Zpravodajství / ARCHÍV

Poklepáním základního kamene odstartovala stavba obchvatu obce Žár
Symbolickým poklepáním základního kamene odstartovala ve středu 22. března stavba obchvatu obce Žár nedaleko Nových Hradů.
Hradec hledá nového provozovatele útulku pro zvířata
Město Hradec Králové vypisuje výběrové řízení na provozovatele útulku pro opuštěná zvířata, který je určen především pro psy a kočky. Útulek provozovaly Technické služby Hradec Králové, nyní se město rozhodlo správu tohoto zařízení svěřit externímu dodavateli.
Čištění cisterny málem připravilo o život 2 muže
Tři týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v úterý odpoledne u nahlášené intoxikace plynnou látkou v Bruntálu. Událost převzali krajští operátoři před třináctou hodinou.
Kladno bude hostit soutěž Pekař roku junior
25. ročník soutěže Pekař roku junior se letos uskuteční ve dnech 28. a 29. března 2023 v Kladně v pekařském centru firmy backaldrin, s. r. o.
DPMB pořídí dalších 15 obousměrných tramvají. Uspěl s žádostí o dotaci
Dopravní podnik města Brna nakoupí další nové obousměrné tramvaje Škoda ForCity Smart 45T. Z Integrovaného regionálního operačního programu získal dopravce dotaci ve výši 630 milionů korun.
Valmez má krajské fotbalové středisko mládeže
TJ Valašské Meziříčí, oddíl kopané je aktuálně jedním ze tří celků ve Zlínském kraji, který se pyšní nejvyšším možným statutem za práci s malými fotbalisty. Těch mají v klubu aktuálně bezmála 300.
Za měsíc startují v Pardubicích zápisy pro budoucí prvňáčky
Letošní zápisy pro prvňáčky do pardubických základních škol se budou konat ve středu 19. a ve čtvrtek 20. dubna od 13 do 18 hodin a jsou určené primárně dětem narozeným do 31. srpna 2017. Radnice očekává, že k zápisům do 18 škol zřizovaných městem dorazí přibližně tisíc dětí.
Plzeň zprovoznila nový bezpečnostní dispečink městské policie
Moderní bezpečnostní řešení začalo nově sloužit Městské policii Plzeň. Cílem projektu bylo vytvořit systém, který integruje různé bezpečnostní prvky a zdroje dat používané v Plzni a který umí pomocí umělé inteligence upozornit na nejrůznější situace, jež mohou narušit bezpečnost v západočeské metropoli.
Databázi dárců krve je třeba obměňovat
V databázi transfúzní stanice Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav je nyní registrováno celkem 4 785 dárců krve. Aktivně sem chodí darovat tuto vzácnou tekutinu 3 372 dárců. Vloni na mladoboleslavské transfúzní stanici poprvé darovalo 467 lidí, trvale bylo vyřazeno 19 dárců.
V Třeboňské záchranné stanici se radují z orlího happyendu
Orel mořský, který se vážně zraněný po pádu do nezabezpečené meliorační šachty dostal do péče Třeboňské záchranné stanice pro volně žijící živočichy na podzim loňského roku, se nyní konečně navrátil do volné přírody.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Společnost

25. března 2016

byl poprvé v Česku slaven Velký pátek jako státní svátek.

Film

25. března 1997

získal český film Kolja režiséra Jana Svěráka nejvyšší ocenění americké Akademie filmového umění a věd – zlatého Oscara za nejlepší zahraniční film.

Historie

25. března 1420

proběhla bitva u Sudoměře, ve které Jan Žižka porazil vojsko katolických pánů.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí