Zpravodajství / ARCHÍV

Nemocnice Šumperk zakoupila pro budoucí maminky porodnický gauč pro maximální podporu přirozených porodů
Nemocnice Šumperk zakoupila do své porodnice nový variabilní porodnický gauč, který umožňuje ženám rodit pohodlně v jakékoliv poloze a maximálně tak podporuje přirozené porody. Porodnický gauč je v Česku novinkou a porodnice v Šumperku je jediná v Olomouckém kraji, která maminkám možnost, rodit na gauči, nabízí.
Technické služby města Nymburka pořídily svozové vozidlo
Nová posila TS Nymburk pomůže při svozu odpadkových košů a svozu domácího odpadu z míst nedostupných pro popelářské vozy.
Žena si myslela, že jí budou vyplaceny příspěvky, přišla o padesátpět tisíc
V úterý se na policisty v Žulové obrátila 60letá žena, která se měla stát obětí podvodu, prostřednictvím SMS zpráva s odkazem na ČSSZ pro výběr dávek a příspěvků.
Lesní cesty ve Staré Bělé v oblasti Bělského lesa se dočkají obnovy
Neutěšený stav lesních cest v lokalitě Bělského lesa si vyžádal obnovu, která záhy započne. Úsek v celkové délce 1,71 kilometru svým situováním a uspořádáním představuje nejvýznamnější spojnici lesní dopravní sítě mezi severní a jižní částí Bělského lesa, dojde k propojení mezi obvody Ostrava-Jih a Stará Bělá.
Černých odběrů bylo loni více, ale za méně peněz
Pražské vodovody a kanalizace v loňském roce zákazníkům nafakturovaly za nelegální odběr pitné vody a černou produkci odpadních 3,7 miliónu korun, zatímco za rok předchozí to bylo 3,9 miliónů korun. V roce 2022 PVK evidovaly 276 případů, v uplynulém roce pak 298.
Obtěžoval zákazníky kavárny, vysmíval se strážníkům. Smích ho přešel, když se vezl v poutech na policejní služebnu
Opilý muž obtěžující návštěvníky kavárny na Jiráskově nábřeží skončil v pondělí odpoledne v poutech strážníků. Zbytek dne si poležel na lůžku protialkoholní záchytné stanici. Tím však pro něj případ neskončil. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.
Rozkvetlé Dačice budou již potřinácté
Dačičtí radní na svém posledním zasedání vyhlásili 13. ročník soutěže rozkvetlé Dačice.
S nákupem technického vybavení do Neratova pomohla Nadace ČEZ
Sdružení Neratov vzniklo již v roce 1992. Cílem je navrátit do malé téměř vysídlené horské vesničky život, a to se podařilo. Nadace ČEZ podporuje Sdružení od samého počátku pravidelně. Finanční podpora směřuje do různých oblastí například na dostavbu chráněných dílen, chov zvířat, rozvoj sociálních služeb, šití roušek či technické vybavení. Celková částka od roku 2008 přesáhla 2 miliony 200 tisíc korun.
Na Obchodní akademii Kroměříž se žáci dočkají nových učeben, investovat se bude i jinde v kraji
Nové učebny pro výuku informačních technologií i cizích jazyků mají vzniknout ještě letos na Obchodní akademii Kroměříž, a to na místě stávajících, téměř nevyužívaných učeben, které jsou v nevyhovujícím stavu. Tuto i další investice na školách zřizovaných Zlínským krajem schválili krajští radní.
Letošní cukrářská soutěž voněla čokoládou. Vítězství si upekla žákyně Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně
Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře Marlenka cup. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort a la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Zábava

19. června 1978

vyšel první z řady komiksů o líném kocouru Garfieldovi. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.

Vynálezy

19. června 1910

absolvoval Jan Kašpar v Pardubicích první veřejný let v letadle vlastní konstrukce.

Historie

19. června 1617

byl Ferdinand Štýrský českým zemským sněmem zvolen králem.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí