Zpravodajství / ARCHÍV

Divocí koně a zubři místo golfového hřiště. U Lipna vznikla nová rezervace kopytníků
Nová rezervace velkých kopytníků vznikla v jižních Čechách nedaleko Lipenské nádrže. Na místě bývalého golfového hřiště na dohled od známé Stezky v korunách stromů vyrůstá lokalita pro zubry a divoké koně. První transport zvířat tam dnes odjel z rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.
Zlínská radnice přivítala školní parlamenty
Do zastupitelských lavic v obřadní síni usedli ve čtvrtek 11. května žáci základních škol. Zástupce třinácti zlínských školních parlamentů přivítali představitelé města u příležitosti výzvy, Tvoříme školu. Žáci měli za úkol představit vlastní projekty, kterými chtějí vylepšit svoji školu.
Příměstský tábor upevní prohloubí znalosti získané během školního roku
Výtvarný ateliér Malování kreslení připravil prázdninový příměstský tábor, který je určený pro děti věku základní školy. Kurz je určený pro zájemce, kteří chtějí zapracovat na upevnění a prohloubení znalostí, dovedností, které měli získat během školního roku. Náplň kurzu je možno po dohodě s lektory individuálně upravovat.
Čtrnáctidenní autobusová výluka v Ostravě-Porubě
Celkem devět autobusových linek Dopravního podniku Ostrava (DPO) bude od pondělí 15. května do 29. května 2023 jezdit po odklonových trasách. Konkrétně jde o linky č. 40, 43, 44, 47, 48, 49, 58, 78 a 88. Důvodem je oprava kruhového objezdu v křižovatce ul. 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma. Výluka autobusového provozu se dotkne frekventovaných tras v blízkosti obchodního centra Duha.
Poběží na dvě rozhledny. Pro dobrou věc
Rychle nebo pomalu, individuálně nebo s rodinou. Každý se může rozhodnout, jak se zapojit do prvního ročníku benefičního Běhu na dvě rozhledny, který se uskuteční 13. května 2023 v Humpolci.
V ulicích u hřbitova budou muset řidiči stáhnout nohu z plynu a držet na tachometru „30“
Rychlost snížená na „třicítku“ má přinést do přerovských ulic 9. května, Jižní čtvrť I, Lančíkových, Durychova a Generála Rakovčíka větší bezpečí.
Na Litoměřicku se objevila ptačí chřipka
Na Litoměřicku, konkrétně v areálu společnosti Mondi ve Štětí, se objevila ptačí chřipka (aviární influenza). Potvrzena byla u uhynulých racků chechtavých.
Dvě stě tisíc fuč, jídelníček na míru v nedohlednu
Ve středu se na olomoucké policisty obrátila 22letá žena z Olomouce s oznámením, že se zřejmě stala obětí podvodníka. Způsobenou škodu si vyčíslila na téměř 200 000 korun.
United Islands of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu, dorazí 70 umělců z celé Evropy
Už tento víkend se Kampa, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží stanou dějištěm dvacátého ročníku festivalu United Islands of Prague, a tudíž i hlavním centrem kulturního dění v Česku.
V Praze se otevře nový volnočasový park za desítky milionů korun. Na své si v Butky Parku přijdou děti i dospělí
Obyvatelé i návštěvníci Prahy budou mít od května k dispozici nový volnočasový park, který nemá v metropoli obdoby. Dominantou areálu v těsném sousedství obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí se stane unikátní dětské hřiště s ptačí tematikou. Dospělí pak v Butky Parku najdou pohybové i kulturní vyžití s gastronomickým zázemím a dráhou pro kolečkové brusle.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí