechnické Kyjov. Klání řemeslníků vyvrcholilo veřejným finále na Stavebním veletrhu v Brně.
Ve Frýdku-Místku začaly působit terapeutické skupiny pro mladé
Duševní zdraví a osobní rozvoj mladé generace podporují nově otevřené tzv. terapeutické a seberozvojové skupiny ve Frýdku-Místku.
Děti ze ZŠ Štolcova získají opravené hřiště, využijí jej od září
Rekonstrukce se dočká hřiště Základní školy Štolcova, kterou navštěvují děti s autismem a mentálním handicapem. Rada města Brna na dnešním zasedání schválila, že opravy nyní nevyhovující plochy provede firma BESTBUILD, s. r. o, za necelé čtyři miliony korun bez DPH. Hotovo bude během léta.
Město Zlín má novou vyhlášku regulující hazard
Statutární město Zlín zavádí nová pravidla pro regulaci hazardu. Obecně závazná vyhláška o určení míst, na kterých se mohou provozovat hazardní hry, nahrazuje dosud platnou vyhlášku. Zastupitelé města o tom rozhodli ve čtvrtek 25. dubna s tím, že současně upravili také pravidla pro určování míst, kde se hazard povoluje.
Zastávku MHD na sídlišti čeká obnova
Oprava frekventované zastávky městské hromadné dopravy Václava Talicha na sídlišti Šumava začne 29. dubna. Na místě se bude pracovat po etapách až do 10. června.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí